Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-23

  • 77 547
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 979

И аз съм в тези 18%, но не купувам на тази цена, няма и да купя  hahaha. Мераклийка съм и на почивка на Мавриций, Малдиви или Хаваи, от 10 години, но си оставам с мераците  hahaha

Цената на строеж с парцела за малка кооперация е 550 евро. За големите е още по - евтино.

За 2018, прогнозират ръст на предлагането НС, и спад в търсенето. Очаква се и покачване на лихвите, които и сега са високи сравнени в общ евро план.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Запис

# 62
  • Мнения: 969
Очаква се и покачване на лихвите, които и сега са високи сравнени в общ евро план.
Вътрешно усещане, или има обосновка?

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 6 196
Очаква се и покачване на лихвите, които и сега са високи сравнени в общ евро план.
Вътрешно усещане, или има обосновка?

Хем са високи в сравнение с европейските, хем се очаква да станат още по-високи?
Вчера на една от банките видях табела 2,9%...

# 64
  • София
  • Мнения: 6 045
За мен беше откритие да сметна, че жилището което купихме 2012 ста на доста по- ниски цени от сега, разбира се, НС , тристаен, с вкл. паркомясто, в хубав квартал, 2 месеца преди Акт16 го спазарихме, Та днес изчислена цената му спрямо заплатите ни( моята + тази на мъжа ми) Та цената е 26 наши месечни заплати сега, 5 години по - късно. Grinning
Изумих се, излиза че 2 апартамента е трябвало да купим.  Thinking
То ние  сме с ипотека и т.н., ама пак, излиза че е било супер евтино.
Спрямо сегашната му цена ( хипотетична цена ) ще е около 40 или малко повече заплати, ( ми пак не е зле да ви кажа) знам ли ? И при 3% лихва. Thinking

# 65
  • Мнения: 263
а какво мислите ще стане сега с инфлацията, ако вкарат еврото.. Примерно..купуваш си сега жилище 120 000лв, изплащаш го 20 години. НО, в един момент идва еврото, и всичко е в евраци и кво правимм..ядем дървото.. А пък и този балон рано или късно ще се спука, до колкото гледах миналия ден до 2020 цените на жилищата ще паднат, но не знам колко реално е всичко..

# 66
  • София
  • Мнения: 6 045
В евро зоната ще ни приемат трудно, някои банки дори ще пречат това да стане, Предпочитат да няма чак такъв контрол върху делата им. Grinning  По - скоро ако ни приемат ( а то някой ден ще стане ) какъв ще е курса лев - евро , това е големия въпрос. Щото сегашния е леко нереален.

# 67
  • Мнения: 263
ами да именно.. гледах някаква статистика, че ще стане от 1.95 бна 1.52 и ..

# 68
  • София
  • Мнения: 6 045
ами да именно.. гледах някаква статистика, че ще стане от 1.95 бна 1.52 и ..
Златни ти уста ! Мен по скоро ми се струва, че 1 евро ще стане 3 лева, дано не съм права де. Nerd

# 69
  • Мнения: 383
Здравейте, момичета. Надявам се тук да е правилното място за моя въпрос. Та: село, малко след табелата, от ляво на пътя къщи, от дясно (срещу къщите) земеделска земя. Счита ли се тази земя в регулация и може ли да се издейства там право на строеж на къща?

# 70
  • Мнения: 19 527


За 2018, прогнозират ръст на предлагането НС, и спад в търсенето. Очаква се и покачване на лихвите, които и сега са високи сравнени в общ евро план.
Как няма да има спад в търсенето при тези цени на НС....че и в повечето случаи локацията, изложението, площта са все компромисни, въпреки обещаваните нови технологии и качествени материали, които се влагат.

# 71
  • Мнения: 479
Вчера на една от банките видях табела 2,9%...

2,9%, обаче трябва да вземеш минимум 100000 лева и най-много за 180 месеца, променлива лихва Wink

# 72
  • Мнения: 296
между 300 и 400 евро е само строителството. Обезщетението отделно. Варира между 20 и 50%,
моля, знаете ли какви са % за обезщетение в София в различните квартали? Ако някой има такава информация, моля да ми пише на лични.

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 6 196
Вчера на една от банките видях табела 2,9%...

2,9%, обаче трябва да вземеш минимум 100000 лева и най-много за 180 месеца, променлива лихва Wink

Че какво ще си купиш за 100 000 лв... Офертата е добра. Първия си жилищен кредит върнах за 10 г.Simple Smile Винаги политиката ми е била - ниска лихва - предоговаряне - спестяване -  предсрочно погасяване. Сегашният ми кредит също е на 3% след множество преговори.

Роси, , ти сама си написала - земеделска земя. Няма как да се счита в регулация, само защото е след табелата и близо до къщите. Тя не влиза автоматично в регулация, трябва да има процедура - или общината да я вкара в регулация, или собственикът с изготвяне на ПУП (подробен устройствен план). Второто се случва по-често.

# 74
  • Мнения: 1 354
между 300 и 400 евро е само строителството. Обезщетението отделно. Варира между 20 и 50%,

300 евро е само ако наемеш фирма на редовни цени да си строиш нещо. Няма такъв филм Simple Smile Или някой доста се минава.
Все пак майка ми беше в този бранш 10 години и ги знам много добре

Общи условия

Активация на акаунт