Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-23

  • 77 467
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 202
Панел, тухла, ТЕЦ, етаж, изложение, ала-бала?

панел, ет1, север/юг

# 46
# 47
  • Мнения: 2 998
Някой знае ли какъв им е проблемът на тези къщи? https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1j15111701668587 … k=3eon3m&f1=1 От години се продават на добри цени и все никой не ги купува.

# 48
  • Мнения: X
250 000 евра за криви (разчупени, както казват брокерите) стаи и делиш подобието на двор с останалите къщурки. За тия пари може да се купи парцел и да се постори истинска самостоятелна къща с истински двор и градина, без да се налага плащаш на мутри  месечна такса да те "пазят".

# 49
  • София
  • Мнения: 6 999
Някой знае ли какъв им е проблемът на тези къщи? https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1j15111701668587 … k=3eon3m&f1=1 От години се продават на добри цени и все никой не ги купува.

Проблемът са самите къщи.
Мястото е уникално, със страхотна гледка и добър достъп. Обаче инвеститорът трябва да застреля (не преувеличавам) "архитекта", който е проектиртал това нещо.
Гледах ги, когато бяха в етап строеж още преди 5 години някъде и се ужасих. До колкото знам нищо продадено няма.

# 50
  • Мнения: 2 998
И на мен ми изглежда пуст. Все пак ми се струва, че само разпределенията не може да са причината за нито една продажба. Може нещо и със собствеността да има. Иначе дворчетата ми се виждат поддържани.

# 51
  • Мнения: 36 604
Защо някой ще даде половин милион лева, за да живее в затворен квартал, след като за тези пари може да живее не по-зле в собствен имот?

# 52
  • Мнения: 19 518
Нещо къщите не се търсят много, предпочитат се апартаментите. Наши съседи повече от година и половина се опитваха да продават къща, с много зор и отстъпки в цената успяха. Хубав апартамент и на добра цена се продава за около месец-два.

# 53
  • Мнения: X
Здравейте, включвам се и аз. Може би вече сте го дискутирали, но според вас в момента цените на имотите завишени ли са доста? Ако да, смятате ли че е възможно цените пак да паднат както преди години?

# 54
  • Мнения: 19 518
Според мен са завишени, но аз търся луксозен имот и да - има повишаване от времето когато започнах да търся, факт. Не винаги основателно. Но пък като се вземе предвид, че народът купува като бесен /особено НС, пък после изкарва на вторичен пазар със завишение/, защо да не ни "цакат с топла бира". Отнася го накрая с всички ДДС-та и комисионни негово величество крайният потребител, какъвто съм и аз.

# 55
  • София
  • Мнения: 4 192
Здравейте, включвам се и аз. Може би вече сте го дискутирали, но според вас в момента цените на имотите завишени ли са доста? Ако да, смятате ли че е възможно цените пак да паднат както преди години?
Моето мнение е, че моментът за покупка на изгоден имот отмина. Мисля че цените няма да паднат поне в София по няколко причини:
1. София се пълни все повече.
2. Последните години много свободни пари се вложиха в имоти и притежателите няма да ги изкарат на пазара по-евтино отколкото са ги купили. Предишната криза беше обоснована от високи лихви, трудноообслужваеми кредити и загуба на ликвидност.
3. Строителите останаха читави и нямат зор да продават, както навремето се бяха навъдили всякакви и кредитираха сградите с бъдещи продажби.
4. София е все още значително по-евтин град от значителна част от централна и източна Европа, включително по-евтина дори от страни нечленки на ЕС  Wink

# 56
  • Мнения: 479
Моето мнение е, че моментът за покупка на изгоден имот отмина. Мисля че цените няма да паднат поне в София по няколко причини:
1. София се пълни все повече.
2. Последните години много свободни пари се вложиха в имоти и притежателите няма да ги изкарат на пазара по-евтино отколкото са ги купили. Предишната криза беше обоснована от високи лихви, трудноообслужваеми кредити и загуба на ликвидност.
3. Строителите останаха читави и нямат зор да продават, както навремето се бяха навъдили всякакви и кредитираха сградите с бъдещи продажби.
4. София е все още значително по-евтин град от значителна част от централна и източна Европа, включително по-евтина дори от страни нечленки на ЕС  Wink

Моментът отмина още 2013-14, но със сигурност предстои нов Wink

1. София винаги се е пълнила, но все повече хора бягат в чужбина, вместо тук.
2. Ако са на зор ще ги изкарат. Като се вдигнат лихвите пак ще настане вой.
3. Не е сигурно, че са само читави.
4. Чужденците им е все тая, София не им е цел.

# 57
  • София
  • Мнения: 4 192
1. София се пълни - погледни НСИ и прогнозите до 2060г  Wink
2. Някой вложил готови пари трудно ще е на зор, защото просто не зависи от лихви и банки  Wink
3. Значително по-малко са строителните фирми в сравнение с 2008 и едно 80% от тях са големи с традиции. Неслучайно цената на зелено се изравни с на готовото - просто фирмите не им пука дали ще намерят свежи пари н момента Wink
4. Чужденците нямат общо с цената на жилищата. Но в софия м2 спрямо средната заплата е доста по-евтин от да кажем Белград. Има много примери, ако държиш ще ти ги изкарам Simple Smile

# 58
  • Мнения: 1 354
Цените са завишени спрямо наемите. Напр в момента едно жилище се изплаща срещу платени наеми в подобно жилище между 22 и 28 години - шантаво Simple Smile
 Спрямо средната цена за строеж също е високо. Много средно казано цената от-до на възложител излиза от 350-400 евро нагоре в зависимост от обещетението на района. Разликата е марж. Затова и строителите и инвеститори си живеят доста добре, имам няколко познати от години - хубави коли, почивки, по 1-2 апартамента от сградичка задължително.
Според стандарта на живот в София, Варна според мен цените са напълно Ок. Доста хора могат и си позволяват поне едно жилище без дерене на кожи.

# 59
  • София
  • Мнения: 4 192
между 300 и 400 евро е само строителството. Обезщетението отделно. Варира между 20 и 50%,

Общи условия

Активация на акаунт