Какъв крем за лице използвате? – тема X

  • 118 542
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18 542
E така де, да се ползва крем с оклузивни съставки които запечатват и не позволяват на влагата от кожата да се изпарява лесно, но не значи, че не може и да е хидратиращ. Какви са съображенията да не се слага хидратиращ крем  newsm78 Температурата на повърхността на кожата не е толкова ниска като на околната среда, така че водата няма как да замръзне, а разширението на водата не е толкова голямо, че да предизвика проблеми.

# 31
  • Мнения: 5 478
Момичета, привет!
Не съм писала в тази тема, но виждам, че с някои от вас се засичаме по другите Smiley

Харесала съм си тези три кремчета:

https://www.nivea.bg/shop/q10plus-dneven-krem-protiv-brachki-za- … 002273680168.html
https://www.nivea.bg/shop/q10plusc-energizirasht-dneven-krem-pro … 002273200168.html
https://www.nivea.bg/shop/celluar-anti-age-dneven-krem-spf15-900 … 002441500168.html

Да имате мнение за някой от тях?

# 32
  • Мнения: 2 805
Ползвам DayWear  на Ести в момента. За мен е плътен крем, богат и ми е добре за зимния период.  Хидратиращ е, но не е воднист или лек. Не ми мръзне кожата с него  Simple Smile

Макар че, за зимата според мен ми трябва липиден крем, но идея нямам за добър такъв. Не съм се разтърсила сериозно, защото имам натрупани най-малко 5 които си чакат реда, а аз едно лице имам само.

Вечер съм на Глико А.

# 33
  • Мнения: 812
Аз богати кремове нямам и започнат ли да падат температурите около 0 и под нея си ползвам моя си крем с няколко капки масло някакво. Имайки предвид, че половината ден почти прекарвам на вън кожата ми не изсъхва, а си стои мека и овлажнена. Не знам колко е правилно, но само така я запазвам (имам напукани капиляри)

# 34
  • София
  • Мнения: 5 563
В момента използвам дневния на Кларанс Екстра Фърминг за дневен и Филорга Пигмент Уайт за нощен. Доволна съм и от двата.

# 35
  • Мнения: 3 314
Доизразходвам крема с вит.Ц на Лумене и се чудя за серията на Нивеа с вит. Ц. Мнения за тази серия?

# 36
  • София
  • Мнения: 2 434
Имам въпрос ... някой ползвал ли е този крем на MIZON - Mizon, Placenta Ampoule Cream, чудя му се ... до сега не съм ползвала нищо от тази марка.

По въпроса на темата ... ползвам NeoStrata Ultra Daytime Smoothing Cream SPF 20, както и ретинола им - NeoStrata Skin Active Retinol + NAG Complex и няколко серума на Ordinary, но тях ги ползвам от 4-5 дни и още нямам впечатления.

# 37
  • Мнения: 46 511
Хидратация - това е напояване с вода. Какво прави вода при низки температури? Променя своите свойства и качества. При което вашата кожа по неестествен начин или ще се стяга и ще се отпуска в зависимост от променящи се температури. Ще е тормоз за кожата. Но в карйна сметка всеки решава за себе си...
По тази логика и вода не бива да пием преди да излезем, защото ще стане на лед в корема ни. Това са градски легенди Simple Smile тялото има свой механизъм за поддържане на Т, различна от околната, затова не съществува такава опасност.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 230
Хидратация - това е напояване с вода. Какво прави вода при низки температури? Променя своите свойства и качества. При което вашата кожа по неестествен начин или ще се стяга и ще се отпуска в зависимост от променящи се температури. Ще е тормоз за кожата. Но в карйна сметка всеки решава за себе си...
По тази логика и вода не бива да пием преди да излезем, защото ще стане на лед в корема ни. Това са градски легенди Simple Smile тялото има свой механизъм за поддържане на Т, различна от околната, затова не съществува такава опасност.

Освен ако не си на експедиция в Алпите. Тогава със сигурност замръзва всичко Simple Smile

# 39
  • In transit
  • Мнения: 11 811
Тук говорим за градски БГ условия, не за Сибир и Алпите. Simple Smile В моите хидратиращи кремове винаги има и масла, те също осигуряват хидратация.

# 40
  • USA
  • Мнения: 7 295
Аз съм пробвала няколко неща на Мизон,конректно за кремовете (някакъв в кафява опаковка с охльовен екстракт,друг пък от хидратиращата им Аква серия) не съм кой знае колко впечатлена.За моята кожа,съм ползвала по-добри варианти и не бих купила повторно.
Не ти пречи да тестваш Peace

Днес купих два крема на Лореал,препоръчани от американски влогърки.Гледам много видеа с empties и си правя списък с конкретни продукти с добри ревюта.
Купих Loreal Revitalift bright reveal серум + крем,както и Loreal Revitalift day lotion.,защото много ги похвалиха.Ако не ми допаднат,винаги мога да ги пробутам на майка ми.Тя не е претенциозна.
Доизхабявам кремовете на Есте и ще тествам тези.



# 41
  • Мнения: 46 511
Преди време ползвах Лореал и много добре ми понасяха техните кремове. Но на разни места четох, че са много зле като състав и спрях да ги купувам. Ако има по-разбиращи тук ще се радвам да споделят мнението си.

Освен ако не си на експедиция в Алпите. Тогава със сигурност замръзва всичко Simple Smile
Така е. Но тогава дали кремът е хидратиращ или не няма особено значение. В екстремни условия, независимо дали става дума за голям студ или голям пек, се налага допълнителна грижа със специални средства.
В случая говорим за нещо съвсем друго Hands Plus1

# 42
  • USA
  • Мнения: 7 295
Нямам почти никакъв опит с кремовете на Лореал,ползвала съм 1-2 през целия ми житейски опит,но давам шанс на всичко,от Лореал до Ла прери.
Ще се включа с впечатления.

# 43
  • Мнения: 14 489
Аз ползвам този

Скрит текст:

Пише, че е за раздразнена и много суха кожа и да се ползва вечер, на мен ми е идеален за през деня, сега зимата.
Нощен довършвам един на Clarins и 3 пъти седмично слагам с масажор тази крем маска на Clinique

Скрит текст:

# 44
  • Мнения: 18 542
Днес купих два крема на Лореал,препоръчани от американски влогърки.Гледам много видеа с empties и си правя списък с конкретни продукти с добри ревюта.
Купих Loreal Revitalift bright reveal серум + крем,както и Loreal Revitalift day lotion.,защото много ги похвалиха.Ако не ми допаднат,винаги мога да ги пробутам на майка ми.Тя не е претенциозна.
Доизхабявам кремовете на Есте и ще тествам тези.


Този първият серум на L'oreal е с денатуриран алкохол при това доста нагоре в списъка със съставки и аз лично бих го пропуснала.
Дневния лосион пък е с авобензон който на мен лично ми дразни, а има и бензил алкохол, който също не е полезен за кожата и е високо в списъка със съставките. И двата продукта са парфюмирани.
Може и да са приятни за ползване, но не очаквай чудеса.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт