Какъв крем за лице използвате? – тема X

  • 118 823
  • 748
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 5 946
Ако кожата на лицето става червена след мазане с крем - започва да пари и се разранява - каква козметика бихте препоръчали ? Не искам да я оставям суха, защото започва да се лющи и пак става на рани.
Пробвай и директно с масло - кокосово например.
Друг вариант - миеш лицето, обтриваш с розова вода, нанасяш масло от жожоба. след 20 минути обтриваш отново с тампона с розова вода, за да обереш, ако е останало излишно масло.

# 91
  • Мнения: 5 937
Не предпочитам скъпи кремове не защото не мога да си позволя ,а защото колкото по -скъпи са толкова са набутани с боклуци Flushed крем от 5 лв би свършил същата работа ,като крем от
20 лв нагоре. Остаряването е неизбежен процес.Разбира се вършат работа.
Разбирам, че си много компетентна в тази сфера. Дай ми примерен състав за крем от 5 лева и 100 лева, че и аз да спестя някой лев. Благодаря предварително!

# 92
  • Мнения: 2 808
От няколко години nivea soft.  Ползвала съм какво ли не и от всякакъв ценови клас и пак се връщам към него. Скъпите кремове са скъпи не заради качеството което е съвсем базично а за да се избият разходите за реклама и търговска марка.  Между другото от прехвалената марка nuxe съм пробвала няколко продукта и не   бяха нищо особено.

Какво крайно "компетентно" заключение.

# 93
  • Мнения: 2 236
С риск да бъда изядена с парцалите 😁 погледнах състава на филорга pigment white. Съвсем произволно избран. Съставът му накратко: Вода, мастни киселини от кокосов орех, сквалан, глицерин, силикон, алкохол и след 4-5 други съставки феноксиетанол. На цена от 120 лв. И пари да ми дават няма да си го мацна на лицето. С условие, че съм погледнала произволен продукт на марката, за другите продукти незнам

# 94
  • France
  • Мнения: 165
От няколко години nivea soft.  Ползвала съм какво ли не и от всякакъв ценови клас и пак се връщам към него. Скъпите кремове са скъпи не заради качеството което е съвсем базично а за да се избият разходите за реклама и търговска марка.  Между другото от прехвалената марка nuxe съм пробвала няколко продукта и не   бяха нищо особено.

Какво крайно "компетентно" заключение.

Какво крайно грубо изказване. Не е необходимо да си съгласна с това което съм написала. Малко учтивост и възпитание никога не са излишни.

# 95
  • Мнения: X
Някой има ли отзиви за тези кремове?
Аз си купих този против стареене....
90 стотинки Whistling
Мирише страхотно, попива веднага, незнам дали ще има ефект, на 30+ съм но имам вече бръчици по челото и около очите мимически.
Кожата ми е много суха обаче на бузите..направо се лющи, а на Т зоната е мазна, обаче зимата се ядва. Чудя се дали да не си взема и този овлаждяващия с краставица.
Как ви се виждат? Хареса ми това че са БИО Peace
Цената...не я коментирам......радва ме, ама....

# 96
  • Мнения: 2 049
RITUALS... Essential Anti-Aging Day Cream SPF 15 - кожата ми е като порцелан.

arrival, откъде купуваш продукти на Rutuals?  Аз съм в Канада и тук ги няма никъде. Много ме е яд.  Sad

Аз съм в Кьолн - тук има тяхни магазини, отделно и от douglas. Душ-геловете им купувам от duty free магазина на Lufthansa в Дюседорф.

# 97
  • Мнения: 812
Аз така разделям кремовете си :
Хубав крем е, този с който кожата ми се се чувства добре - чисто физическо усещане.
Качествен крем е, този , който видимо променя лицето ми към по-добро - зависи каква промяна гоня.

Крем, който не ми се е отразил добре или не виждам промяна от него не значи, че не е качествен или добър непременно - значи, че не е за моята кожа. Кожите ни едва ли можем да класифицираме само като сухи, мазни и смесени.Лично аз за моята се съобразявам с редица други други фактори, освен, че е мазна.

Давам прост пример: Кожата ми е много тънка, много бяла и мазна. Вземам препоръчан крем за мазна кожа . И се оказва, че възпалява напуканите ми капиляри, защото макар, че е за моята кожа не е с насоченост към капилярите ми. Е, как да твърдя, че кремът е лош?! Просто трябва да се съобразявам с доста неща като си купувам крем, включително и с мненията на ползвалите го, но винаги има вероятност крем да не ми допадне - и евтин, и скъп.

Та, като става въпрос за кремове - аз моите много бавно ги харча.... Защо така? Малко ли слагам, не знам....Още съм с Нукс-а и няма свършване това нещо. Дали мога да си го съхраня в хладилник за другата зима?

Всичко от горе до долу е мое разсъждение на глас  Yum

# 98
  • Мнения: X
Някой има ли отзиви за тези кремове?
Кои "тези" ? Не става ясно от поста.

# 99
  • Мнения: 18 542
Моята класификация за добър крем при закупуване е следната:
1. състав - ако е добър, на теория би трябвало да достави резултатите, които очаквам. Ако не помогне, поне няма да навреди (за предизвика обриви, пъпки, сухота).
2. отзиви и ревюта
3. цена - активните съставки в даден крем не са уникални само за него и ако цената не ме удовлетворява, търся подобен състав на поносима за мен цена. Целта тук е, че за да има резултати, продуктът трябва да се ползва постоянно и дългосрочно. Ако е прекалено висока цената за бюджета ми, няма да мога да го купувам редовно, което автоматично го прави безсмислен.

След като го купя и тествам, критериите са:
1. резултат, според целта, с която съм го купила и евентуални изненади в ефекта, който има върху кожата ми.
2. текстура и приятен за ползване.
3. конфликт с други продукти - кир ефект.

Има ли парфюм и изсушаващ алкохол в първата половина от съставки, отпада още на първи тур. Има ли етерични масла, също не се класира много високо. Вече не понасям, чисто психологически, парфюмирани кремове за лице.
Всичките кремове, които ползвам са по-скоро евтини, някои доста евтини.

# 100
  • Мнения: 9 245
RITUALS... Essential Anti-Aging Day Cream SPF 15 - кожата ми е като порцелан.

arrival, откъде купуваш продукти на Rutuals?  Аз съм в Канада и тук ги няма никъде. Много ме е яд.  Sad

можеш от американския https://www.amazon.com/Rituals-Essential-Anti-Aging-Cream-SPF15/dp/B00NNDH91O
да го поръчаш

# 101
# 102
  • Мнения: 1 932
Не предпочитам скъпи кремове не защото не мога да си позволя ,а защото колкото по -скъпи са толкова са набутани с боклуци Flushed крем от 5 лв би свършил същата работа ,като крем от
20 лв нагоре. Остаряването е неизбежен процес.Разбира се вършат работа.
Разбирам, че си много компетентна в тази сфера. Дай ми примерен състав за крем от 5 лева и 100 лева, че и аз да спестя някой лев. Благодаря предварително!

Биотен околоочен =Lierac околоочния !

# 103
  • Мнения: 18 683
С Nuxe, Nirvanesque, за първи бръчки съм. Заради недоспиването покрай бебето си го взех, иначе ползвам хидратиращите им кремове.

# 104
  • Мнения: 5 937
nelly13,
Публикувай съдържанията, ако обичаш. От опит казвам, че на Биотен ужасно трудно се намират съставите на продуктите. А Лирак преформулираха околоочния си.

Общи условия

Активация на акаунт