Продукти или марки, които никога не купувате

  • 57 435
  • 589
  •   1
Отговори
# 225
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Ох, сега дочетох. Значи ние дето си ваксинираме децата сме прости. Интересно вие, умните, ще рискувате ли да се заразите с тетанус, бяс или полиомиелит? Щото болестите са къде къде по-безопасни от ваксините...

# 226
  • MI
  • Мнения: 11 868
Я, и антиваксър си имаме, ще живне темата. Laughing

Маргаринът не е добър, защото повечето (а до много скоро и всички) видове маргарин са с трансмазнини, които доказано увреждат сърдечно-съдовата система. И всъщност точно в САЩ от това лято мисля че са официално забранени. А у нас ги има навсякъде из сладки и солени бисквити и подобни.

# 227
  • Пловдив
  • Мнения: 14 687
Ааа, пък според потребителя бгтатко81 и аз съм антиваксър, та дрънкам. Grinning

# 228
  • Мнения: 797
A защо когато го пържиш мирише и дими? Кой будала ще ви каже че е нефтен продукт.

# 229
  • Мнения: X
Я, и антиваксър си имаме, ще живне темата. Laughing
А ако беше антиваксър-веган, рейтингът щеше да удари небесата.  Mr. Green

# 230
  • Варна
  • Мнения: 25 286
A защо когато го пържиш мирише и дими? Кой будала ще ви каже че е нефтен продукт.
Логиката просто кърти.

# 231
  • Мнения: 797
Нямам представа какво е антивакстър. Но си яжте щом ви харесва. Даваха по тв че щом едно масло или олио дими значи има деривати на нефт и не е чисто.

# 232
  • Мнения: X
Маргаринът не е ли подобно на студена течна пластмаса?
Това нещо нито се разгражда от организма,нито се усвоява.Запушва съдове,бъбречни каналчета и тн.,доколкото си спомням.
А го бутат навсякъде...
Сега пък има с Рапица Grinning Ако прочетете малко за рапицата ще видите че и тя изобщо не е ок.

# 233
  • Мнения: 7 325
Нямам представа какво е антивакстър. Но си яжте щом ви харесва. Даваха по тв че щом едно масло или олио дими значи има деривати на нефт и не е чисто.
ми то и зехтина вирхен екстра дими дали да не е и той с деривати на нефт  Thinking

# 234
  • Варна
  • Мнения: 25 286
То и ти да се метнеш на скарата ще димиш Twisted Evil

# 235
  • MI
  • Мнения: 11 868
Уиш, де тоз късмет де.... JoyJoyJoy

Нямам представа какво е антивакстър. Но си яжте щом ви харесва. Даваха по тв че щом едно масло или олио дими значи има деривати на нефт и не е чисто.
Първо, антиваксърът не се яде. Второ, всички, ама абсолютно всички мазнини димят от някаква температура нагоре. От този момент стават канцерогенни всъщност, затова не трябва да се превишава тази температура. Явно точката на димене на маргарина е много ниска, просто не е предназначен за пържене.

Пелли, трансмазнина е в почвечето случаи, а те наистина са много зле за организма, не се преработват добре, отлагат се по кръвоносните съдове. Само че не са от пластмаса, нефт или каквото и да е там, от растителни масла се получава чрез преработка, просто тази преработка оплесква картинката. Т.е. напълно растително е, но пак е много зле за организма.

# 236
  • Мнения: 7 325

Първо, антиваксърът не се яде.
Joy Joy Joy

# 237
  • Nice
  • Мнения: 946

Любимият ми довод  Nerd      Trollface
По тази логика да питам мога ли да си карам колата на маргарин? Не съм ок с химията, та да питам.

# 238
  • Мнения: 2 622
По въпроса за генната модификация, нямам никакво намерение да споря или да доказвам грамотност или каквото и да е друго, но някои от изказаните твърдения са откровено абсурдни. Факт е, че е забранена, но е факт и че се провежда. Няма достатъчно научни изследвания, които да доказват неоспоримо опасността/безопасността на генно модифицираните организми върху човешкия. Извадете ми научни изследвания, а не клипчета в YouTube.

# 239
  • MI
  • Мнения: 11 868
А ти случайно да знаеш, че се намираме в ЕС и тук се доказва безопасност преди да се допусне нещо до пазара? След като ти самата казваш, че няма неоспорими доказателства за безопасност, какво точно се опитваш да кажеш? Нали точно заради този принцип беше големия отпор на ТТИП. И, между другото, има научни изследвания, доказващи вредата на ГМО върху биологичното разнообразие и за околната среда. Благодарение на едно такова Италия забрани разрешена от ЕС царевица ГМО. На мен ми пука и за устойчивото развитие, не само за моя задник принципно. Има и доста други хора така.

Общи условия

Активация на акаунт