Продукти или марки, които никога не купувате

  • 57 362
  • 589
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 19 249
Хора, чак вчера установих, че Мр. Алмонд е магазинът за ядки от време оно на Женския пазар, преди бяха разни сирена и меса.
А магазинчето за подправки на спирката...вчера нападнах, накупих си семки, кокос и какво ли още не.
Споделете кой тахан според вас е най-вкусен. Досега съм яла само сусамов и май няма да го заобичам много, слагам на хумус, но този вкус на халва от детството ми просто не е моят. Добре, че нищо му няма от дългото стоене.
С мед по бива и е много засищащо.

# 451
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Лешниковия тахан е мнооого вкусен. Харесвам много и сусамов тахан с какао, има вкус на течен шоколад (но и доста захар). Последно купих такъв от Метро. Фъстъченото масло също харесвам (не знам дали се брои за  тахан). Купувам от белени фъстъци от Mr. Almond.

# 452
  • Мнения: 10 379
На мен ми харесва таханът от тиквени семки в соленият вариант (рецептата, която бях цитирала по-нагоре), също ми харесва слънчогледов тахан, пак по тази рецепта, като прибавям и белени слънчогледови семки.
Също много обичам (без тахан) паста от маслини. Купувам маслини без костилки. Аз обичам зелени маслини и обикновено купувам маслини с чушка плюс едни зелени маслини, печени на скара (леко люти, има ги във Фантастико), вкарвам ги в чопъра с малко накиснат хляб, за да не са толкова солени, зехтин, доматено пюре и накрая слагам слънчогледови семки и леко завъртам, да останат почти цели. Става много приятна разядка, горе-долу като скъпите гръцки разядки, но не толкова лютива.
За таханите - не съм купувала бадемов, който вероятно ще е хубав, както и ми е интересен от кайсиеви костилки. Разбрах, че всеки месец, след 10-то число намаляват определен вид тахан. Този месец беше ореховият, който на мен въобще не ми хареса - изключително мазен и без аромат. Чакам да намалят лешниковия

# 453
  • София
  • Мнения: 19 249
Става много приятна разядка, горе-долу като скъпите гръцки разядки, но не толкова лютива.
Аз за толкова години така и не схванах логиката да продават маслини без костилки за 7 лв./кг, а паста за 11 лв. Да не говорим, че от готовата паста получавам киселини. Единствената причина, която ми идва наум, е ширещата се в последно време неохота на някои хора да сготвят дори едно варено яйце.

Вчера направихме с ММ голям буркан песто от селски магданоз - всичко с дръжките в блендера, зехтин, слънчоглед, чесън и малко вода. Днес ще добавя в част от него и сушени домати, пак от онзи магазин на Женския и може да пусна снимка.

# 454
  • Мнения: 10 379
По-отвратително нещо от българска паста от маслини не съм яла. Един път имаше дегустация в един магазин, хареса ми горе-долу и купих едно бурканче. Е, няма такава гадост като го отворих в къщи - нищо общо с това, което дегустирах.
Хубаво ли става песто от магданоз - аз съм правила само от босилек и много ми харесва. Не слагаш ли и пармезан и ядки в пестото?

# 455
  • София
  • Мнения: 19 249
Нямам пармезан в момента, а ядките бяха слънчогледови семки. Ние си обичаме магданоза, а освен това не виждам как другояче да оползотворя половин леха магданоз. Правих табуля, но малкият гад не я иска.
Виждала съм в кулинарно предаване да правят песто от кориандър (листа) и от магданоз, явно великите умове мислиМ еднакво  Joy

# 456
  • Мнения: 10 379
Табулето е вкусно. На мен обикновено не ми се мие магданоза, че е голяма врътка, а и не го обичам сготвен, освен в сарми. Обикновено като почне сезона на сармите си замразявам смес от магданоз, копър и джоджен, че да ги измия, изчистя и нарежа ми отнема най-много време

# 457
  • Мнения: X
Куку, ако си фен на по-шантавите вкусове, да знаеш, че твоето песто много върви с паста. Фарфале или мидички, по които да се захващат частичките му. Добавяш и консерва риба тон (филе по възможност). Идеално е и само така. За разкош- сушени домати, малко обезкостени маслини и пармезан. Много евтина и много полезна алтернатива на пармезана е хранителната мая на люспи. Вкусът и ароматът ѝ са нещо средно между чипс и пармезан.

# 458
  • София
  • Мнения: 19 249
Фен съм, разбира се. Като се прибера сега - ще добавя И сушени домати (ама много дехидратирани) - пак от онзи магазин, на смешната цена 1,30 за 100 г, което е доста. Само трябва да се накиснат във вода преди употреба.
Виж, за маслини не бях се сетила, но обикновено меля само тях със зехтин и сол, защото "фараонът" ги обича на паста. Всички я обичаме, де, а нямам маслинова горичка, купуваме ги

# 459
  • Мнения: X
Не кисни доматите. Полей ги с горещата вода, в която се е варила пастата и остави захлупени за 2-3 минути. Докато приготвиш другите неща за пастата, те ще се готови и ще ги сложиш последни. Така вкусът им е много по-добър.

# 460
  • Мнения: 18 528
Скрит текст:
Става много приятна разядка, горе-долу като скъпите гръцки разядки, но не толкова лютива.
Аз за толкова години така и не схванах логиката да продават маслини без костилки за 7 лв./кг, а паста за 11 лв. Да не говорим, че от готовата паста получавам киселини. Единствената причина, която ми идва наум, е ширещата се в последно време неохота на някои хора да сготвят дори едно варено яйце.
Вчера направихме с ММ голям буркан песто от селски магданоз - всичко с дръжките в блендера, зехтин, слънчоглед, чесън и малко вода. Днес ще добавя в част от него и сушени домати, пак от онзи магазин на Женския и може да пусна снимка.

Ако имате желание за експерименти, може да пробвате комбинации като магданоз+орехи, копър+слънчогледови семки (това песто е подходящо за риба).

# 461
  • Мнения: X
А, да, с орехи е супер. Аз го ползвам за салата с червен боб. Просто изцеждам боба и го смесвам с пестото. Може да се добавят маслини и сушени домати, но и само с песто е ОК. Ще го пробвам и на риба. Мисля, че със скумрия на скара ще си върви много.

# 462
  • Мнения: 892
Като стана дума за маслини, не купувам черни, откакто разбрах от един грък, че всъщност ги боядисват.

# 463
  • София
  • Мнения: 19 249
Аз мисля, че от мариноването стават черни. Иначе ясно, че не ги берат черни. Но чак да боядисват...

# 464
  • MI
  • Мнения: 11 803
По принцип като узреят маслините стават черни или тъмнокафяви. Simple Smile В смисъл че зелените маслини са просто неузрели маслини. Качеството на зехтина зависи и от това от доколко узрели маслини се прави и по какъв начин са събрани. Когато ги събират "непрофесионално" (т.е. за лична употреба) обикновено изглеждат горе-долу така:
Скрит текст:
Но е вярно, че част от продаваните черни маслини не са доузрели и ги оцветяват, би трябвало да е написано на етикета ако е така. От мариноването не се променя цвета.

Общи условия

Активация на акаунт