Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 46

  • 45 843
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 033
Аз преди да разбера, че съм бременна бях решила, че започваме всякакви прегледи и изследвания с моя мъж. Та ми взеха кръв, цитонамазка и влагалищен секрет. 3 дни след като ми дойдеше, трябваше да пусна и изследвания за хормоните. Така и не стигнах до тях. Но най-неприятното беше, че всички тези цитонамзки, микробиологии и сие трябваше да се случат отново 2-3 седмици след първите. И знам, че във всеки триместър се взимат. И аз се оказа,че имам някакви коки и слагам предписани от моя проследяващ АГ вагинални таблетки 2 вида - едните бяха 6, а другите са 7 и още не съм ги свършила. Каза ми, че е необходимо месец до месец и половина да слагам, за има смисъл. Тоест по още две опаковки ще си взема. Като цяло каза, че не е опасно и може да минат без лечение, но не бива да правя секс да речем и ще стане значително по-бавно. За инфо съм 15 г.с. + 3 дни.

Здравей, може ли да ми кажеш какво глобулин ти изписа гинеколога за коките? Тъй като и в моя секрет се установиха грам положителни коки, но АГ категорично отказа да ги лекуваме сега (10 г.с., бях като ги откриха, сега съм 12-та), а ми предписа само лактобацили и се притеснявам дали това е адекватно.

# 721
  • Мнения: 1 756
Питам само за лична информация, какво ти изписаха? На мен Гинексид. Предния път не помня.

Сетих се, че още не съм записала час за последната ФМ. Добре, че МърМяу писа иначе щях да забравя. 😒
Ариа, вечерта мога да ти кажа, че съм на работа и не си ги нося в дамската чанта Joy Ще пиша, обещавам Wink

# 722
  • Мнения: 5 468
Доколкото знам, през първия триместър избягват да назначават лечение за вагинални инфекции, освен ако не е нещо наложително. Вероятно зависи какви точно микроорганизми са се заселили във влагалището.

# 723
  • Мнения: 4 785
На мен микробиология ми взеха средата на декември, значи 24 г.с., пък цитонамазка не помня, ама май и тя някъде там беше.
Явно засега ми остават тонове, при АГ-то посещенията едномесечните и май не се сещам за някое по-голямо изследване.

Вчера бях на ден на отворените врати в Щерев, интересно беше, видяхме родилното (за естествено и за секцио), предродилна зала, стаите бяха пълни и не можахме, разясниха разни неща, общо взето аз май бях информирана по повечето казуси.
От другата седмица имаме 3 седмици с училище за родители, там да се образовам още малко и ... то ще вземе да си дойде...

Снощи дадох задача на майка ми да види дали в нас не ми е останала ЛАК, жената ми обяснява, че не може да нямам, защото там се вписват болничните и аз ѝ казвам "Мамо, аз до сега нямам ни един болничен!", тя не ми вярва, обаче аз даже не знам как изглежда болничен лист, къде се носи в работата. Късмет. Но пък сега си нямам ЛАК и май трябва да отида да ми издадат.

# 724
  • Мнения: 4 660
Искам да ви попитам в някои дни бебо много рита първа бременност ми е и се чудя дали е нормално.😓

# 725
  • Мнения: 13 082
МърМяу, на ММ онзи ден му нанесоха болничния в оня детски картон. Явно може и в него. Аз с предната бременност си купух нов, защото не знаех че може в този, сегс си ползвам пак него. И аз съм ползвала болничен само през бременноста, в болницата се учидиха дори, че последния ми е от предната бременност.

kikair, кое ти се вижда нередно?

# 726
  • Мнения: 4 660
ARIA* дали е нормално да рита толкова много.
Малко съм шаш паника за първи път съм бременна 😅

# 727
  • Мнения: 2 406
Аз също никога не съм ползвала болничен. Лак изкарах през бременността. Купих я от книжарницата в самата поликлиника. Дадох я на личната тя попълни някви неща, аз попълних работа, длъжност.. А бе бързо става  Simple Smile

Нормално е да рита бебето. Даже това е добре. Притеснително е, ако цял ден НЕ е ритало и не се усещат движения.

# 728
  • Мнения: 2 361
Момичета,случвало ли ви се е да ви изтръпват пръстите?Днес направо не си чувствам показалеца на едната ръка,пия си магнезий Thinking
Аз също си изкарах нова Лак,купих я от поликлиниката и я занесох на Лл да сложи номер Simple Smile

# 729
  • Мнения: 465
Момичета,случвало ли ви се е да ви изтръпват пръстите?Днес направо не си чувствам показалеца на едната ръка,пия си магнезий Thinking
Аз също си изкарах нова Лак,купих я от поликлиниката и я занесох на Лл да сложи номер Simple Smile
Всяка сутрин като се събудя са ужасно подути и изтръпнали, до към обяд. Даже не мога да стисна и леко нещо, кошмар е, но минава след известно време поне. Blush

# 730
  • Мнения: X
Кикаир, и аз съм като теб. Има дни, в които бебето е като фурия. Свързвам го с употреба на определени храни, напитки, и дори сйс заобикялящата среда.
Ако се разходиш, то се успокоява и заспива.
 И на мен ми изтръпват ръцете, сутрин не мога да си свия пръстите и краката. Пия магнезий, но въпреки това.  За ръцете ми помага да ги мажа с маслен крем Витасин или зехтин, дали защото изсъхва кожата.. не мога да ди го обясня.

# 731
  • Мнения: 208
А пък аз съм в 17 + 4 и още не съм усетила бебето. Стори ми се веднъж, че мърда, но не съм сигурна дали не беше по-скоро нещо от червата ... Първа бременност ми е и може б още е рано, но вече започвам да се притеснявам. А съм на преглед чак след 10 дни Sad
Нямам търпение да започна да го усещам, че да не се панирам толкова ...

# 732
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Не се притеснявай, до седмица-две сигурно ще го усетиш.

# 733
  • Мнения: 2 406
Не се притеснявай, Дакота. Около 19г.с,20г.с се усещат едни от първите ритничета Simple Smile Още малко  Stuck Out Tongue Winking Eye

# 734
  • Мнения: X
Аз бебешките ритничета ги усетих сутринта на Коледа, иначе преди това бе кято пърхане на пеперуди.

Общи условия

Активация на акаунт