Как да забравя този човек?

  • 21 833
  • 253
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 5 510
Аз се върнах и внимателно прочетох пост #150 и пак не разбрах защо дрехите ще се предпоставка за подигравки от приятелчетата и продължавам да твърдя, че е глупост. Като бях дете имаше една майка на съученичка, която се обличаше много бунтарски за времето си - кожени якета, панталони, черен грим... Всички смятахме, че е супер яко да имаш такава майка и не само, че не сме се подигравали, а и завиждахме. А в днешно време, когато светът е толкова шарен, съвсем нормално ще се приемат по-арт дрехите на марсианката.

# 166
  • Мнения: 89
Виж, този мъж от миналото не ти дължи никакви обяснения за нищо. Разминали сте се с този човек по някакви причини и това е.

Какъв е смисълът да ти обяснява защо ти бил казал Х или бил направил У преди 4-5 години? Мнозинството от хората няма да си спомнят, вече ще е забравено или в последствие преиначено в спомените. Никой не си спомня в детайли разговори или постъпки. Паметта при повечето хора е изключително измамна, лъжем сами себе си, добавяме и махаме някакви причини и обяснения. Действаме по емоционални причини, а после си лепваме някакви измислени рационални обяснения.

Сама казваш, че този човек се е държал неуравновесено, имал е проблеми с алкохола - какви разбираеми и аналитични причини очакваш от него? Веднага е надигал чашката не защото ти си там, а защото си е пиел по принцип. Въобще способен ли е на саморефлективност и искреност? Какво значение има вече дали те е харесвал или обичал преди 6 години? Казаха ти го вече горе и аз съм съгласна - ако един мъж те иска, никакви цупения, фасони, дребни проблемчета няма да го спрат да те поиска. Каквито и да са били чувствата му, не са били достатъчно да се открие пред теб и да се заяви достойно.

От това, което описваш за него, не виждам какво толкова те привлича освен фактът, че се припознаваш в него заради кофти минало и проблеми. Пиел, имал проблеми с гнева, налазил братовчедка ти за пари като някакво жиголо, което не може да се справи само с "проблемите си с държавата", а трябва жена да му решава дълговете, държи се агресивно към теб и се заяжда... Поведение на страхливец. Това ли е Голямата Любов? Не, сериозно - това ли е?

 За това с парите и използването съм наясно, че е ужасно некоректно и много долно, доста време не го приемах, но пък и тя си е виновна, че му се предложи на тепсия и го умолявала едва ли не да й даде шанс да го "спаси" и да му помогне. Относно всички проблеми с алкохола и другите истории с гнева- доколкото разбрах и то от самия него, вече ги няма и живее по друг начин, сменил е държавата, приятелите и цялото си обкръжение.

Аз просто се надявах ,че годините ще заличат разочарованието и недоизяснените неща и ще можем да бъдем поне добри познати, въпреки всичко в миналото. И двамата вече не сме същите хора, все пак и не мисля, че не можем да си кажем поне едно "Здрасти, как си", ако се видим случайно или да си честитим някой празник. Ние не сме някакви озлобени един от друг бивши, които се мразят и няма да си проговорят, не сме имали връзка нито раздяла, за да има край на каквото и да е било, защото реално не е имало начало в пълния смисъл на думата.

# 167
  • Мнения: X
За това с парите и използването съм наясно, че е ужасно некоректно и много долно, доста време не го приемах, но пък и тя си е виновна, че му се предложи на тепсия и го умолявала едва ли не да й даде шанс да го "спаси" и да му помогне. Относно всички проблеми с алкохола и другите истории с гнева- доколкото разбрах и то от самия него, вече ги няма и живее по друг начин, сменил е държавата, приятелите и цялото си обкръжение.

Аз просто се надявах ,че годините ще заличат разочарованието и недоизяснените неща и ще можем да бъдем поне добри познати, въпреки всичко в миналото. И двамата вече не сме същите хора, все пак и не мисля, че не можем да си кажем поне едно "Здрасти, как си", ако се видим случайно или да си честитим някой празник. Ние не сме някакви озлобени един от друг бивши, които се мразят и няма да си проговорят, не сме имали връзка нито раздяла, за да има край на каквото и да е било, защото реално не е имало начало в пълния смисъл на думата.

Виж сега как го оправдаваш за неща, за които няма оправдание. Каквато и жена да ти се предлага на тепсия, винаги можеш да кажеш НЕ. За това негово решение не е виновна братовчедка ти, той така си е решил.

Какъв е сега и как живее няма как да знаеш, тъй като не общувате. Пък и всеки може да твърди каквото си иска за себе си, не е задължително да е истина.

Никой не е длъжен да ти бъде приятел, нито да ти казва здрасти, нито да си пращате поздрави за празници. Ако се видите наживо случайно, едва ли ще те подмине без да поздрави. Не е задължително да мразиш някого, за да не ти се общува с него - дори и на ниво познати. Никой не се вторачва да се тръшка за такива неща, ако няма намесени остатъчни чувства. А ако има чувства - какви приятели и познати ще бъдете? Това ще е една лъжа и просто оправдание да си част от живота му. От познатите си човек не иска обяснения, нито ги сънува, нито му дреме, че не са си казали здрасти.

# 168
  • Мнения: 772
Аз се върнах и внимателно прочетох пост #150 и пак не разбрах защо дрехите ще се предпоставка за подигравки от приятелчетата и продължавам да твърдя, че е глупост. Като бях дете имаше една майка на съученичка, която се обличаше много бунтарски за времето си - кожени якета, панталони, черен грим... Всички смятахме, че е супер яко да имаш такава майка и не само, че не сме се подигравали, а и завиждахме. А в днешно време, когато светът е толкова шарен, съвсем нормално ще се приемат по-арт дрехите на марсианката.

Разбира се,че дрехите не са никаква предпоставка за подигравки ,просто някои момичета от темата са много злобни,сякаш всичките те се обличат по последния писък на модата!

# 169
  • Мнения: 10 615
И защо именно заради дрехите ще го подиграват, при положение,че надали ще съм единствената майка с такива  или с по-различен стил? За мен много по-грозно и неприятно е да се види майка, взимаща децата си от ясла/градина/училище, която изглежда като мутреса/лека жена, но това си е мое мнение. 
Върни се на пост #150  и го прочети внимателно. Послеписът е предназначен (хортуване по близнашки Wink ) за amy_nka, на чийто пост отговарям, но и за теб ще свърши работа.


О, благодаря, Аниш! Simple Smile Аз вече се изнесох от темата както подобава - изгубих интерес! Там където няма логика и смисъл - близнака не го търси! Нали? Хяхя... Wink

Гледам продължава и продължава да се обяснява за марсианеца... Grinning Вече не ми мяса на Близнаци, ами на Риба. Grinning

# 170
  • София
  • Мнения: 19 253
Аз се върнах и внимателно прочетох пост #150 и пак не разбрах защо дрехите ще се предпоставка за подигравки от приятелчетата и продължавам да твърдя, че е глупост. Като бях дете имаше една майка на съученичка, която се обличаше много бунтарски за времето си - кожени якета, панталони, черен грим... Всички смятахме, че е супер яко да имаш такава майка и не само, че не сме се подигравали, а и завиждахме. А в днешно време, когато светът е толкова шарен, съвсем нормално ще се приемат по-арт дрехите на марсианката.
Има разлика между бунтарско и странно. Подозирам, че децата ще харесат повече една накипрена в добрия смисъл майка от артистично отвеяна.
Но ми е странно да се определя поведението на що-годе зрял индивид от деца в градинска възраст.
Понякога нападките идват от невъзпитани деца, с подобни родители, които държат единствено отрочето им да не се мине и да се бута навсякъде в този живот.

# 171
  • Мнения: 1 770
Аз харесвам различните! Различното винаги привлича ценителите и отблъсква масите! Нужно е да имаш дълбока чувствителност и аналитичен ум, за да можеш да прочетеш мислите и посланията на различните! Не е нужно дори да мислиш като тях, а само да ги разбираш и приемаш!
Смятам, че именно затова различните са често "неразбрани" и живеят в свой собствен свят и нямат много близки и приятели. И аз съм една от тях и предполагагам авторката има подобни мисли и чувства...

# 172
  • София
  • Мнения: 8 348
различното винаги предизвиква коментари, особено сред

не разбирам защо още разчепкваме какво се е случило преди 4-5 години
какъв е смисъла
минало е
свършено
защо се пишат стотици постове на тая тема
защо все се връщаш в това минало и го чоплиш

как ще го забравиш, като си седнала да анализираш всяка песен, мръдване на пръст или поглед
да неговорим, че катотърсиш знаци, задължително ги намираш
даже ако трябва да си ги измислиш

# 173
  • Мнения: 89
Аз харесвам различните! Различното винаги привлича ценителите и отблъсква масите! Нужно е да имаш дълбока чувствителност и аналитичен ум, за да можеш да прочетеш мислите и посланията на различните! Не е нужно дори да мислиш като тях, а само да ги разбираш и приемаш!
Смятам, че именно затова различните са често "неразбрани" и живеят в свой собствен свят и нямат много близки и приятели. И аз съм една от тях и предполагагам авторката има подобни мисли и чувства...

Да, понякога. Но за мен на първо място всички сме хора и различията винаги могат да се преодолеят, човек не бива да е предубеден към някой с по-разчупена визия, защото може да се окажа добър и симпатичен човек. В чужбина има какви ли не типажи, но някак сякаш всички са свикнали с тях и не им прави чак такова впечатление. Конкретно в Англия пък, май все още съществуват групички от пънкари, с които туристите понякога се снимат и ги приемат за вид атракция. Разбира се, баланс трябва да има, защото понякога за дадена длъжност или място има изисквания за вид, които трябва да се спазват. За такива ситуации винаги бих направила компромис.

# 174
  • Мнения: X
За мен има 2 вида "различни". Едните са в мир със себе си, харесват се и живеят както си знаят. Намерили са си нишата, имат си "различна" среда и "различни" приятели, творят, кипят, живеят.

Другите са нещастни от своята различност, не могат да си намерят място, неадаптивни са, меланхолични. За мен е мечешка услуга тези хора да бъдат убеждавани, че състоянието им е готино, шарено, че е ок да са самотни, вечно неразбрани и да са като парчето пъзел, което не пасва никъде. Колкото и да си дълбок, колкото и да си прекрасен, щом си самотен и мизерен, вечно доказващ се пред този и онзи - за какво щастие и удовлетвореност можем да говорим.

Нямат приятели хора, които са толкова вгледани в себе си, че няма място за никой друг. Не са им виновни хората.

# 175
  • Мнения: 89
различното винаги предизвиква коментари, особено сред

не разбирам защо още разчепкваме какво се е случило преди 4-5 години
какъв е смисъла
минало е
свършено
защо се пишат стотици постове на тая тема
защо все се връщаш в това минало и го чоплиш

как ще го забравиш, като си седнала да анализираш всяка песен, мръдване на пръст или поглед
да неговорим, че катотърсиш знаци, задължително ги намираш
даже ако трябва да си ги измислиш


Виж, аз не търся тези знаци умишлено. Просто попадам на тях без да искам. А за сънищата-вина нямам,че ги сънувам. Не мога да контролирам това какво ми се присънва, уви.  Освен тази тема, то започнаха и други в процеса на обсъждането й. Предполага,че и в други теми се е случвало така.

# 176
  • Сф
  • Мнения: 10 668
Момиче от Марс, да не се упражняваш да пишеш роман? Недей!Това многословие ще те убие!

Наистина ли някой мисли темата за реална? Само въздух под налягане.И това хипотетично дете , с предначертано бъдеше. ..глупости на търкалета.То само логовете и в темата  показват прекалено своб.време за сем.жена, пък да не говорим с бебе.Шменти капели има тука според мен.Освен това стила и правописа е прекалено разбираем и верен, така че изключва поредната кукувица ..
П п.Пробвай с Момче от Венера, току виж се получи по- забавно Cry

# 177
  • Мнения: 89
За мен има 2 вида "различни". Едните са в мир със себе си, харесват се и живеят както си знаят. Намерили са си нишата, имат си "различна" среда и "различни" приятели, творят, кипят, живеят.

Другите са нещастни от своята различност, не могат да си намерят място, неадаптивни са, меланхолични. За мен е мечешка услуга тези хора да бъдат убеждавани, че състоянието им е готино, шарено, че е ок да са самотни, вечно неразбрани и да са като парчето пъзел, което не пасва никъде. Колкото и да си дълбок, колкото и да си прекрасен, щом си самотен и мизерен, вечно доказващ се пред този и онзи - за какво щастие и удовлетвореност можем да говорим.

Нямат приятели хора, които са толкова вгледани в себе си, че няма място за никой друг. Не са им виновни хората.

Преди имах приятели, но с времето се отдалечихме. Останаха двама, като единия е от две години в чужбина и си пишем веднъж на 3 месеца, а с другия, последно се видяхме  на сватбата ми. Аз не съм била вечно доказваща се пред всички- просто в имало момента, в които съм искала да ме приемат  добре повече хора. С напредването на възрастта започнах да искам одобрение или поне разбиране и мисля,че е нормално. Няма как да съм пълен непукист спрямо всичко и всички на 25.

# 178
  • Мнения: 1 770
Важното е да сме толерантни един към друг, не е нужно всеки да харесва другия! За жалост в България хората са доста по-малко толерантни, от тези на Запад. Аз приемам различните, дори ида не мисля като тях. Не ми пречат! Все пак за всеки има място под слънцето!
Момиче от Марс, наистина темата се разводни доста! Питаш как да го забравиш този човек! В момента в който пожелаеш и ще започнеш да действаш в тази посока, но докато се ровиш и анализираш всеки детайл от миналото, няма как да стане това! Успех ти желая и гледай напред, а не назад! Relieved

# 179
  • Мнения: 89
Момиче от Марс, да не се упражняваш да пишеш роман? Недей!Това многословие ще те убие!

Наистина ли някой мисли темата за реална? Само въздух под налягане.И това хипотетично дете , с предначертано бъдеше. ..глупости на търкалета.То само логовете и в темата  показват прекалено своб.време за сем.жена, пък да не говорим с бебе.Шменти капели има тука според мен.Освен това стила и правописа е прекалено разбираем и верен, така че изключва поредната кукувица ..
П п.Пробвай с Момче от Венера, току виж се получи по- забавно Cry

Добре, де защо така негативно реагираш? Темата е реална, нямам причина да си измислям. Работя от дома си и на компютъра и поради тази причина имам време да влизам и тук. Бебето ми поне за сега е кротко и разбрано, спи следобед по няколко часа и ме оставя да работя. Защо това да е нереално, не мога да разбера...

Общи условия

Активация на акаунт