Как да забравя този човек?

  • 21 855
  • 253
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 662

От една страна, имаш право - живеем в много "не знам как да го определя" общество (българското). От друга страна, ако на нея не й пука как я виждат околните и не се промени външно (аз останах с това впечатление) за да изглежда като от стадото на нейната възраст (на 25 не че е лелка), най-вероятно ще научи и детето си, на нейната философия. Но... Това пак си противоречи с "комплексираното" момиче от Марс, което слуша майка си и роднините че е грозновата и го е приела и се самоопределя така...

Сещам се за бащата на Джъстин Пиперката - него приемате ли го? Simple Smile Ама Джъстин го приема, нали?
Е, да, ама на нея й пука и счита неодобрението на околните за основен проблем и причина за несполуките в живота си. Пак стигаме до параграф 22.
Джъстин Пиперката не е седнал да реве тук, а и да беше, пак от същото щях да му сипя. Wink

п.п. Обществото ни си е напълно стандартно. Децата, като всички деца по света, са жестоки в стремежа си за надмощие над другарчетата си и ползват всичко без задръжки, за да уязвят евентуалните си конкуренти. Пълнолетните (да не пиша възрастовото разпределение) вече са научили, че или са лъвове, или са плячка. Без значение в коя категория са действително (може да се разминава със собствената им преценка, това е нормално)  виначи ще търсят по-уязвим от тях, за да доминират дори за малко.

Последна редакция: пт, 19 яну 2018, 13:58 от Аниш

# 151
  • Мнения: 89
Марсианке, къде се запознахте с марсианеца, къде/какво работехте заедно и после си напуснала? Купоните са част от разказите ти, които не можах да схвана.

Продължаваш да даваш излишни обяснения за него и братовчедката. Идея си нямам защо.

Извинявам се, наистина прекалих с обясненията. Не  мога да кажа в подробности какво работехме, защото мисля ,че това трябва да го запазя за себе си и няма голямо значение.

# 152
  • Мнения: 10 680
Марсианке, къде се запознахте с марсианеца, къде/какво работехте заедно и после си напуснала? Купоните са част от разказите ти, които не можах да схвана.

Продължаваш да даваш излишни обяснения за него и братовчедката. Идея си нямам защо.

Извинявам се, наистина прекалих с обясненията. Не  мога да кажа в подробности какво работехме, защото мисля ,че това трябва да го запазя за себе си и няма голямо значение.

Останах шах! Излизам от темата. Simple Smile Пързалка е.

# 153
  • Мнения: 89
Бе има и хора, които се имат за грозни, а реално не са грозни. Аз за това казах, че "самочувствието" й не й го разбирам. Ама тя си го разбира. Simple Smile Почти съм сигурна, че не е и грозна, щом е имала гадже в гимназията. Simple Smile Майка й там нещо й е наговорила и й е останало комплекс.
И дай сега цял живот да хленчим и се оправдаваме с ланския вятър (майка, роднини, братовчедки, бивши и прочие). Детето й още е малко, но бас държа, че след време ще го подиграват заради дрехите и поведението на майка му, ако продължава в същия дух. Съпругът й явно вече е приел, че тя не е онова уникално и артистично момиче, за което си е мечтал. Пък като гледам какви чаршафи с подробности пише, явно яко и липсва здравословната доза самоуважение и дискретност. Така ще е, докато не проумее, че не може да иска наготово чуждото уважение, без да положи грам усилия за това.


Какво им е на дрехите ми, че да подиграват детето ми заради това? Това за съпруга ми беше гадно изказване. Аз на сила не съм го карала да е с мен, ако не съм вече "жената на мечтите му", винаги може да си тръгне не задържам насила никой. Аз съм тази,която заради него направи куп компромиси и в името на детето. Мислех,че в този форум мога да споделя история анонимно и да искам съвет. Няма нужда от нападки.

# 154
  • Мнения: 89
Марсианке, къде се запознахте с марсианеца, къде/какво работехте заедно и после си напуснала? Купоните са част от разказите ти, които не можах да схвана.

Продължаваш да даваш излишни обяснения за него и братовчедката. Идея си нямам защо.

Извинявам се, наистина прекалих с обясненията. Не  мога да кажа в подробности какво работехме, защото мисля ,че това трябва да го запазя за себе си и няма голямо значение.

Останах шах! Излизам от темата. Simple Smile Пързалка е.

Не, не е. Просто не смятам за толкова важно къде и точно какво сме работели, тъй като споделям анонимно. Не е работа, с която се гордея, но беше първата ми веднага щом завърших гимназия и имах нужда от нея. Това е всичко.

# 155
  • Мнения: 10 680
Мислех,че в този форум мога да споделя история анонимно и да искам съвет.

Съвет - ЗА КАКВО?

# 156
  • Мнения: 3 662
Бе има и хора, които се имат за грозни, а реално не са грозни. Аз за това казах, че "самочувствието" й не й го разбирам. Ама тя си го разбира. Simple Smile Почти съм сигурна, че не е и грозна, щом е имала гадже в гимназията. Simple Smile Майка й там нещо й е наговорила и й е останало комплекс.
И дай сега цял живот да хленчим и се оправдаваме с ланския вятър (майка, роднини, братовчедки, бивши и прочие). Детето й още е малко, но бас държа, че след време ще го подиграват заради дрехите и поведението на майка му, ако продължава в същия дух. Съпругът й явно вече е приел, че тя не е онова уникално и артистично момиче, за което си е мечтал. Пък като гледам какви чаршафи с подробности пише, явно яко и липсва здравословната доза самоуважение и дискретност. Така ще е, докато не проумее, че не може да иска наготово чуждото уважение, без да положи грам усилия за това.


Какво им е на дрехите ми, че да подиграват детето ми заради това? Това за съпруга ми беше гадно изказване. Аз на сила не съм го карала да е с мен, ако не съм вече "жената на мечтите му", винаги може да си тръгне не задържам насила никой. Аз съм тази,която заради него направи куп компромиси и в името на детето. Мислех,че в този форум мога да споделя история анонимно и да искам съвет. Няма нужда от нападки.
Не мислиш в перспектива, а си се вторачила в миналото. Не е нападка - анализ е. Ако искаш го вземай предвид, ако не - все ми е тая. Проблемите са си твои и ще стават още повече.

# 157
  • София
  • Мнения: 19 322
Хайде сега - тя е дала като пример някакви дрехи, като уточнява че не са точно същите, апропо - виненото сако бива, нагледала съм се на еднообразно облечени майки в у-щето на сина ми, а предполагам, че ходят на работа.
Ще се потретя - тя Е млада. Не на 20, но 25 не са много.
Докато се грижи добре за детето си, няма нужда да остарява душевно повече от връстниците си.
Човек не спира да си играе, защото остарява, а остарява, защото е спрял да си играе

# 158
  • Мнения: 5 574
Работили са в заведение, пишеше го в първите постове. Но какво значение има наистина? Аз смятам, че на моменти се прекали с нападките към авторката, а тя се обяснява и обяснява. Откъде-накъде детето й щяло да се срамува от дрехите й, това са пълни глупости. Аз сигурно съм най-консервативният човек с най-лелинското облекло, но не си правя изводи за хората по дрехите им.

# 159
  • Мнения: 89
Бе има и хора, които се имат за грозни, а реално не са грозни. Аз за това казах, че "самочувствието" й не й го разбирам. Ама тя си го разбира. Simple Smile Почти съм сигурна, че не е и грозна, щом е имала гадже в гимназията. Simple Smile Майка й там нещо й е наговорила и й е останало комплекс.
И дай сега цял живот да хленчим и се оправдаваме с ланския вятър (майка, роднини, братовчедки, бивши и прочие). Детето й още е малко, но бас държа, че след време ще го подиграват заради дрехите и поведението на майка му, ако продължава в същия дух. Съпругът й явно вече е приел, че тя не е онова уникално и артистично момиче, за което си е мечтал. Пък като гледам какви чаршафи с подробности пише, явно яко и липсва здравословната доза самоуважение и дискретност. Така ще е, докато не проумее, че не може да иска наготово чуждото уважение, без да положи грам усилия за това.


Какво им е на дрехите ми, че да подиграват детето ми заради това? Това за съпруга ми беше гадно изказване. Аз на сила не съм го карала да е с мен, ако не съм вече "жената на мечтите му", винаги може да си тръгне не задържам насила никой. Аз съм тази,която заради него направи куп компромиси и в името на детето. Мислех,че в този форум мога да споделя история анонимно и да искам съвет. Няма нужда от нападки.
Не мислиш в перспектива, а си се вторачила в миналото. Не е нападка - анализ е. Ако искаш го вземай предвид, ако не - все ми е тая. Проблемите са си твои и ще стават още повече.

Да, за това още от сега започнах да спестявам пари за детето си и имам планове да спестявам идните 18 години, за да може един ден да учи в добър университет и да има добро бъдеще, за това работя и както мога помагам на мъжа ми за ремонта на жилището ни, за да се изнесем скоро и да живеем по-добре, за това ходех на какви ли не школи и уроци и учех денонощно за изпити...сигурно така правят всички, които се "вторачват в миналото" Мисля за бъдещото, това вторачване в миналото както го наричаш е частично и не го искам нарочно. Не мисля за всеки и всичко от това минало.  Издразни ме това за дрехите защото познавам още такива жени и по-големи от мен, които имат добри семейства, деца, щастлив живот и приятели и дрехите не им пречат. Не смятам,че в ситуацията дрехите са какъвто и да е проблем,ч е чак щели да му се подиграват на детето ми в училище заради това...да, предполагам, че дъщерите и синовете на разни  мутри, мутреси и чалгаджии, биха се присмели, но детето ми няма да общува с такива.

# 160
  • Мнения: 3 662
Работили са в заведение, пишеше го в първите постове. Но какво значение има наистина? Аз смятам, че на моменти се прекали с нападките към авторката, а тя се обяснява и обяснява. Откъде-накъде детето й щяло да се срамува от дрехите й, това са пълни глупости. Аз сигурно съм най-консервативният човек с най-лелинското облекло, но не си правя изводи за хората по дрехите им.
Не се чете по диагонал. Написах, че другите деца ще го подиграват заради дрехите на майка му, ако продължи така и много добре зная какво говоря.

....


Да, за това още от сега започнах да спестявам пари за детето си и имам планове да спестявам идните 18 години, за да може един ден да учи в добър университет и да има добро бъдеще, за това работя и както мога помагам на мъжа ми за ремонта на жилището ни, за да се изнесем скоро и да живеем по-добре, за това ходех на какви ли не школи и уроци и учех денонощно за изпити...сигурно така правят всички, които се "вторачват в миналото" Мисля за бъдещото, това вторачване в миналото както го наричаш е частично и не го искам нарочно. Не мисля за всеки и всичко от това минало.  Издразни ме това за дрехите защото познавам още такива жени и по-големи от мен, които имат добри семейства, деца, щастлив живот и приятели и дрехите не им пречат. Не смятам,че в ситуацията дрехите са какъвто и да е проблем,ч е чак щели да му се подиграват на детето ми в училище заради това...да, предполагам, че дъщерите и синовете на разни  мутри, мутреси и чалгаджии, биха се присмели, но детето ми няма да общува с такива.
Определено си още с детски акъл. Успех.

# 161
  • Мнения: 89
Работили са в заведение, пишеше го в първите постове. Но какво значение има наистина? Аз смятам, че на моменти се прекали с нападките към авторката, а тя се обяснява и обяснява. Откъде-накъде детето й щяло да се срамува от дрехите й, това са пълни глупости. Аз сигурно съм най-консервативният човек с най-лелинското облекло, но не си правя изводи за хората по дрехите им.
Не се чете по диагонал. Написах, че другите деца ще го подиграват заради дрехите на майка му, ако продължи така и много добре зная какво говоря.

....


Да, за това още от сега започнах да спестявам пари за детето си и имам планове да спестявам идните 18 години, за да може един ден да учи в добър университет и да има добро бъдеще, за това работя и както мога помагам на мъжа ми за ремонта на жилището ни, за да се изнесем скоро и да живеем по-добре, за това ходех на какви ли не школи и уроци и учех денонощно за изпити...сигурно така правят всички, които се "вторачват в миналото" Мисля за бъдещото, това вторачване в миналото както го наричаш е частично и не го искам нарочно. Не мисля за всеки и всичко от това минало.  Издразни ме това за дрехите защото познавам още такива жени и по-големи от мен, които имат добри семейства, деца, щастлив живот и приятели и дрехите не им пречат. Не смятам,че в ситуацията дрехите са какъвто и да е проблем,ч е чак щели да му се подиграват на детето ми в училище заради това...да, предполагам, че дъщерите и синовете на разни  мутри, мутреси и чалгаджии, биха се присмели, но детето ми няма да общува с такива.
Определено си още с детски акъл. Успех.

И защо именно заради дрехите ще го подиграват, при положение,че надали ще съм единствената майка с такива  или с по-различен стил? За мен много по-грозно и неприятно е да се види майка, взимаща децата си от ясла/градина/училище, която изглежда като мутреса/лека жена, но това си е мое мнение. 

# 162
  • Мнения: 10 680
Работили са в заведение, пишеше го в първите постове. Но какво значение има наистина? Аз смятам, че на моменти се прекали с нападките към авторката, а тя се обяснява и обяснява. Откъде-накъде детето й щяло да се срамува от дрехите й, това са пълни глупости. Аз сигурно съм най-консервативният човек с най-лелинското облекло, но не си правя изводи за хората по дрехите им.

Извинявай, да работиш в заведение не е престъпление. Защо се прави на интересна? Не можела да каже какво са работели... Анонимна била... Хайде сега! Тя пак си е анонимна. Някой да я е питал за ЕГН? Елементарен въпрос й зададох. Щом на елементарен въпрос не може да отговори, какво останало за другото... Темата е пързалка. Хабите пръсти... Или ако не е пързалка, то наистина е "кауса пердута".

# 163
  • Мнения: X
Виж, този мъж от миналото не ти дължи никакви обяснения за нищо. Разминали сте се с този човек по някакви причини и това е.

Какъв е смисълът да ти обяснява защо ти бил казал Х или бил направил У преди 4-5 години? Мнозинството от хората няма да си спомнят, вече ще е забравено или в последствие преиначено в спомените. Никой не си спомня в детайли разговори или постъпки. Паметта при повечето хора е изключително измамна, лъжем сами себе си, добавяме и махаме някакви причини и обяснения. Действаме по емоционални причини, а после си лепваме някакви измислени рационални обяснения.

Сама казваш, че този човек се е държал неуравновесено, имал е проблеми с алкохола - какви разбираеми и аналитични причини очакваш от него? Веднага е надигал чашката не защото ти си там, а защото си е пиел по принцип. Въобще способен ли е на саморефлективност и искреност? Какво значение има вече дали те е харесвал или обичал преди 6 години? Казаха ти го вече горе и аз съм съгласна - ако един мъж те иска, никакви цупения, фасони, дребни проблемчета няма да го спрат да те поиска. Каквито и да са били чувствата му, не са били достатъчно да се открие пред теб и да се заяви достойно.

От това, което описваш за него, не виждам какво толкова те привлича освен фактът, че се припознаваш в него заради кофти минало и проблеми. Пиел, имал проблеми с гнева, налазил братовчедка ти за пари като някакво жиголо, което не може да се справи само с "проблемите си с държавата", а трябва жена да му решава дълговете, държи се агресивно към теб и се заяжда... Поведение на страхливец. Това ли е Голямата Любов? Не, сериозно - това ли е?

# 164
  • Мнения: 3 662
И защо именно заради дрехите ще го подиграват, при положение,че надали ще съм единствената майка с такива  или с по-различен стил? За мен много по-грозно и неприятно е да се види майка, взимаща децата си от ясла/градина/училище, която изглежда като мутреса/лека жена, но това си е мое мнение. 
Върни се на пост #150  и го прочети внимателно. Послеписът е предназначен (хортуване по близнашки Wink ) за amy_nka, на чийто пост отговарям, но и за теб ще свърши работа.

Общи условия

Активация на акаунт