Тема за бързи въпроси и отговори - Всичко за нашите деца - Училищен блиц

  • 82 956
  • 742
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: X
Освен ако родителите не планират детето им да кандидатства за местата, определени с държавния план-прием в пети клас по чл. 73 от Наредба 10 за организация на дейностите в училищното образование. Тогава НВО по математика има значение

# 661
  • Мнения: 9 926
И нищо няма да стане, ако отиде.
О, да! Няма никакъв смисъл от тези матури. Излишно натоварване към децата, а после ни статистика, ни резултати! Нищо!

Аз имам спомени, че се включват в бала за кандидатстване в МГ след 4-ти клас. Примерно моето момче Мин година беше е 5- ти клас в нашето МГ.

# 662
  • Мнения: 7 162
В такъв случай си заслужава детето да се яви само по математика. За него няма нужда от никаква подготовка след като ще кандидатства в МГ, задачите са елементарни.
Сега ако имам четвъртокласник, така бих постъпила.

# 663
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Ходенето на матури и състезания е полезно за децата, чисто психологически, за да свикват с начина на провеждане и със стреса, който е значително по-голям при кандидатстването след седми клас, когато е наистина важно и родителите имат по-големи очаквания и натиска е голям.

# 664
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Освен ако родителите не планират детето им да кандидатства за местата, определени с държавния план-прием в пети клас по чл. 73 от Наредба 10 за организация на дейностите в училищното образование. Тогава НВО по математика има значение

Така е. И за моя син това беше значението на матурата по математика. Но дори и да не кандидатстваше, не бих допуснала просто да не отиде. И без това днешните деца не обичат да се затрудняват и искат всичко да им се случва без усилия, ако и ние допълнително ги стимулираме в тази посока, не знам що за хора ще станат.... Но това са си моите лични разсъждения по въпроса и не ангажирам никой с тях.

# 665
  • Мнения: 7 162
Матурите сами по себе си са елементарни и е хубаво детето да се яви с желание и без притеснение.
Хубаво ще бъде, АКО някои учители съумеят да не натоварват децата с десетки тестове в продължение на месеци преди това. С действията си, те успяха да предизвикат ОТВРАЩЕНИЕ на деца и родители към материала, към повтарянето на едно и също нещо по десетки пъти и към самите матури.

# 666
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 273
фран ческа, на същото мнение съм.
излишно нагнетяват нещата цяла година и накрая и децата и учителя са изнервени за нищо.

но си мисля, че явяването не е въпрос на желание от страна на детето и родителя... може и да греша, но не видях опция "матура по желание".

извинете: НВО след 4 клас по желание Simple Smile

# 667
  • Мнения: 3 916
Освен ако родителите не планират детето им да кандидатства за местата, определени с държавния план-прием в пети клас по чл. 73 от Наредба 10 за организация на дейностите в училищното образование. Тогава НВО по математика има значение

Така е. И за моя син това беше значението на матурата по математика. Но дори и да не кандидатстваше, не бих допуснала просто да не отиде. И без това днешните деца не обичат да се затрудняват и искат всичко да им се случва без усилия, ако и ние допълнително ги стимулираме в тази посока, не знам що за хора ще станат.... Но това са си моите лични разсъждения по въпроса и не ангажирам никой с тях.

Ще си позволя да изложа и моите лични виждания по темата, и те са различни. Днешните деца са разделени на няколко групи. Такива, които постигат с много труд нещо и такива, които не полагат много усилия. В тези две групи децата се разделят да други подгрупи. Например, тези деца, които полагат много усилия, е напълно възможно да попаднат в група на несправилите се, или справили се посредствено. Деца пък, от групата на каращите го по-лекичко, могат да попаднат в групата на успешно преминалите я изпит или матура, я друго житейско събитие.
Не вкарвайте децата ей така от воле в някакви граници, че не искат да се затрудняват. Така или иначе изначално те са затруднени-не намирам системата ни да е особено щадяща. Какво имам предвид-децата прекарват по цял ден в класната стая, после им отнема още един цял ден, за да повторят взетото, да потърсят външна помощ-урок, от където имат още упражнения. Отделно, че по места пък имаме незаинтересован и некачествен учител, който нито мотивира, нито преподава, да не говорим за лично отношение. И друг учител, който поощрява незаслужено и си затваря очите и масово се изкарва отличен на преписване през годините.
И така, ако се случи полагащо труд дете да попадне при незаинтересован и лош учител е едно. Или да попадне на заядлив. Все е зле и изисква много усилия, които в един момент му се виждат безпредметни. За сметка на плъзгащите се по течението, които носят и отлични оценки за капак.
Та-нищо не е само черно или само бяло. Системата ни е грешна.
Не на последно място-хората имат различен капацитет. С малко усилия един може да постигне нещо, което друг дни наред да се труди и да не стане. И тук ако приложим различните учители-кой на какъв попаднал и става доста мешана скарата, за да обобщаваме.

# 668
  • Мнения: 4 152
о си мисля, че явяването не е въпрос на желание от страна на детето и родителя... може и да греша, но не видях опция "матура по желание".
то не е по желание
но ако не отидеш на училище по някаква причина, просто няма да правиш
учителите се натягат толкова, защото по-скоро тях оценят и искат училището да се представи добре
виж матурите в 7 клас са сериозна работа
и ако си болен или друга важна причина, какво се случва
не те приемат никъде Thinking

# 669
  • Русе
  • Мнения: 11 926

и ако си болен или друга важна причина, какво се случва не те приемат никъде:thinking:
Не те приемат в училище с висок бал . Отиваш в училище с по-нисък бал на прием.

# 670
  • Мнения: 4 152
Не те приемат в училище с висок бал . Отиваш в училище с по-нисък бал на прием.
ама то няма да имаш никакъв бал
само от дипломата

# 671
  • Мнения: X
Справките за минималния и максималния бал показват, че има доста паралелки с минимален бал 30, т. е. две тройки от свидетелството за основно образование. В този смисъл Амбър е права. Места има за всички.

# 672
  • Мнения: X
фран ческа, на същото мнение съм.
излишно нагнетяват нещата цяла година и накрая и децата и учителя са изнервени за нищо.

но си мисля, че явяването не е въпрос на желание от страна на детето и родителя... може и да греша, но не видях опция "матура по желание".

извинете: НВО след 4 клас по желание Simple Smile
Може и да не е формулирано "по желание", но е достатъчно да се представи една медицинска бележка за деня на матурата и с това въпросът приключва.

# 673
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 273
някъде има ли статистика/класация на училищата след НВО 4 клас, 2018?
стана ми интересно. Simple Smile


# 674
  • Мнения: 7 162
някъде има ли статистика/класация на училищата след НВО 4 клас, 2018?
стана ми интересно. Simple Smile

И аз търся под дърво и камък! Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт