Проблеми - моля за съвет:

  • 8 870
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 756
Как се поставят с размах диагнози на жена с бучка в гърдата?! Как се бута да започне работа точно в този момент нищо, че не е работила 11 години?! Ама как и тя с целия си акъл решила, че сега е тупнал тупана да чисти къщи? Щото от бучки не се умира, нали? Никой не познава жена умряла от бучка, нали? Джули, погрижи се за здравето си, че на децата си мъртва не можеш да помогнеш, а на себе си изобщо. Извинете ме, ако съм ви прекалено цинична.

Направо ми съобщиха, че трябва още на другия ден да се оперирам. След това прочетох, че освен извърешните мамография и ехография има и друг изследвания, като кръвни проби, биопсия, но нямаше и споменаване за подобни възможности при прегледа
А това, че са ти казали да се оперираш на другия ден, не значи ли че проблемът НЕ ТЪРПИ отлагане?

# 31
  • софия
  • Мнения: 18
Как се поставят с размах диагнози на жена с бучка в гърдата?! Как се бута да започне работа точно в този момент нищо, че не е работила 11 години?! Ама как и тя с целия си акъл решила, че сега е тупнал тупана да чисти къщи? Щото от бучки не се умира, нали? Никой не познава жена умряла от бучка, нали? Джули, погрижи се за здравето си, че на децата си мъртва не можеш да помогнеш, а на себе си изобщо. Извинете ме, ако съм ви прекалено цинична.

Направо ми съобщиха, че трябва още на другия ден да се оперирам. След това прочетох, че освен извърешните мамография и ехография има и друг изследвания, като кръвни проби, биопсия, но нямаше и споменаване за подобни възможности при прегледа
А това, че са ти казали да се оперираш на другия ден, не значи ли че проблемът НЕ ТЪРПИ отлагане?
[/qu

Не знам как да ви отговоря, нямаше конкретика

# 32
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 713
Безработен е само този, който може да си го позволи. От сумата, която ми трябва, до сумата, която мога да взема от работа по професията си, разлика има значителна. Хем имам работа, за която се иска доста висока квалификация.  Обаче пазара на труда в БГ е това, което виждаме всички, та това е положението. Работи са каквото има и междувременно са търси друго по-добро.
За да станеш генерален директор с високи доходи се искат връзки и умения, както и дълъг опит по специалността.
Да ходиш с бучка в гърдата и да имаш други приоритети,  направо си е безотговорност и към себе си, и към детето ти. Аз имах 2 близки приятелки, които починаха точно от това и още една, която в момента се бори с РМЖ  и засега, за съжаление, не много успешнно.
Всеки сам си прави изборът де...



Последна редакция: ср, 17 яну 2018, 10:12 от Unknown_lady

# 33
  • София
  • Мнения: 580
Не знам как да оформя споделянето си с вас, защото проблемите при мен са натрупани във времето и  са доста различни.
Та така, те са: липса на работа, здравословен неопределен проблем с едната гърда, менопауза(липса на цикъл т.с. допълнителен стрес).
Местоживеене в апартамент(гарсониера) с майка ми, с която нямаме почти никаква градивна или поне позитивна комуникация.
Преди 11 години напуснах бившия(настоящ все още по документи, тъй като не желае да се развежда)  съпруг, поради физическо, емоционално и психическо малтретиране. От тогава до сега живея със сина ми на 14 г. и баба му в апартамент-гарсониера, което е абсолютно неудобно, поради споменатите по-горе причини. През периода имах различни проблематики с бабата, като тази че никога не е изявявала желание да ми помага абсолютно по никакъв начин.
Имам проблем и при общуването с дъщеря ми, която от 14 годишна живее при баща си, по собствено желание и поради невъзможност от моя страна да осигуря по-голям апартамент и средства за издръжка. Под влияние на баща си, поради обтегнатите ни отношения с него, е настроена негативно към всяко мое действие или каквото и да било общуване.
Проблемите най-общо са, че съм на 47 години и търся работа, която да ми даде възможност да наема прилично жилище с удобна комуникация, като се има предвид, че и двете неща са голям проблем в София. И на следващо място здравословните ми проблеми, които не знам точно какви са (диагностицирана бучка с мнение за оперативна намеса м.12.2017г.).
Моля, ако имате желание и възможност дайте съвет как точно да процедирам, като се има предвид, че не разполагам с никакви финанси. Всеки ден преглеждам сайтовете за обяви и пускам СВ -та, отделно започвах 2-пъти временна работа за да мога да си набавя средства за санитарен минимум на издръжка, но по една или друга причина към момента и такава не мога да намеря. Бившия(настоящия по документи съпруг) дава пари на малкия за ежедневната му издръжка и това поне не е проблем.
Не знам как да приоритизирам проблемите и какви биха били най-адекватните действия от моя страна.


Здравей,

Искрено съчувствам за ситуацията, в която си.

Според мен приоритетът ти трябва да е здравето. Провери диагнозата и с други лекари, за да си сигурна в нея, преди да се оперираш. Относно работата потърси приятели, които биха ти помогнали с препоръки и намери почасова работа за гледане на деца - като бавачка или вземане на деца от детска градина. Не знам каква ти е професионалната квалификация и какви интереси имаш, защото това също е от значение. Никакви езикови умения ли нямаш ? Поне базово ниво на английски ? Имаш ли желание да учиш онлайн или присъствени курсове в езикова агенция ? Чуждият език повишава възможностите ти за по-добре платена работа.

Няма значение кой как се е справял на твоето място, при подобно положение или с повече деца, под наем и така нататък. Може и да се справят по-добре, но такива истории според мен не помагат, а по-скоро вредят на човек в твоето състояние. Човек не може да се постави на твоето място, а това че други се справяли по-добре, с по две три деца и така нататък, за теб не би трябвало да има значение, защото такива мнения по-скоро депресират, отколкото помагат. Когато имаш нужда от помощ, очакваш съвети, а не индиректни упреци, че не можеш да се справяш - гледай да страниш от такива хора. Трябва ти позитивно отношение.

Провери за безплатни прегледи на гърдите в болниците, със сигурност организират някъде.

Наблегни на здравето най-напред.

Не знам защо дъщеря ти седи при баща си при положение, че те е малтретирал. Аз бих ти помагала, ако беше моя майка. Самата аз съм израснала в семейство с насилие и се отвращавах само при мисълта баща ми да ме гледа, а е тормозил само майка ми, не мен. Но съм 100% солидарна с нея и тя има пълната ми подкрепа, независимо, че трудно се разбирахме. Не мога да си представя деца да живеят при родител, който се е държал психически и физически зле с другия.

# 34
  • Мнения: 1 756
За мен е достатъчно конкретно. Не звучи разумно да ви кажат, че спешно трябва да се оперирате, а вие да си търсите работа. Не разбирам хората, които неглижират здравето си. Нима мислите, че тази бучка ще се самоизлекува? Направете си сметка кога е бил този другия ден и колко време е минало оттогава. Не отлагайте!

# 35
  • Варна
  • Мнения: 36 729
Авторке, така и не отговори имаш ли здравни осигуровки или не? Ако имаш не схващам какво те спира да действаш посока операция, явно е належаща. Ако не - информирай се колко назад трябва да ги платиш за да ти възстановят здравните права и пак да действаш за операция.

Кога беше този преглед?

# 36
  • Мнения: 1 032
Едва ли има здравни осигуровки, имам предвид и да има, неплатените здравни осигуровки за 3 годишен период са повече от 3. В такъв случай, за да ти възстановят правата,  се плащат всички изискуеми здравни осигуровки за 5 годишен период + лихвите върху тях , което прави една значителна сума.
Операцията също не е напълно безплатна.

# 37
  • София
  • Мнения: 8 000
Кога беше този преглед?

В първия пост пише, че през декември 2017г. е получила мнението за операция.
Както и доста хора преди мен са писали, здравословният проблем се решава с приоритет, следват останалите.
По отношение на желаната заплата - за човек, който има сериозни прекъсвания в работната заетост и не може да предложи професия, възнаграждение от 1300-1500 лв. не е много реалистично. Има търсене на специалисти с Ексел, но това предлага завишено ниво на познания (писане на макроси, обработка на бази данни, пренос към други програми), какъвто едва ли е случаят.
Правилото е: хващаш се на работа, там където те канят, а после търсиш нещо, което те устройва.
Успех пожелавам на авторката!

# 38
  • София
  • Мнения: 19 322
Снощи пуснах отговор, но не зная изтрит ли е и защо или просто нещо се обърка, защото писах от телефона си. Както и да е.
Бучка в гърдата далеч не е краят на света, дай Боже да е доброкачествен фиброаденом. Преди малко повече от година си правих такава операция - мина и замина, работа за 10 минути, и след няколко часа ме пуснаха да си ходя.
А на авторката препоръчвам да гледа и собствените си интереси, особено щом не се погажда с майка си. Засега е достатъчна и една гарсониера под наем, дори да няма място И за дъщерята. Сигурно Ви е болно, че не се разбирате с нея, но миналото вече не може да се върне, помислете и за себе си.
Моето семейство живее на 70 квадрата 4 души. Дъщеря ми работи отпреди 9 месеца, дотогава издържахме и нея, вкл. ходеше на уроци за университета.
Говорете с майка си и я попитайте на какво се дължи тази нейна незаинтересованост - не приема раздялата Ви или какво?
За мен сте сбъркали, че не сте се развели, можехте да претендирате за издръжка, а сега - каквото ви даде бившият.

# 39
  • София
  • Мнения: 24 839
Аз съм доста раздвоена- чета и препрочитам, и нещо все не ми се връзва..........
От 11 години са разделени с мъжа ѝ и дъщерята е останала по желание при него, което би означавало, че момчето остава директно на издръжката на майката, но " малтретиращият" хем му дава издръжка, хем дъщеря си отглежда.

Някак много мъгливо е това- 11 години все е работела нещо, ама на 3г. на детето е уволнена, а като е станало 1- ви клас  е почнала да търси работа на половин работен ден.........и после детето е ходело на курсове и частни уроци, в друг квартал, което пак е свързано с нейно неработене и с издръжка от бащата.
Като капак- " бабата", която ѝ е дала подслон в гарсониерата си през всичките тези години, е също лоша- нито гледа детето, нито стотинка дава, нито готви.........

Да ме прощава авторката, ако не съм права- няма как да изгледаш себе си и детето си с този режим на неработене, ако не те обгрижват и бившия, и майка ти.
Точно по този начин построен зов за помощ прочетох във фейса...........

# 40
  • Мнения: 18 722
Не знам защо 10 години не сте се замислили за преместване от гарсониерата на майка ви, а чак сега, когато има и здравословен проблем. Явно е възможно най-неподходящия момент за генерални промени. И аз мисля първо здравето да се оправи, тогава постепенно другите неща.

# 41
  • Мнения: 22 036
Направи си всички изследвания първо, защото бучката може да е безобидна, но може и да не е. Направи биопсия и след това ще можеш да планираш по-добре.

А иначе смятам, че прекалено много  оправдания си търсиш.  Децата са ти големи, имаш покрив, макар и неудобен.

Оправи си бучката, което е най-належащото и после помисли над вариантите за работа. Почистването на домове или офиси е не лоша идея.

# 42
  • Мнения: 630
Много хора работят с word и excel, така че... Аз не прочетох чак всички мнения, но ми е любопитно там, където живеете сега кой плаща сметките? Щото нали, ток, вода, детето ходи на училище.
Иначе и аз ще кажа като другите - най-важното е здравето.

# 43
  • София
  • Мнения: 19 322
Струва ми се, че повечето фирми и хора, които имат нужда от почистване, вече ползват някой проверен или фирма. Да обикаляш и да ти откажат 100 пъти не е най-мотивиращото нещо на света.
Скрит текст:
Пиша го, защото една моя бивша шефка обясняваше как всеки може да продава канцеларски консумативи (и евентуално техника на Ксерокс) и като тръгнеш по офисите - няма начин да не намериш клиенти. Сякаш само тя се занимава с това и само Ксерокс произвежда копирни машини и принтери. Често казват "Добре, ще ви имаме предвид за бъдещи поръчки" и това е.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 4 730
Струва ми се, че повечето фирми и хора, които имат нужда от почистване, вече ползват някой проверен или фирма. Да обикаляш и да ти откажат 100 пъти не е най-мотивиращото нещо на света.
Сигурно си права, но и на авторката само това й трябва, за да си каже, че така и така нищо няма да стане - няма смисъл изобщо да пробва.
Без да искам да я обидя, но е много добра в намирането на извинения и оправдания. За десет години все можеше да се развие дотолкова, че да получава заветните 1300-1500 лв. 

На мен също ми е интересно кой и как плаща сметките, щом не е бабата, а тя самата е безработна.


julie20, оправи здравния проблем, после хвани някаква работа - може и да не е за 1500, но 500 е по-добре от 0, а така имаш шанс да трупаш опит, да се доказваш и да ти увеличават заплатата. Ако има мотивация, лека-полека ще се оправят нещата. Няма да се изнесеш веднага от майка ти, но няколко месеца повече живот с нея едва ли биха били пагубни.

Общи условия

Активация на акаунт