Проблеми - моля за съвет:

  • 8 871
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • софия
  • Мнения: 18
Благодаря, но няма безплатни услуги. Първо трябва да си осигуря битието.

# 16
  • Мнения: 11 403
А бе какъв ТЕЛК, бе хора? Тя има бучка - сигурно е киста или липом, нещо доброкачествено е. Де я метнахте за ТЕЛК? Оперират - махат и след 10 дена си готова за тежък физически труд  Mr. Green

Депресирана си. Нормално е - изплашена си.
Има добри съвети по темите за добри мамолози -посети още един - двама и си реши този въпрос.
После почваш да търсиш работа и все ще илезе нещо.  Hug

# 17
  • Мнения: 9 196
Това, че си се решила да говориш за проблемите си е добра първа стъпка, но не достатъчна. Този форум е доста посещаван и може би доста по-полезна за теб тема би била - търся работа. Като не наблягаш толкова на какво нямаш, а на какво имаш и можеш - имаш желание и необходимост и на тази възраст със сигурност можеш доста неща.
Вярно, че ние сме доста проклет и груб народ, много ни бива да намираме кусури, но и другата крайност важи - винаги сме готови да помогнем.
Имаш интернет - използвай всички социални медии за да помолиш за помощ да си стъпиш на краката. Застани с името си, без да те е срам от нищо, защото няма от какво. Кажи какво ти трябва - временна, постоянна, дневна, нощна работа, обувки, палто, лекарства, каквото и да е. Ако социалните мрежи и форуми не са достатъчни, обърни се и към телевизиите и вярвай, че резултат ще има. Бог обича смелите!

# 18
  • софия
  • Мнения: 18
Благодаря Ви the Дорис, Salsisha, разплакахте ме.  Мислила съм много отдавна за телевизии и медии, но работата е "дебела" откъм бивш...Просто няма да имам сили да понеса това, което ще ме залее, като до сега нямате представа какво точно е било.

Искам достатъчно платена работа и съм готова да работя над 100 % от възможностите ми.

# 19
  • Мнения: 3 732
Какво разбираш под достатъчно платена?

# 20
  • софия
  • Мнения: 18
Според мен е не по-малко от 1300 - 1500 лв  (жилище, консумативи, храна)

# 21
  • Мнения: 482
А каква професия, какъв професионален опит имаш? Щото тая заплата, дето я искаш, е малко над това, което регулярно се предлага.

# 22
  • софия
  • Мнения: 18
Без значение е за мен какво точно ще работя. Работя с Word и Exsel и се определям, като прецизна, отговорна, схватлива, енергична независимо от ангажимента, който бих поела. Не използвам чужд език. Активен шофьор.

# 23
  • Мнения: 1 121

Аз не бих си оставила дъщерята при човек, който ме е малтретирал физически и емоционално.


Ако дъщерята е на повече от 16 години, никой няма да ви пита бихте ли или не бихте. Отделен въпрос е едностранното представяне на насилието в едно семейство тук. Минимум двойно по-голям брой мъже страдат от психологически тормоз в дома си, в сравнение на жени от физически. Не казвам , че е бил такъв случая. Едностранчив поглед в/у един проблем рядко води до решаването му.
Авторката - поддържам мнението да се занимаете първо със здравословните си проблеми.

# 24
  • Мнения: 488
От раздялата  са минали 14 години , а ти сякаш не си се отърсила от това . Здравето е много важно и намери начин да се погрижиш затова.
Разбрахме колко пари си решила че ти трябват , но не посочи никакъв ценен опит или висока квалификация. Може да се наложи да си по креативна с бюджета и разходите. Ако търсиш  работа само в диспазона залащане което си си определила ти на база "трябват ми" с не на " труда и опита ми струват толкоз" нищо чудно че не си намираш нищо.
И аз мисля че имаш много работа по себе си , по нсчина по който виждаш живота си .
Била си жертва на насилие преди 14 години , но още се изживяваш жертва и намираш оправдания а не причини да си решиш проблемите .
Не нападам и знам какво говоря .
Имам 2 деца , развеждам се втора годна с един дето не му се развежда и си е поставил за цел да му вгорчи живота . Децата гледам сама под наем и без никой да ми го гледа и една минута. Издръжка не получавам . Здравословни проблеми се намират ( за сега уж безобидни ) . Работя на пълен работен ден и децата вече са 2 и 5 клас.
 Може да съм изтълкувала грешно ситуацията и това е моето мнение не общовалидна истина

# 25
  • Варна
  • Мнения: 36 729
Авторке, за съжаление не звучи като да имаш някакви специални умения, които биха ти гарантирали такъв доход. Някой по-назад спомена, че с чистене можеш да си докараш нелош доход. А тук някъде редовно мяркам теми за родители, които търсят почасово жена за взимане и водене на деца на училище, градина, за един вид бавачка на половин или цял ден. С малко напасване можеш да поемеш няколко ангажимента, които биха могли да ти носят стабилен доход. Имах приятелка, която ходеше да чисти няколко къщи във Варна и изкарваше над хилядарка месечно, а имаше възможност да си нарежда ангажиментите в удобни за нея часове.

Не знам за какво насилие става дума, но щом едното дете е останало при баща си значи той едва ли го малтретира. Поема и финансов ангажимент към сина. Оставам с впечатлението, че дъщерята е по-голяма от сина, който авторката спомена, че е на 14. Значи оттук нататък това дете е почти невероятно да се върне при майка си.

Поснижи си малко критериите и пренареди бюджета.

# 26
  • у дома...
  • Мнения: 3 087
Според мен аз трябва да взимам около 2000-2500 лв., и тия "гадни " работодатели не искат да ми ги дадат!  И на квартира живеем, и баща ми живее при нас - когато може помага със сметките. Макар да съм с висше образование, няколко години съм работила нискоквалифициран тежък физически труд, на три смени и общо взето не много заплатен - 450-500 лв на месец. Просто защото ни трябваха пари. И детето тогава беше първи клас, а и аз използвах времето да уча език.
Мила госпожо, погледнете малко по-реално на ситуацията. Ролята на вечната жертва не е помогнала никому! И никой не е длъжен на никого.

Последна редакция: ср, 17 яну 2018, 09:25 от Просто_майка

# 27
  • софия
  • Мнения: 18

Аз не бих си оставила дъщерята при човек, който ме е малтретирал физически и емоционално.


Ако дъщерята е на повече от 16 години, никой няма да ви пита бихте ли или не бихте. Отделен въпрос е едностранното представяне на насилието в едно семейство тук. Минимум двойно по-голям брой мъже страдат от психологически тормоз в дома си, в сравнение на жени от физически. Не казвам , че е бил такъв случая. Едностранчив поглед в/у един проблем рядко води до решаването му.
Авторката - поддържам мнението да се занимаете първо със здравословните си проблеми.

Не мога и не искам да коментирам "Минимум двойно по-голям брой мъже страдат от психологически тормоз в дома си, в сравнение на жени от физически.", защото не знам какво имате предвид и защото съм го преодоляла в смисъл, възприела съм че човекът е такъв и не мога да го променя.
Що се отнася до "Едностранчив поглед в/у един проблем рядко води до решаването му" смятам, че точно тук съм грешила през годините.

Благодаря на всички за мненията. Това ми дава усещане за подкрепа и възможност за обективна преценка, от което имам нужда в момента защото границата понякога е много тънка

Последна редакция: ср, 17 яну 2018, 09:52 от julie20

# 28
  • Мнения: 1 756
Как се поставят с размах диагнози на жена с бучка в гърдата?! Как се бута да започне работа точно в този момент нищо, че не е работила 11 години?! Ама как и тя с целия си акъл решила, че сега е тупнал тупана да чисти къщи? Щото от бучки не се умира, нали? Никой не познава жена умряла от бучка, нали? Джули, погрижи се за здравето си, че на децата си мъртва не можеш да помогнеш, а на себе си изобщо. Извинете ме, ако съм ви прекалено цинична.

# 29
  • софия
  • Мнения: 18
Как се поставят с размах диагнози на жена с бучка в гърдата?! Как се бута да започне работа точно в този момент нищо, че не е работила 11 години?! Ама как и тя с целия си акъл решила, че сега е тупнал тупана да чисти къщи? Щото от бучки не се умира, нали? Никой не познава жена умряла от бучка, нали? Джули, погрижи се за здравето си, че на децата си мъртва не можеш да помогнеш, а на себе си изобщо. Извинете ме, ако съм ви прекалено цинична.

Направо ми съобщиха, че трябва още на другия ден да се оперирам. След това прочетох, че освен извърешните мамография и ехография има и друг изследвания, като кръвни проби, биопсия, но нямаше и споменаване за подобни възможности при прегледа

Общи условия

Активация на акаунт