Дневникът тема 87 - Да отслабнем всички заедно!

  • 64 750
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Еха, Катастрофа, поздравления!
Много вкусно звучи пюрето от броколи, морков и картоф, ще го опитам. С карфиола не се долюбваме много, мирише ми на зеле и това е.
Изтървах повечето снимки аз, само Дези успях да видя. Страхотно изглеждаш, къде си виждаш кусури не знам. Ама то жените сме така, все нещо не ни е наред. Виждаме колко сме красиви след години като си погледнем старите снимки.

# 706
  • Мнения: 10 013
Отново ви благодаря на всички за подкрепата и милите думи!!! Много означава за мен. Hug

Повечето от вас знаят, че се боря от 2013, 4 години са това! 2015 зимата бях качила много отново-62 на 1.01.!
2014та беше година на йога контузиите, а аз бях голяма страхливка тогава и от най-малкото се шашках. 2 пъти по за 2 месеца бях изваждана сериозно от строя (раменни връзки и хамстринги). Но постепенно заякнах и взех да тичам повече. Може би е нормално.
Преди 2013та рядко можех да тичам повече от 12км, обаждаше ми се дисковата херния, но след като прибавих и бокса гадта изчезна. Може би защото коремния пояс заяква най-много с бокс. Не знам, но при мен така се случи.

Голяма драма за 10кг! Rolling Eyes Хората свалят по 30,50....Бременните килограми свалях със замах много бързо, но какво беше това чудо не знам! (Годините? Алергията, която е била непоносимост, а аз не бях разбрала....Стрес?)
Сега много ме е страх да не започна да връщам, но май няма да стане. То и няма как да се изкуша, с това се успокоявам. Алергията от друга страна голяма услуга ми направи.

Катастрофа, поздравления! Браво!

Вчера и аз правих пюре от карфиол, на една вълна сме.  Laughing

# 707
  • Мнения: 15 654
Добро утро момичета Simple Smile

Видях снимките на всички и имате от мен едно огромно БРАВО за постигнатите резултати. Голям стимул сте за всички да знаете. Само така Simple Smile

Аз вчера си бях режимна - кафе с мляко, 3 кюфтета на скара с малко топено сирене отгоре и сурови зеленчуци /Домати и червена чушка/ и няколко парчета луканка. Кантара ми, обаче май нещо дава фира. Гледам се в огледалото - изглеждам отслабнала, обувам си дънките, които ми бяха тесни - отпуснали са ми се и ми стоят добре, а кантара показва, че съм качила. ММ каза, че и ние ще взимаме "Умен кантар", че явно нашия нещо не е наред. Уж е електронен, но според мен не мери точно

Аз да попитам - защо навсякъде дават по-големи стандарти за килограми над 40 годишна възраст? Костите ли стават по-тежки след тази възраст или се приема за нормално жената да е малко по-закръглена вече? Нещо не мога да разбера, защо се променят Rolling Eyes

# 708
  • София
  • Мнения: 3 712
С възрастта на жената са й нужни повече мазнини, за да функционира тялото както трябва.

# 709
  • На топло
  • Мнения: 4 130
Не видях нито една снимка 😐 но разбирам, защо ги триете бързо.
Моят корем изчезна, дънките ми седят перфектно ( обаче не са правилния номер 🤣).
Тази седмица се находих пеш в снега, навъртяла съм 20кг.
Днес, утре и вторник съм си измислила 
Точни менюта, всичко е в хладилника и камерата. На 14/02 ще си позволя разни вкуснотии 😂.
Хубава седмица!

# 710
  • тук и там
  • Мнения: 11 610
Lady,най-общо мисля че има връзка със хормоните.Има даже мнения,че тези мазнини  които стават    характерни за жените след една определена възраст и трудното им махане- се дължат на това ,че  тялото се опитва  да съхрани естроген за по-дълго време(мастните клетки съхраняват естрогена и произвеждат такъв).Но не съм се интересувала чак толкова много,-та да не пиша глупости Hands V.Аз по принцип съм си естрогено-преобладаваща мисля,ама това не е окей -защото пък това обикновено си върви заедно със нисък прогестерон,целулит и предразположеност към онази болест,за която по принцип всички предпочитат да не говорят и да не се сблъскват със нея(и аз ,разбира се)-защото хормоните по принцип предизвикват бърз растеж. Фина работа са хормоните-там ,знаеш е много трудно да се постигне баланс.Ето нещо за естрогена и мазнините,нищо ново не казва но на някой може да му е интересно.
Нещо не се получи със линка."есрогенът и метаболизма  на мазнини" е статията,на който му е интересно да я потърси.Hands V

Последна редакция: нд, 11 фев 2018, 12:07 от Kaisia

# 711
  • Мнения: 19
На каква диета сте момичета?

# 712
  • Мнения: 10 013
На каква диета сте момичета?

Всяка на различна диета/режим, но сме по-скоро режимни отколкото диетни - ВМ-ХВХ, палео, 90 дневната, житни дни, броене на калории....

# 713
  • Мнения: 15 654
На каква диета сте момичета?

Аз съм на нещо от сорта на ВМ НВХ диета. Забелязвам, че спря да ми се яде. Дали е от диетата или от магданоза не знам, обаче вчера и днес съм яла страшно малко. И то чак късния следобед хапвам нещо, колкото да не съм гладна, а не защото ми се яде. Възможно ли е да е от диетата това?

За чая от магданоз да кажа - на мен ми харесва. Днес си направих пак и мисля да го пия дълго време. Наистина отводнява сериозно Hands V

# 714
  • Мнения: 19
Аз съм на житния режим.. но не съм свалила и килограм.... Grinning Имам за сваляне излишни 14кг..  Харесала съм си Диета с магическата зелева супа. Някоя от вас пробвала ли я е, и има ли резултат.. ?

# 715
  • Мнения: 510
Браво! 5 кг за един месец си е голямо постижение.  За да избегнеш йо-йо ефекта се опитай сега първо да ги задържиш поне за седмица и после ако имаш нужда да продължиш да сваляш.

# 716
  • Мнения: 208
Lady,може ли да кажеш в какви пропорции си приготвяш ти чая с магданоз?

# 717
  • Мнения: 15 654
Lady,може ли да кажеш в какви пропорции си приготвяш ти чая с магданоз?

В една огромна тенджера /наистина не знам точно колко литра вода са/ с вода слагам едро нарязани 3 връзки магданоз заедно с дръжките. Варя го 5 мин. и го махам да изстине. Това ни стигна на мен и ММ за вчера и остана малко за днес. Ако искаш утре ще премеря точно литрите и пак ще ти пиша

# 718
  • София
  • Мнения: 3 712
Това с отводняването е ок да се прилага, ако наистина има задръжка. И за ден-два докато се изхвърли. Ако насилствено отводняваме, пишкаме цял ден и после спрем с чайовете, хаповете и пр. какво става? Обратно се връща нужната вода...Не е конкретно към никого и не визирам никой, наистина, но прием на диуретици с цел кантара да покаже по-малко попада в една друга категория...

Закуска: тварог, 2 яйца, кафе с мляко
Обяд: пиле, филия протеинов хляб
Тренировка йок, днес отглеждам мускул Simple Smile Закупен нов сак- 1 бр. Simple Smile

# 719
  • Мнения: 7 757
Бийпс, не е до кантара
те лекарствата не са ги измислили, за да го спасят да не излети през прозореца

кортизл, високо кръвно... неслучайно ги отводняват болните
Аз преди цикъл пиех фуранртил, толкова зле беше
откакто не вечерям (почти Laughing )  вече и вода не задържам или поне е съвсем малко, странно се получи, ама още една точка за поговорката за вечерята на врага

Общи условия

Активация на акаунт