Интериорен SOS /9/

  • 116 231
  • 781
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 8 077
Пенева, защо да не стои, ето от нета снимка на бяла кухня със светъл под Simple Smile


ОК съм ако се слива с всичко, притеснява ме дали ще си отива с тъмните секции 🤔
Ако сложат трапезна маса с ръмен плот, като на секциите, ако сложат нещо по-тъмно на дивана (възглавнички)и около него, включително рамки на картини... ако сложат в бялата кухня тъмен дървесен плот или акцент... В момента стаята им е доста светла, дивана също.
Това на снимката е красиво на картинка, на живо става едно "избеляло" и "стерилно"...
Ако сложи светлия под ще трябва да върне тъмносините възглавнички, пак смяна на килима и цвят (например тъмносиньо) на трапезните столове и нещичко из куфнята... плюс ръмни дървесни елементи в кухнята, на масичката... например.

# 721
  • Мнения: 129
Достатъчно тъмно има в цялото помещение, аз се опитвам да го направя светло. Не става ли ясно от снимките Simple Smile? Или аз нещо не разбрах мнението Simple Smile

Последна редакция: пт, 08 юни 2018, 04:05 от Плажче

# 722
  • Мнения: X
Привет и от мен.
 Записвам се в темата за идеи и новости.

# 723
  • Мнения: 8 077
Достатъчно тъмно има в цялото помещение, аз се опитвам да го направя светло. Не става ли ясно от снимките Simple Smile? Или аз нещо не разбрах мнението Simple Smile
Коментирах изцяло "бялата" снимка със светъл под и бяла кухня... и как би следвало да се върже с настоящата ти тъмна секция и светъл диван...
Между другото - нали и стълбите са ти тъмни? (или не си спомням вече...)
Ако ти е чак толкова неприятен като текстура и червенеене паркета защо не помислиш пак за тъмен, но не точно същия... може би малко по-светъл от секциите пак дървесен, опушен или нещо такова... Бялата кухня някак ще стане (плот, гръбче. трапезна маса... столове и т.н.) ама тоя диван... или ще стане супер "размазано" сливащо се със стената и пода, или единия цвят ще ти жълтее, другия розовее (беж и дърво) и новия килим пак ще се сменя Wink

# 724
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Не се притеснявай как ще се върже със секциите, Плажче. у нас подът е светъл, а мебелите тъмни. Плюс това вградените секции може да се пребоядисат някой ден. Аз бих тествала няколко светли мостри преди да реша. Simple Smile

# 725
  • Мнения: 129

Между другото - нали и стълбите са ти тъмни? (или не си спомням вече...)
Ако ти е чак толкова неприятен като текстура и червенеене паркета защо не помислиш пак за тъмен, но не точно същия... може би малко по-светъл от секциите пак дървесен, опушен или нещо такова...

Да, мисля че на там се насочвам - друг тъмен цвят, не толкова лъскав и по-съвременно изглеждаш. И ще го изберем след като се смени кухнята, така по-лесно ще си го представя.

Polar Bear - подозирам, че на някакъв етап ще им сменя цвета, но няма да е скоро Simple Smile

Благодаря на всички включили се.

# 726
  • Мнения: 8 077
Ако ще го слагаш до/под кухнята, по-добре преди нея. Узберете си я, ако трябва вземи мостри и действай.

# 727
  • Мнения: 2
Здравейте. Искам да попитам, в случай, че има стена със скосяване (в случая в дневната), добре ли е тази стена да се акцентира с друг цвят, десен, мазилка или нещо друго, или напротив - добре е да е минимално забележим този дефект. Трябва ли да търсим начин дефекта да се превърне в ефект, или да се стремим да е неутрално и незабележимо?
Снимката не е много добра, но в момента разполагам само с нея. Скосяването започва на около 150 см. На скосената стена по средата има доста широк радиатор, така че голяма мебел не може да се сложи. Предстои ремонт, така че можем да се развихрим.
Благодаря Simple Smile

Последна редакция: сб, 09 юни 2018, 21:05 от ManevaZ

# 728
  • Мнения: 88
Здравейте! Започваме да правим кухня с трапезария и дневна в едно помещение. Тепърва ще поставяме паркет и ще боядисваме. Веднага след това обаче искам да сложа пердета, защото ми става лошо като видя голите прозорци. Въпроса е каква дължина да са и какъв цвят. Това, което ме притеснява-на единия от прозорците пред трапезарията има сложен камък, а в частта, където ще е дневната има врата и прозорец към терасата. Та еднакъв размер ли да са или не е задължително? Ако са дълги ще скрия камъка, къси на вратата не си го представям...

# 729
  • Мнения: 39 333
Винаги ми е било няколко идеи по- красиво, ако пердетата са дълги. От друга страна може да разгледаш и римските щори. Така няма да скриваш камъка. Примерно тънко перде и по- плътна завеса. От по плътния плат изработваш и римските щори.....Като за начало- това ми идва в съзнанието. И задължително от едноцветен плат, за да не стане шарения покрай камъните.

# 730
  • Мнения: 8 077
Здравейте! Започваме да правим кухня с трапезария и дневна в едно помещение. Тепърва ще поставяме паркет и ще боядисваме. Веднага след това обаче искам да сложа пердета, защото ми става лошо като видя голите прозорци. Въпроса е каква дължина да са и какъв цвят. Това, което ме притеснява-на единия от прозорците пред трапезарията има сложен камък, а в частта, където ще е дневната има врата и прозорец към терасата. Та еднакъв размер ли да са или не е задължително? Ако са дълги ще скрия камъка, къси на вратата не си го представям...
Скрит текст:


Много ми е странно - имате идея да редите камък, искате пердета, а нямате идея на завършено как ще е...
На стената с прозореца изобщо няма работа тоя камък, ама, на сложено е вече... Идеята с римска щора е добра, но пък трябва да стои почти постоянно вдигната, за да е светло...
Ако масата е така "залепена" до стената под прозореца, пердето трябва да е на две части - късо на прозореца, дълго на вратата. Но на другия прозорец идея няма - нито да е от тавана до пода само на ширината на прозореца, нито да е по цялата стена... нито да е от тавана късо (там горе над прозореца ще "прозира" камък), пък на корниз ниско до прозореца късо пак неми харесва на мен... все ми е "куцо"
Вариант късите така и дълго на вратата
Или ей такива прозрачни римски щори да си стоят постоянно почти пуснати

Предлагам варианта, ама не съм сигурна, че и аз ги харесвам вариантите Rolling Eyes

# 731
  • Мнения: 88
Здравейте! Започваме да правим кухня с трапезария и дневна в едно помещение. Тепърва ще поставяме паркет и ще боядисваме. Веднага след това обаче искам да сложа пердета, защото ми става лошо като видя голите прозорци. Въпроса е каква дължина да са и какъв цвят. Това, което ме притеснява-на единия от прозорците пред трапезарията има сложен камък, а в частта, където ще е дневната има врата и прозорец към терасата. Та еднакъв размер ли да са или не е задължително? Ако са дълги ще скрия камъка, къси на вратата не си го представям...
Скрит текст:


Много ми е странно - имате идея да редите камък, искате пердета, а нямате идея на завършено как ще е...
На стената с прозореца изобщо няма работа тоя камък, ама, на сложено е вече... Идеята с римска щора е добра, но пък трябва да стои почти постоянно вдигната, за да е светло...
Ако масата е така "залепена" до стената под прозореца, пердето трябва да е на две части - късо на прозореца, дълго на вратата. Но на другия прозорец идея няма - нито да е от тавана до пода само на ширината на прозореца, нито да е по цялата стена... нито да е от тавана късо (там горе над прозореца ще "прозира" камък), пък на корниз ниско до прозореца късо пак неми харесва на мен... все ми е "куцо"
Вариант късите така и дълго на вратата
Или ей такива прозрачни римски щори да си стоят постоянно почти пуснати

Предлагам варианта, ама не съм сигурна, че и аз ги харесвам вариантите Rolling Eyes

Вариант 1 си е вариант, макар и подлежейки на промяна. Работата е там, че камъка е лепен преди да стана снаха там и не е имало как да ме питат. Един мъж едва ли мисли как ще сложи пердетата. Благодаря за идеята!

# 732
  • Бургас
  • Мнения: 6 017
И аз съм за римски щори. Стоят много елегантно, има и материи, които пропускат достатъчно светлина и не е нужно да се вдигат. Вкъщи имам такива - цвят слонова кост.

# 733
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Щори и тънко, прозрачно, бяло перде.

# 734
  • Мнения: 8 077
Щори и тънко, прозрачно, бяло перде.
Куде монтиран корниз, колко дълго, прибрано настрани или не?
то и аз винаги съм "за" тънко бяло перде, но не всеки път мога да го "визуализирам" Wink

Общи условия

Активация на акаунт