За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 71 073
  • 747
  •   1
Отговори
# 180
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
И аз не бланширам. Ползвам кори на Мелиса, слагам ги сухи, но сосът по-редичък и повечко количество. Сваряват си се идеално.

# 181
  • Мнения: 4 275
Да не би да покривате с фолио, че да се задушат хубаво корите?

# 182
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз не. Просто слагам много сос, да ги покрива хубаво, да плуват в него и по-редичък.

# 183
  • Мнения: 9 109
Не, но ги заливаме с достатъчно сос.
С Пресни кори Обаче лазанята е много по-вкусна, може да си направите  и без машина, но точите корите няколко пъти

# 184
  • Мнения: 14 082
Аз покривам с фолио. Никога не варя предварително корите, защото това означава да не правя лазаня. Мързелива съм си.

# 185
  • Мнения: 1 316
Никога не  съм имала провал с колите за лазаня на Silva, замразени, с яйца , без варене. Понякога малко трудно се отделят корите една от друга. Намирам ги в Метро, а тази седмица са на промоция в Кауфланд- 1,99лв. Имат рецепта как да се приготвят. Приготвям си плънката от кайма и редя корите, заливам със  сос бешамел, отгоре поръсвам с кашкавал. На дъното на тавата слагам малко от соса. И това е..
Ето така изглеждат:
http://pastasilva.com/Kori_lasagne.html
Опитай от тях .....

Последна редакция: пн, 22 яну 2018, 10:58 от doroty3

# 186
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Не, но ги заливаме с достатъчно сос.
С Пресни кори Обаче лазанята е много по-вкусна, може да си направите  и без машина, но точите корите няколко пъти
Благодаря пеп-чо!.От месене и точене не ме е страх.Баба ми(лека и пръст) ме научи и това го умея.А рецепта за кори?От къде мога да намеря?И изобщо по-специална ли е?

# 187
  • Мнения: 9 109
Не, но ги заливаме с достатъчно сос.
С Пресни кори Обаче лазанята е много по-вкусна, може да си направите  и без машина, но точите корите няколко пъти
Благодаря пеп-чо!.От месене и точене не ме е страх.Баба ми(лека и пръст) ме научи и това го умея.А рецепта за кори?От къде мога да намеря?И изобщо по-специална ли е?
На 100г брашно едно средно яйце е пропорцията.  по възможност да е от твърда пшеница, тогава стават хубави корите . В блогаа ми има рецепта но ще трябва да я намериш не мога да хвана ли през телефона

# 188
  • София
  • Мнения: 11 709
Не, но ги заливаме с достатъчно сос.
С Пресни кори Обаче лазанята е много по-вкусна, може да си направите  и без машина, но точите корите няколко пъти
Благодаря пеп-чо!.От месене и точене не ме е страх.Баба ми(лека и пръст) ме научи и това го умея.А рецепта за кори?От къде мога да намеря?И изобщо по-специална ли е?
Ми.....какво да ти кажа, ще ти е трудно без машина. Няма да стане. Освен това ти трябва и брашно Семола, казвам го защото работя с него и правя  домашна паста. Купи си на Барила кори за лазаня и няма да имаш проблем. Много са добри!!  Не се варят предварително, но задължително ти трябва доста бешамел, иначе няма да се получи, там ти е грешката. Пускам ти една рецепта, има и фото, ама не е много добро, но ползвай рецептата основно и после се обади.  Simple Smile

http://recepti.gotvach.bg/r-46218-Моята_Лазаня

# 189
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Не, но ги заливаме с достатъчно сос.
С Пресни кори Обаче лазанята е много по-вкусна, може да си направите  и без машина, но точите корите няколко пъти
Благодаря пеп-чо!.От месене и точене не ме е страх.Баба ми(лека и пръст) ме научи и това го умея.А рецепта за кори?От къде мога да намеря?И изобщо по-специална ли е?
Ми.....какво да ти кажа, ще ти е трудно без машина. Няма да стане. Освен това ти трябва и брашно Семола, казвам го защото работя с него и правя  домашна паста. Купи си на Барила кори за лазаня и няма да имаш проблем. Много са добри!!  Не се варят предварително, но задължително ти трябва доста бешамел, иначе няма да се получи, там ти е грешката. Пускам ти една рецепта, има и фото, ама не е много добро, но ползвай рецептата основно и после се обади.  Simple Smile

http://recepti.gotvach.bg/r-46218-Моята_Лазаня
А от къде мога да намеря тези кори Барила?

# 190
  • София
  • Мнения: 11 709
А от къде мога да намеря тези кори Барила?
..............
В суперите, има достатъчно, гледай надписа. Разкошни са. Но и каквито италиански да вземеш винаги са хубави, но башамел и бешамел и бешамел. То това му и на лазанята, бешамел.
Скрит текст:
[/spoiler]

# 191
  • Мнения: 1 316
За разнообразие -  Рулца с кори за лазаня:
http://www.bg-mamma.com/?topic=465549

# 192
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Аз си правя всякаква паста. Преди купувах "брашно" semola, но семолата си е грис на бг. Вече правя тестото за паста от най-обикновен грис и става страхотно. Номерът е тестото да престои, за да поеме грисът хубаво влагата, а при точенето само добавям обикновено брашно.
Имам машина за паста, но точа и на ръка, приятно ми е.

# 193
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Перуника, само грис ли слагаш, 100г на едно яйце, или ти е добавка частично?

# 194
  • Мнения: 5 998
И аз ползвам корите на Barilla, от Кауфланд купувам.

Общи условия

Активация на акаунт