Пубертетът при момчетата

  • 116 826
  • 1 293
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 6 360
Бях на една лекция свързана с алкохола при подрастващите и там обсъждаха, че в 5 клас вече е крайно наложително да се разговаря с детето на тази тема. Даже имаше една теория, че е по добре родителите да дадат на децата пред тях да пробват, дори да се напият за да видят последствията, защото поне ще е в безопасна среда, когато това се случи.


а наркотик не съветват ли да се даде да пробва в безопасна среда...

# 421
  • Мнения: 15 456
Относно партито - аз лично, ако моето дете има РД щи си чувствам отговорна пред останалите родители за безопасността на техните деца. И ще умра от срам, ако след партито се наложи да им ги връщам пияни. Да не говорим, че ако моя синковец на тази възраст ми се прибере пиян от нечий РД, повече не бих го пуснала на парти на това дете.

Относно алкохола - твърдо ПРОТИВ съм на деца да се дава какъвто и да било алкохол - дари биричка или сайдер. Дори и безалкохолна бира. Едно време баща ми ми развиваше теория, че трябвало да си близне малко от ракията или бирата, за да пробва. За мен това са пълни глупости. Но ние вкъщи така или иначе изобщо не пием алкохол. Една вечер реших да си отворя една бира и сина ми ме обяви за алкохоличка Simple Smile Не че одобрявам и такива крайности де, но просто ние не пием алкохол вкъщи.

На последната родителска среща учителката по БЕЛ разказа на една майка как сина й пие по 2 - 3 кафета на ден, няколко коли и 5 - 6 пъти са го хващали с бира през голямото междучасие. То е в съседен клас на сина ми. Няколко пъти го бяха хващали учителите, че продава ножове и боксове на деца, а веднъж са го хващали да краде презервативи и сметана от един съседен на училището супермаркет /не помня дали съм го разказвала това/. И направо се учудвам на подобни действия - не са ли прекалено малки за тези неща?
Прави ми впечатление, че много бързат да пораснат тези деца. Някои наистина изглеждат и по-големи, обаче на акъл са си малки още

# 422
  • Мнения: 9 052

 ...
На последната родителска среща учителката по БЕЛ разказа на една майка как сина й пие по 2 - 3 кафета на ден, няколко коли и 5 - 6 пъти са го хващали с бира през голямото междучасие. То е в съседен клас на сина ми. Няколко пъти го бяха хващали учителите, че продава ножове и боксове на деца, а веднъж са го хващали да краде презервативи и сметана от един съседен на училището супермаркет /не помня дали съм го разказвала това/. И направо се учудвам на подобни действия - не са ли прекалено малки за тези неща?
...
не децата са по-големи или по-малки, а средата им е такава , семейна и пр. Аз не бих се занимавала да я слушам тази майка какво ми разправя. Детето и е огледало. Няма какво да се оплаква от него. Да види себе си.

# 423
  • Мнения: 15 456
Може би си права. Обаче пък се замислям, дали и те не навлизат в някакви бунтарски периоди и не стават трудно контролируеми? На мен майката ми се видя буквално съсипана от това, което чу. Оплака се, че не може да се справя с него, заради буйния му характер и вече се чувства безсилна. Дали е възможно? Само да добавя, че имат и дъщеря, която е на 14 - 15 години / не знам точно колко/, която е изключително мило, кротко и възпитано дете

# 424
  • Мнения: 178
Lady, и аз си мисля за бунтарството. А по повод пиенето в безопасна среда ,малко ми е тъпо да си пия виното с 12г. ми син Rolling EyesНякак на тази възраст ,мисля че няма да разберат посланието и ще стане ти му подадеш пръст ,а то ти ухапе ръката до рамо

# 425
  • София
  • Мнения: 18 679
Естествено, че не става дума за алкохол на 12 години. Но ако на 16 поиска да пробва една бира, предпочитам да е вкъщи с баща му, отколкото в градинката със съученици или на купон, където кой знае дали ще е една и дали ще е само бира. Не пиша това, за да убеждавам когото и да било, всеки си познава децата.
Моят най-голям например е на почти 14 и вече му позволявам понякога, да речем веднъж на два месеца, кафе с мляко. Много му харесва и няма как да е иначе, аз пропих кафе също някъде към осми клас. Разбрали сме се, не си купува боклуците по барчетата - като му се допие много, пускам му една хубава лаваца, слагам мляко да убия силата, пийва си и му минава мерака за известно време. При нас работи Grinning Смятам така да подходя и с алкохола, като му дойде времето. Мъжа ми е ценител и вкъщи винаги ума супер висококачествен алкохол. Ще ми се да научим момчетата, че се пие с мярка и за удоволствие, а не като свиня евтини боклуци, от които после свършваш в токсикология.

# 426
  • Мнения: 15 456
Като цяло е ясно, че няма да им се разминат нито купоните, нито напиванията, нито кафетата, а на някои и цигарите. Все пак и ние сме го минали този период Simple Smile И те ще трябва да си допускат своите грешки, и да се учат от тях. Въпросът е как да отложим тези неща във времето така, че да ги пробват в по-подходяща възраст. Забелязвам, че сина ми, а и съучениците му навлизат в период, в който всеки ден научават нещо "ново и интересно". Вълнуват се и все си мисля, че прекалените забрани биха имали обратен ефект. Ох, много е трудно Rolling Eyes

п.п. След вчерашната буйна сутрин преди училище, в която се разделихме скарани, моя синковец се прибра от училище усмихнат, мил и добър, прегърна ме на входа, целуна ме, каза ми, че ме обича и не иска вече да се караме. Голям манипулатор е. Накара ме да се чувствам най-ужасната майка на света заради това, че не съм проявила повече търпение.

# 427
  • София
  • Мнения: 6 360
пускам му една хубава лаваца, слагам мляко да убия силата

офтопик, но силата не му убиваш, количеството погълнат кофеин си остава същото.

# 428
  • Мнения: 9 052
...Накара ме да се чувствам най-ужасната майка на света заради това, че не съм проявила повече търпение.
Оу, моля ти се недей. Сег аще ревня с големи сълзи, защото и аз така и едвам ги сдържам ... а на хлапетата в същтност нищо им няма!
Снощи малкия изрови стари снимки на които големия тръгва на уще , а той му виси хванат за крачола и други подобни. Ами от вчера до снес ме е хванала такава тъга ..

# 429
  • Мнения: 15 456
Ами честно си признавам, след като тръгна на училище си поплаках и аз малко. Хвана ме яд - обвинявам се, че не съм достатъчно търпелива, че не правя достатъчно, че другите майки успяват да имат добри отношения с децата си, а аз не Disappointed И така е всеки път след някоя караница. Все ме успокояват, че докато поотраснат все ще е така, обаче аз, като не съм присъствала на подобни караници между родители и деца все си мисля, че при другите нещата са добре, а само аз не се справям. Много ми беше гадно вчера

# 430
  • Мнения: 9 052
ако си се скарала хващаш и обясняваш защо си се скарала. какво на теб не ти е било ок в ситуацията и какво е сбъркал .

# 431
  • София
  • Мнения: 18 679
пускам му една хубава лаваца, слагам мляко да убия силата

офтопик, но силата не му убиваш, количеството погълнат кофеин си остава същото.

Има огромна разлика между силно италианско експресо в количество колкото напръстник и същото количество кафе, пуснато дълго и с мляко Grinning Организмът ни реагира не само на количеството кофеин, а и на концентрацията. Като с алкохола е - удари един гълток сутрин на гладно и вечерта изяж цяла кутия шоколадови бонбони с ликьор, ще видиш, че не е същото усещане.

# 432
  • Бургас
  • Мнения: 4 056
не искам да ви отчайвам, но алкохолът и цигарите  тийнейджърите ги пробват, независимо какво им разрешавате,  колко напоителни лекции изнасяте или какъв личен пример давате... като майка на деветокласник от личен опит мога да ви кажа, че по излизания, събирания, лагери и т.н се пуши и пие още от  7 клас, да не говорим, че някои тогава подкарват и  наркотичните вещества

# 433
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Което и по "Наше време" беше така (80ти набор съм).

# 434
  • Мнения: 8 223
Лейди Касиопея, все едно моя петокласник описваш Simple Smile И той философства постоянно, все той е правият, онеправданият и т.н. Като поведение, не знам дали вече навлиза в пубертета. Многократно съм се шегувала, че той в пубертета си е роден, защото винаги е бил на двата полюса - или много разбран или много крив. Като физически промени има 3-4 косъма, според него били цял храсталак, по слабините.

Общи условия

Активация на акаунт