Пубертетът при момчетата

  • 117 130
  • 1 293
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 178
Сбъдваща мечти, браво на момчетата ти. Хареса ми "крайния случай" на малкия.
Синковеца до миналата година искаше да става ортопед-хирург/два пъти чупи ръка и двата пъти с операция и пирони/,ама като му обясниха колко се учи и промени желанието.
Питах го какво иска да учи след 7кл., вдига рамене, не знаел ама само да не е езикова.

# 511
  • Мнения: 10 257
Значи не съм била само аз най-лошата майка. Успокоих се....В пристъпи на безсилие оня ден ме нарече че освен, че съм лоша съм ниска и стара... Joy

# 512
  • София
  • Мнения: 18 679
освен, че съм лоша съм ниска и стара... Joy
Хахахаха 😂😂😂

# 513
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Аз ако дам да играе на игри (дори и да сме се разбрали за колко точно време) винаги накрая става мазало- или още поне час след уговореното време чувам "сега/чакай малко/ сега" или накрая се ядосваме, взимаме телефона докато играе и той сърдит се фръцва в другата стая.....офффффф

# 514
  • Мнения: 3 652
И у нас имаше същият случай снощи. Наближава времето за лягане и предупреждавам, на което се отговаря добре след 20 минути. След 20 минути се почва ама аз не съм разбрал и други извинения само и само да не се спре компютъра. Накрая се стигна до скандал.   Close
Как се оправя това.

# 515
  • Русе
  • Мнения: 11 918
За това компютрите отдавна съм ги изхвърлила. Само лаптопи. Много лесно се затваря и се прибира. Но  най-добрата терапия е липсата на време.

# 516
  • Мнения: X
С Амбър май сме от една порода. Или момчетата ни са от една порода, не знам.

Всекидневните тренировки изяждат от времето за нищоправене и намаляват сериозно висенето пред екраните, факт.

Вече имам непоносимост към отговор “ей сега“ с последващо нищо. Вчера им се заканих, че ако чуя още един път “ей сега“ без наистина да е сега, ще им спра достъпа до електронните джаджи за месец. Смятам да си изпълня заканата. В момента са във ваканция и съм им отпуснала малко гювеч, тоест една идея повече време на лаптопите, но с мярка.

# 517
  • някъде
  • Мнения: 4 955
И моят от снощи е със забрана от един месец...първо беше за три дни, но бързо стана на месец. И сега проблемът е как аз да спазя срока на наказанието.

# 518
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
"Ей сега" ми е любимо и на мен  Mr. Green След Великден ще дойде новият лаптоп от Америка ще ни го носят,та отсега е в еуфория!Обаче...условието са оценките  Whistling Та сега като не е сигурен колко ще му пишат и от рано се уговаря да я поправя.

# 519
  • Русе
  • Мнения: 11 918
 
С Амбър май сме от една порода. Или момчетата ни са от една порода, не знам.
    Май и двете. Само дето сега се чудя, кое е по безопасно - да се дрогира с игри или да прави това, дето хич не ми се вижда безопасно в залата. Дано да не излезем с големи поражения от този неразумен период.Тез деца , в тази възраст, в която се чувстват големи, но нито физически, нито ментално са помъдрели още - все нещо ги дебне - дрога, геймър мания, хормони. И в спорта при нас не са толкоз балансирани нещата. Хич не ме остава спокойна и за час.

 

# 520
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
На моя му поставиха диагноза Кифоза...това при проф.прегледи в у-ще заради гръбначните изкривявания.Идвали са октомври,а листа го дадоха едва преди 10тина дни...Та сега тр.да ходи на лечебна гимнастика 2пъти в седмицата от 16 до 16,40ч в другия край на града.Веднъж го заведох,после се разболя и сега дано успее в четвъртък.Хич не ще,ама трябва да ходи.

# 521
  • Русе
  • Мнения: 11 918
На моя му поставиха диагноза Кифоза...
  Има доста комплекси упражнения, които може да се правят и в домашна обстановка. Има разни спортни уреди и приднадлежности в Лидъл, които са доста добри за упражнения в къщи и може да привикне да ги прави по редовно. Най-добре се посъветвайте с физиотерапевт или специалист

# 522
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
На моя му поставиха диагноза Кифоза...
  Има доста комплекси упражнения, които може да се правят и в домашна обстановка. Има разни спортни уреди и приднадлежности в Лидъл, които са доста добри за упражнения в къщи и може да привикне да ги прави по редовно. Най-добре се посъветвайте с физиотерапевт или специалист
На същото място е и специалиста...всеки четв.има приемен час,ще отида.
Мерси!
п.п.знам,че и плуването помага и имаме близо басейн,обаче ако го накарам и на плуване да ходи и ...ще има революция!То без това и сега не му стига времето...

# 523
  • Мнения: X
 
С Амбър май сме от една порода. Или момчетата ни са от една порода, не знам.
    Май и двете. Само дето сега се чудя, кое е по безопасно - да се дрогира с игри или да прави това, дето хич не ми се вижда безопасно в залата. Дано да не излезем с големи поражения от този неразумен период.Тез деца , в тази възраст, в която се чувстват големи, но нито физически, нито ментално са помъдрели още - все нещо ги дебне - дрога, геймър мания, хормони. И в спорта при нас не са толкоз балансирани нещата. Хич не ме остава спокойна и за час.

 
Трябва да напипаме някак дозата. Игри - да, но не чак до дрогиране. Спорт - да, но с минимум травми (признавам си, това ми се изплъзва, последното посещение в спешното с травма на главата още ми държи влага, а след мачовете в неделя големият е с болки в рамото, малкият в коляното). Да работим в посока самоконтрол и да говорим напоително, с реални примери и истории, пък надеждата все някога да поумнеят и да се кротнат е жива.

Това, което ме крепи е, че са в много добро училище, в чудесна среда, с много читави приятели. Не че това е застраховка, но поне намалява риска от големи простотии. Активния спорт много им помага да са заети и да нямат много време за опасно шляене. Е, големия не е отличник, но се крепи на повърхността някак. При него надеждата ми е да си намери целта и да се фокусира във важните предмети, не го искам перфектен, искам го щастлив. Потенциал има, дано се усети да го използва правилно.

# 524
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Сбъдваща,мн.хубаво казано... Peace
Тук обаче реалността в училищата е мнооого сива...подтиска ги,щастието трябва да го търси другаде.

Общи условия

Активация на акаунт