Пубертетът при момчетата

  • 117 130
  • 1 293
  •   2
Отговори
# 630
  • Мнения: 178
Младежа става в края на месеца на 12 години, в голяма чуденка съм какво да му купя, заглеждам електрическите тротинетки, но са много скъпи и не съм сигурна даи искам да си причиня такова нещо. Какво е актуално сега, тези Ховърборди или знам ли.
Като го питам него, нищо не искал, баща му иска дрон да му купи, ама по скоро си го гледа за себе си.
И моят юнак става на 13 в края на месеца, за подарък не искал да му купуваме нищо, а да му дадем пари Crazy Това е ново от коледа насам.

# 631
  • Мнения: 9 152
Младежа става в края на месеца на 12 години, в голяма чуденка съм какво да му купя, заглеждам електрическите тротинетки, но са много скъпи и не съм сигурна даи искам да си причиня такова нещо. Какво е актуално сега, тези Ховърборди или знам ли.
Като го питам него, нищо не искал, баща му иска дрон да му купи, ама по скоро си го гледа за себе си.
При нас дронът беше хит не повече от 6 месеца. Сега събира прах.
За РД съм му казала сам да си измисли и избере подарък. За целта да си събира пари. Накрая  ако не му достигнат, с баща му ще му помогнем, като додадем някаква сума, ако сме съгласни с вида подарък.

# 632
  • Мнения: X
Не подаряваме подаръци, стимулиращи мързела и липсата на движение. Модерни технологични джаджи без практическа полезност - също.

За да намери детето нови интереси, хоби, идеи, страсти, трябва да разполага с време за скучаене и нищоправене, време незаето от конзолни и комп. игри. Празното, незаетото свободно време е много важно - тийновете имат нужда от време да си помечтаят, да преработят неща от деня, да помислят креативно извън шаблона и рамките. Знам, в ежедневието се случва автоматично. “Скучно ми е“, следва сядане пред компа, телевизора и т.н. А не бива.


“Всеки път, когато дете стои пред смартфона си, на някое дърво умира по едно приключение.“

Последна редакция: ср, 11 апр 2018, 08:52 от Анонимен

# 633
  • София
  • Мнения: 18 679
Абсолютно вярно. Уви, у нас всеки разговор в тази посока приключва с - Ами на мен това ми е забавно, с това разпускам, защо не можеш да ме разбереш?! И аз, понеже се приемам за демократичен родител, който винаги се опитва да проумее гледната точка на отсрещната страна, се старая да разбера и го оставям да разпуска, както намери за добре, въпреки вътрешната ми съпротива. Като цяло, моментът да се насочи към друг тип забавления, е изпуснат. Или си е до натура. С малкия ми син изобщо нямам такива разговори - не поглежда конзолата, не желае да има смартфон, всеки ден излиза да играе по няколко часа на двора с децата.

# 634
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Ама с тия уроци и домашни не остава време да играят на вън...ето снощи до 9,30 са чертали с баща му перпендикуляри!И не ги схваща и т`ва е!После до 10,30 с мен преговаря по история,че днес имат тест...

# 635
  • Мнения: 9 052
Ама с тия уроци и домашни не остава време да играят на вън...ето снощи до 9,30 са чертали с баща му перпендикуляри!И не ги схваща и т`ва е!После до 10,30 с мен преговаря по история,че днес имат тест...

Айде де. Как не схваща перпендикуляр. Ами то света около нас се състои от паралели и перпендикуляри и тук там някой друг ъгъл. Той и в къщи да се огледа няма нужда да ги чертае за да ги види.

...Уви, у нас всеки разговор в тази посока приключва с - Ами на мен това ми е забавно, с това разпускам, защо не можеш да ме разбереш?!.... Или си е до натура..
До натура ли е или просто няма достъпна социална среда ? Къде живеят приятелите му? Има ли приятели с които да се среща и да ходи на кино? Научи ги да играят карти, табла , шах ... щом не обичат футбол.
Според мен е до компания, интереси и практически възможности.
Ако за да излезне с приятели трябва да се уговаря 3 дена предварително и да го закараш до незнам си къде ... ами ще си спести главоболията и ще седне кротно на конзолата да се (на) (раз) товарва
Защото мен компютър, телефони и седене на стол пред маса ме натоварват страхотно.

# 636
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, твърде буквално възприемаш нещата. Разбира се, че излиза с приятели и да играе, и на кино, и пр. Както писах, разрешавам само по 2 часа седмично игра на конзолата. Въпросът е в предпочитанието. Ако аз не поставях ограничения, щеше да избере конзолата пред киното, а често пъти и пред футбола. Просто много му е интересно и забавно да играе на нея.

Мен също устройствата не ме натоварват, както е видно от близо 15 годишното ми присъствие във форума Joy Леле, накрая ще излезе, че го е наследил от мен Scream

# 637
  • Мнения: 9 052
belinda супер щом е така. Важното е да сте ок и двамата Simple Smile

# 638
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Bandiera rossa,що не ти се вярва???Всяко дете е различно...тия геометрични фигури и геометрията ще е мазало...така се очертава.Моят иска доста обяснения...

# 639
  • Мнения: 9 052
Bandiera rossa,що не ти се вярва???Всяко дете е различно...тия геометрични фигури и геометрията ще е мазало...така се очертава.Моят иска доста обяснения...
Ами защото е на всякъде около нас. нали ти написах. Краката на масата, стените на къщата ... на всякъде . Айде трапец да пбясняваш или елипса ...
Както и да е. Както писа едно дете по-си представя нещо , друго друго нещо. ок.
 
 

# 640
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
То хубаво около нас,ама тоя момък дали се замисля,че краката на масата образуват прав ъгъл и да се светне  Wink Иначе баща му нагледно му обясни...извадиха и цветните моливи,черта...дано има ефект.

# 641
  • София
  • Мнения: 18 679
Децата имат много абстрактно мислене и неоспорима логика понякога, дотолкова, че ти е трудно да обясниш нещо, което за теб е очевидно. Моят малкият например има голям проблем с Осмивам и Усмихвам се. Не може да проумее защо, аджеба, се пишат едното с О, а другото с У, съответно не може да запомни кое с какво е. Пробвах най-различни варианти на обяснения, затвърждаване чрез диктовка, чрез зрителна памет - е, не и не. Накрая просто казах "защото е така и толкоз" Nerd

# 642
  • Мнения: 10 993
Моят син когато не играеше компютърни игри измисляше ужасни животозастрашаващи глупости. В този смъсъл компютъра му спасява отчасти живота и здравето. Не защитавам компютърните игри, но честно казано  го намирам за по-малкото зло.

# 643
  • Мнения: 8 228
Ховърборд, не, но с уейвборд моите, и двамата, страшно се забавляват. Аз пък си счупих ръката с него есента, от мерак също да се науча да го карам. Ролери карат също, колелета.
И на моите електронните игри са им най-интересни. Въпреки че и навън играят много, а малкият покрай тренировките почти няма време, всяка останала незаета минутка в ръцете им е някакво устройство. За игри, за музика, за чатове.

# 644
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И аз съм за уейвборд. Вече 3 години не омръзва това чудо. И като ги гледам с едно негово приятелче са много добри, баири, препятствия  всичко преодоляват.
Категорично отказвам да се кача да го пробвам  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт