Пубертетът при момчетата

  • 117 169
  • 1 293
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: X
Моите момчета са в гимназия с лека музикална насоченост, тоест имат повече часове по солфеж и пеене/инструмент в 5 до 8 клас. Моите и двамата пеят. Още в началото ни предупредиха, че момчетата, при които гласовете започнат да мутират ще спрат временно да пеят в хора, до момента в който гласът се стабилизира. Индивидуално за всеки по преценка на учителя. И така и стана, изключително коректно от страна на учителите и без скатавки от страна на децата.
Защо са нужни унижения в час по музика, много педагогично, няма що!

# 811
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И моят син имаше подобно преживяване първия срок. Накарала го учителката по музика да пее песента "Клетва". Е, сигурна съм, че е било катастрофа. Той се беше разминал с четворка.

Нашите са откачени, масово пишат 2-ки и 3-ки по музика, рисуване, трудово .... не че ги подценявам като предмети, но на фона на математиката, българския език и разказвателните  най-малко му остава време да го натискам и урока по музика да зубри, хайде няма нужда.

# 812
  • София
  • Мнения: 18 679
Безумно ми се вижда да се изпитва дете на пеене. Да си научи урока всеки може, а и е полезно за обща култура всеки да поназнайва малко за изкуството. Но да чакат човек без слух или с мутиращ глас да пее или без талант да рисува, или пълничко дете да ти покрива норматив бягане...Хайде, последното е постижимо с тренировки, ама не съм чула музикален инвалид да се е научил да пее вярно. Не смятам, че това трябва да влияе на оценката по изкуствата. Това са предмети, по които е редно да се оценяват усилията, а не реалните възможности, защото те са въпрос на заложби. И, не, не е същото с математиката, да си кажа предварително.

# 813
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Е, синът ми е приел нещата по-скоро от смешната страна и не мога да кажа, че се е впечатлил, но има по-чувствителни деца, които биха се притеснили ...

# 814
  • Мнения: 178
Ееех тези двойки по така наречените"развлекателни" предмети. Моят син има по рисуване и домашен бит. И при нас учителките по тези предмети са много нахъсани и пишат двойки на килограм.

# 815
  • Мнения: 10 993
мен ме интересува повече-как стои въпросът с храненето. Моя 11-годишен си е злояд от раждането. Много е слаб и се храни предимно с плодове и тестени боклуци. Майките все ми казват в пубертета ще продаде -та го чакам тоя пубертет с нетърпение. Под прояждане имам предвид манджи.

# 816
  • Мнения: 4 306
От една седмица е пресипнал и то само надвечер. По едно време ми просветна, че може да е мутиране. Не е болен и на сутринта му няма нищо. Или се дерат да викат в училище, или нещо друго се задава.

# 817
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
От една седмица е пресипнал и то само надвечер. По едно време ми просветна, че може да е мутиране. Не е болен и на сутринта му няма нищо. Или се дерат да викат в училище, или нещо друго се задава.
Ако е само вечер и ако се засилва при по-продължителен престой навън може да е поленова алергия. Може и да не е разбира се.

За яденето. Брат ми беше най-злоядото дете, което някога се е раждало. Живота ни беше скъсил на всички в къщи. До 12 год една хапка не е изял доброволно. Цяло лято живееше по цял ден на джанки, вечер чаша кисело мляко. И толкоз.  ooooh! От 12 до към 18-19... няма такова ядене. По половин пиле на едно ядене изяждаше.  JoyСега пак яде колкото да не заспи.  Mr. Green

# 818
  • Варна
  • Мнения: 10 493
мен ме интересува повече-как стои въпросът с храненето. Моя 11-годишен си е злояд от раждането. Много е слаб и се храни предимно с плодове и тестени боклуци. Майките все ми казват в пубертета ще продаде -та го чакам тоя пубертет с нетърпение. Под прояждане имам предвид манджи.

При нас хапването е стабилно, расте все пак. За прояждането тепърва на манджи трудна работа. Моя е отгледан на супи и манджи и ги ядеше с кеф. Е сега пак ги яде, но преди това ми е вдигнал нервите с мрънкане дали не може пица все пак. Като скръцна със зъби манджата изчезва, но да се пробва, ако мине.

# 819
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами аз правя мусаката с кило кайма и за другия ден няма, смятай Rolling Eyes

# 820
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Записвам се и аз с пуберчето на 12 г. Промяната е, че много го мързи, особено да седне да учи. Рязко оглуша. Събужда се от летаргията само като повиша тон...
Физически не е едър - 150см но лятото дръпва, като първокласник е да някой съученици, особено момичета. Краката му се потят и миришат- какво ли не пробваме с временен ефект.
Харесва едно момиче от неговия клас и това е причина да се пази по чист.
Хем му се играе, хем все му е тъпо. Между рак и риба е  - нито дете с децата, нито възрастен с големите.
Почвам да пия мента-глог-валериан и са се моля да не става по-зле.

# 821
  • Мнения: 15 555
Между рак и риба е  - нито дете с децата, нито възрастен с големите.

Ето това и мен ме побърква. С по-малките не иска да играе, защото са малки, а и той играе по-грубо, а по-големите не го искат, защото им е дечко. От време на време се държи, като по-голямо момче, но е за няколко дни и после пак се вдетенява, което направо ме вади от кожата

# 822
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Голям проблем имам с дрехите. Детската номерация му е малка, а мъжката голяма  Confused

# 823
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Голям проблем имам с дрехите. Детската номерация му е малка, а мъжката голяма  Confused

И ние сме така, някои марки имат юношески размери, там търси, стават.

# 824
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Голям проблем имам с дрехите. Детската номерация му е малка, а мъжката голяма  Confused

И ние сме така, някои марки имат юношески размери, там търси, стават.

Да, когато пазаря онлайн чуждите марки имат, но ония ден исках на бързо 2 панталона да взема, ами 2 пъти се връщах да сменям. Уж 164 ама ги опъна и не бях сигурна дали ще му е комфортно.

Общи условия

Активация на акаунт