Пубертетът при момчетата

  • 117 142
  • 1 293
  •   1
Отговори
# 1 050
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Оффф моя е много зле със самочувствието, още от малък го има този проблем. И на психолог сме ходили и пак същата песен Sad . Дано го израсте.

# 1 051
  • Мнения: 9 052
Глухарче чела съм, че не се говорят такива неща на детето. Т.е. ти имаш проблем с ... Защото то го приема за даденост > аз съм си такъв.
А може в същност да не е . Може да започне също да го изпозва като манипулация. Не искам да правя това @защото ме е срам, нали си ме знаеш@ ...
Както на племенника баба му, която им е близко , през цялото време разправя колко е болно детенцето ... ами познай дали могат да го пратят на детска градина за 3 поредни дена без да каже > разболях се и да имитира кашлица пред баба си и ...

# 1 052
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Е аз пред него не онсъждам самочувствието му, напротив като каже не съм готин се опитвам да го убедя, че не е така, но каквото казва мама не е важно.

# 1 053
  • Мнения: 4 290
Е аз пред него не онсъждам самочувствието му, напротив като каже не съм готин се опитвам да го убедя, че не е така, но каквото казва мама не е важно.
Има един момент, в който изведнъж става важно с како са облечени и обути. На мен за това ми харесва, че моят син ходи с униформа на училище и тази надпревара на марки ми е спестена.  Ще се справи детео, може би малко помощ му трябва. Глухарче, с какво се занимава дето извън училищанта програма? Какви интереси има-сппорт, музика?

vici75, на колко години е момчето ти?

Те растат много странно - първо крайниците - ръце и крака, стават несъразмерни, после дръпват на височина.
ох, този период е много смешен. Стават едни ''разместени'' такива, а като започнат и да се окосмяват и съвсем става смешна картинката.  Laughing

# 1 054
  • София
  • Мнения: 18 679
Моят големият си порасна съвсем съразмерно - тоест грамаден си е навсякъде еднакво Satisfied Обаче малчо е супер смешен  - тъкмо днес го гледам - краката му са като клечки за зъби, а ходилата като на хобит! И дни ръце - до коленете Grin

# 1 055
  • Мнения: 11 908
    На моя син много бързо му растат ходилата и както е нисичък е като малкият мук.

# 1 056
  • Пловдив
  • Мнения: 40 763
Моят доскоро беше с 35ти номер...почти на 12 е  Grinning Но за кратко отиде на 37номер.

# 1 057
  • Мнения: 11 908
Моят доскоро беше с 35ти номер...почти на 12 е  Grinning Но за кратко отиде на 37номер.

Едно към едно същата работа, но скоро ще стане на 13.От 35 изведнъж мина на 37, а сега има и някои обувки 38.

# 1 058
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Големият, както есента беше на 39, така купих зимни обувки 40, мери, всичко точно. Обу ги няколко пъти и февруари му купих 42 номер. Това в 6-ти клас. От тогава (вече две години) не е мърдал, носи 42- 43, зависи от модела.
Дребното вече втора година е 37-38. Сега е пети клас, догодина очаквам същото като с големия.
Иначе съразмерно растат.

# 1 059
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ха ние ще купуваме 41 още е на 12г.

so what? той не слугува на марки. Купувала съм му маратонки пума и адидас, но в момента е с булдозер за 40 лв. и не се  е оплакал. Интересите са му ограничени-компютъра. Преди поне на плуване ходеше, но ни идва малко далеко и се губи много време през учебната година. Виж лятото сме нон стоп в морето.

# 1 060
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Големият на около 13г. изведнъж мина направо на 44. Купувах обувки през ден (образно казано, разбира се) и то през номер -два  Shocked. Иначе в тялото расте съразмерно.

А колко още неща ще чуета (пък и аз де)  ooooh! Сега сме на фаза "колко е безсмислен живота" и "защо си ме родила"  atwork (само че чакам да свърши пубертета)

# 1 061
  • Мнения: 2 047
Моят на 10 г. ,а е 38 номер. Чудя се до къде ще стигне с обувките , но мин 45 номер ще е.Висок е 158 , а има и по- високи момчета и момичета в класа.😂

# 1 062
  • Мнения: 8 228
Моят имаше един период на: "Вие не ме разбирате. Не знаете колко сложни проблеми имам." И прочие такива чудесии. Да му имам проблемите. Скоро не се е оплаквал по този начин, но сега твърди, че съм диктатор. Казах му, че може да пробва в някое друго семейство за известно време, белким оцени колко много свобода има и да види какво означава истинска диктатура.

# 1 063
  • Мнения: 10 257
vici75, на колко години е момчето ти?

so what? на 14 стана декември.
 
160см е висок. Най-ниския е в класа, гласчето му като на дете още. Но верно един такъв несъразмерен - дълги крачуни, пък едно късо телце, тесен гръден кош. Моя мъж все го бъзика - къв си такъв като жена, пухльо.

# 1 064
  • Мнения: 4 290
vici75, някакъв издължаващ спорт му трябва значи, но ако вие не сте дребни и той ще се издължи, макар че това не е най-важното. И във връзка със смяната на учители и съученици има и хубава страна. Ако попаднат на крив учител, то догодина сте се отървали от него без голяма драма. А колкото до съучениците аз съм ОК. В един момент всички се познават, защото са се извъртяли в някакъв клас заедно. Моя син си има приятели от училище и се канят на гости и на кино, празници и т.н. В нашето училище има списък със задължителна литература, която да се прочете. Ако няма нещо за четене в момента то задължително минаваме през библиотеката да вземем., Ако аз не натисна, той ще си блее или играе. Така , че взимам нещата в свои ръце за да не се разтегли този период, особено ако е изчел една поредица и е в търсене на друга.  В училище също имат хубава библиотека с подходящи за възрастта им книги.  Ако чакам само на училището, ще си прави само домашните.

Глухарче, минават през различни етапи децата , дано скоро успее да изгради самочувствие е стабилен.  Моят син мина през подобен период, затова твоят пост веднага ми привлече вниманието.

Общи условия

Активация на акаунт