"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 35

  • 54 264
  • 751
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 448
Голямо чудо е с тези тестове,тук из форума четох,че има мами,на които тестове след 10/15 дни закъснение,че и повече са им били отрицателни,естествено това ще са редки случай,но се чудя на какво ли се дължи и чак такъв карък ли съм и аз да улуча точно такъв тест......
Докато чакаш за резултата ще ти разкажа нещо интересно-преживяно от личен опит относно отрицателните тестове. Вече имам голям син на 12г--жив и здрав,много ме радва.Мъчим се с мъжа ми 4 г.-прегледите показваха,че нищо ми нямаше и в един момент цикълът ми спира.Правя тестове с първа сутрешна урина 1,2,3,4,5 -категорично отрицателни.През това време почвам да пуша ,да пия,ставам изнервена...Казах си-това е ранна критическа-да съм толкова изнервена-няма от какво,/по принцип съм много спокойна/явно никога няма да имам дете.От депресия се изпокарвам с мъжа ми за глупости и решаваме да се разделим....!На другия ден отивам на лекар за да видя някакви лекарства за по-лека критическа да ми дадат.Казвам на лекарката ,че нямам цикъл от 20 дена,а тя преглеждайки ме ми казва "ами много ми приличаш на бременна" на което отговарям,че не е възможно правила съм си много тестове и всичките са били отрицателни.Тогава лекарката започна да приказва:"Абе тия тестове трябва да ги спрат със закон.Ти знаеш ли,че при всяка бременна хормона се покачва различно,въобще не им вярвай!Не,не ти наистина си бременна..."Като чух това,като осъзнах колко нездравословно живях в последния месец,много се изплаших че съм увредила плода и така се разревах,че тя веднага ми каза:"Е,спокойно де няма страшно ,ще го махнем"от което още повече се разстроих и така плачех,че не можех да кажа колко силно желано е детето.Само и стиснах ръката и показах брачната си халка,която мислех да върна след прегледа....След известно време мъжа ми ме срещна и директно ме попита да не съм бременна,да го погледна в очите...Е,не можах да скрия и се събрахме.Просто някакво шесто чувство го карало да си мисли,че е станало.Наистина нямаше от къде да знае,никой не знаеше,пролича ми в 7 месец чак.После дълго се шегувахме ,че отр.тестове показват,че ще си имаме извънземно.Така че мило момиче нищо не се знае.Дано всичко да е ок.Наистина е много гадно да не знаеш какво се случва.Хайде,дано малко да те успокоих.Стискам палци!
Албена,четох твоята история  онзи ден в друга тема,много ме трогна.Изглежда като приказка,като история от филм,но факт,че има и такива случай.Радвам се,че при теб нещата са се наредили по-начина,по който сте искали и двамата.Дано и при мен да е така и тестовете да грешат.Благодаря за подкрепата. HugBlush

# 136
  • Мнения: 6 306
Мен ме притеснява да не прави някаква следоперативна инфекция. Не е нормално да не и изпишат АБ.
jolajo - консултирай се моля те и с още един лекар
    Извинявам се , че нещо обърках. Имах предвид Nadiny
    

Последна редакция: ср, 24 яну 2018, 12:59 от geizer

# 137
  • Мнения: 180
Уф, опитвам се и аз да кача тестове ама,да си кажете и за тях мнението ама не стига памет.Т нямам не знам какво да измисля вече  .....отчаяна съм и само ви тормозя със себе си Sad

# 138
  • Мнения: 5 468
И примен чертите бяха по бледи от контролните, а чхг ми е било 525. Да не те притеснява бледата черта. Пусни си кръвен.

Когато са ти били бледи чертите, ЧХГ е било далеч по-малка стойност. Hands V
Ами първите тестове ги правих в неделя, в понеделник направих чхг, а преди това пак направих уринарен тест и тестовата черта пак беше по бледа от контролната.

Тестовете, които качи тук не бяха изобщо с бледа черта. Беше си достатъчно отчетлива. Мисля, че другата потребителка говори за доста по-бледа черта. Стискаме ти палци и чакаме добри новини.

# 139
  • София
  • Мнения: 7 645
като излезе ЧХГ аз бих отишла на второ мнение при друг лекар.
Нито един път не писа от къде си, може да помогнем с лекар.

Мисля си, че не е нормално да се чувстваш толкова зле. Също така на мен на 7-ми ден ми махнаха конците. Според мен трябва някой лекар да ти обърне внимание.
Дано поне чхг да пада, поне това да ти отпадне. Защото ако се е качило след като са минали 7 дни от операцията това не е никак ок, доказва че чхг не е от кистата и моментните ти болки и подуване може да са от извънматочна.

Не искам да те плаша, наистина, но сигурно и ти самата го осъзнаваш

# 140
  • Мнения: 180
3   5.8 – 71.2
4   9.5 – 750
5   217 – 7 138
6   158 – 31 795
7   31697 – 163 563
8   32 065 – 149 571
9   63 803 – 151 410
10   46 509 – 186 977
12   27 832 – 210 612
14 13 950 – 62 530
15 12 039 – 70 971
16 9 040 – 56 451
17 8 175 – 55 868
18 8 099 – 58 176
Това са им рефернтните

# 141
  • Мнения: X
Nadiny, според мен вероятността да става въпрос за извънматочна бременност не е никак малка. Можеш ли да локализираш болка или опъване от някоя страна по-конкретно- ляво или дясно на матката? А някакво зацапване?

# 142
  • Мнения: 6 306
Направо не знам какво да кажа вече. Референтните не ги гледай, ясно е че ЧХГ-то не расте добре, като за нормална бременност. Гледам че на 16ти е било 96. Това означава че расте но твърде бавно...
Обади се на док и му кажи че продължава да расте. Може да е извънматочна или не дай си Боже някакви остатъци от кистата. Притеснява ме че повръщаш и болките ти се засилват.
    Попитай го има ли начин, тия с биопсията да побързат.

# 143
  • София
  • Мнения: 7 645
И според мен за 7 дни от 96 на тази стойност има опасност от иб.
Пусни утре пак, ако се покачва дори малко, ходи им натреси на всички всичко.
Сеста ми е от бургас и посещава Парушева. Можеш да пробваш с нея, има хубав ехограф и според мен е компетентна.

# 144
  • Мнения: 95
Здравейте отново. Минах прегледа при Коновалова. Нищо не се вижда отново. Пуснах чхг в Щерев резултат 908. Утре ще разбера резултата от лаб където пуснах и първото чхг. Дали има шанс всичко да е наред. Първият резултат е 525 но в друга лаб.

# 145
  • Мнения: 95
http://indzhov.com/host/modenita/womencalculator/HCG.htm

Според този калкулатор е в норма, но почти на минимума. Ако не бъркам овулацията де.

# 146
  • Мнения: 16 871
Изчакай резултата от първата лаборатория.
С тия притеснения само си вредиш!

# 147
  • Мнения: 448
Здравейте отново. Минах прегледа при Коновалова. Нищо не се вижда отново. Пуснах чхг в Щерев резултат 908. Утре ще разбера резултата от лаб където пуснах и първото чхг. Дали има шанс всичко да е наред. Първият резултат е 525 но в друга лаб.
Преди два дни ти е било 525,сега е почти хиляда,което говори,че почти се удвоило,а това е хубава новина.Удвояването на всеки два дни говори за добре развиваща се бременност,нищо,че при теб е малко по-ниско разликата е минимална, а всеки организъм е различен,всичко е строго индивидуално.От тоновете неща,които изчетох поне за това съм сигурна.След два дни когато надхвърли 1000 би трябвало вече да се види малката точица,за която всички си мечтаем.Успех.И дано и аз да се похваля скоро Simple Smile Innocent

# 148
  • Мнения: 6 306
Удвояването не е съвсем точно, но има вероятност. След 2 дена ще трябва да се вижда вече....
Много странно със това кървене... освен ако не е било М, а нещо друго.  newsm78

# 149
  • Мнения: 95
Дано. От 4 год го чакам. Направо не мога да повярвам, че може да е станало. Успех на всички.

Общи условия

Активация на акаунт