Сърдити роднини заради името на детето

  • 79 501
  • 853
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Я не си го слагай! Няма да спиш и ще се тормозиш заради някакъв откачалник. Да не идва, бре! Вие ли губите от това или той, че заради подобна простотия няма да си познава родния внук? Много му здраве! Да ви е живо и здраво момчето, това е важното.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 311
Най-обичам такива свекъри. Чак ме е яд, че не са ми се паднали. Моят има име, което много харесвам, но не бих си кръстила детето така. Достатъчно безсънни нощи ще имаш покрай детето, не се занимавай с простотии. Който иска да се сърди, да се сърди, той губи. Нямало да дойдат на изписването - ми ок, те губат. Те и майка ми и баща ми се скараха с тогавашния ми мъж за някаква глупост и не дойдоха на изписването на единственото си внуче - направо вкъщи дойдоха. Ами, аз ли ги вързах?
Гледай си бебето и му се радвай, че тези мигове никой няма да ти ги върне!

# 17
  • Мнения: 598
Подкрепям всичко гореказано. Хич и не се коси, няма смисъл. Нали вие сте родителите, вие си решавате как да кръстите детето си. А дядото като не дойде на изписването, голяма работа. Тъкмо ще ти е една идея по-спокойно при прибирането вкъщи. Пък като избира той да се сърди, проблемът си е негов. Моята дъщеря също е с първата буква на майка ми, води се кръстена на нея. Малкият ми син не е кръстен на никой, макар да е роден на рождения и имения ден на майка ми. Има име, което преценихме, че много му отива и не е на никой роднина. Свекърва ми се  тръшна как така, не било на нея кръстено. И аз така се притесних за нейната реакция, накрая ми писна и нещата се оправиха. А имената са си точно за децата, не може да се натрапи име, което родителите (на детето) не искат.

# 18
  • Мнения: 1 224
Хора всякакви,да се радва,че поне сте дали  първата буквичката. 

# 19
  • София
  • Мнения: 4 311
Хора всякакви,да се радва,че поне сте дали  първата буквичката.  


Ама те са дали първата буквичка, защото им е харесвало това име. Нали?
Ако не е голяма тъпотия

# 20
  • Мнения: 4 808
Честито ви бебче, да ви е живо и здраво! Не си хаби нервите за простотии. Минах по този път, първото си дете кръстих дословно на свекървата, буква по буква, макар да е малко старомодно и да не ми харесваше. А и свекървата даже не държеше да е точно така, искаше малко да го променя, но мъжът ми много държеше и аз заради него... Бях млада и глупава, сега съжалявам, но свекървата беше готина. Като забременях със сина ми, от третия месец се почна тормоз от страна на свекъра бебето да е на него. Че и живеехме при тях тогава, настрои и мъжа ми. Понеже бил сирак и осиновен, да си чуел името. Големи панаири бяха, щял да се обеси, да се хвърли под влака и прочие простотии. Не се поддадох, избрах си име, което е с първата буква на баща ми, но ми харесва на мен. Синът ми беше на година и половина, когато правихме кръщене и вечерта преди събитието, свекърът ни повика и заяви, че сега е момента да сменим името на детето. Буквално му казах, че е луд и че тая няма да стане. Синът ми вече е почти на 30, харесва си името, а свекърът отдавна свикна. Най-много ме хвана яд, че по същото време, когато бях бременна, сестрата на мъжа ми също чакаше дете, на нея никой нищо не и каза за име, натискът беше към нас, че бебето щяло да му повтаря дословно трите имена. Аз самата си мразех името и го смених законно на 40 години - преди това не ми разрешаваха от кметството. Така че изобщо да не ви пука, ако щат да идват и ще свикнат!

# 21
  • Мнения: 1 224
Хора всякакви,да се радва,че поне сте дали  първата буквичката.  

Да
Ама те са дали първата буквичка, защото им е харесвало това име. Нали?
Ако не е голяма тъпотия

# 22
  • София
  • Мнения: 23 098
Живо и здраво да ви е момченцето!
Вбесявам се от подобни селски изпълнения, това са ужасно прости хора, думи нямам. Съжалявам, че в такъв хубав за семейството ви момент се налага да преминавате през такива негативни емоции. Аз ако съм, дори и след време да им мине сръднята на тия селски пънове, никога не бих им проговорила. Внуче им се е родило, а те правят фасони и тревожат децата си. Тотален игнор, важното е вие да се обичате и уважавате.

# 23
  • Мнения: 3 653
Да съгласна съм че трябва да игнорираш глупостите на свекър ти, макар че най-вероятно не е лесно а и тези неща се помнят цял живот и развалят отношения.
Тия изпълнения с имената ми се струва, че ще са докато свят светува поне на наша територия.
Петко не е лошо име, както беше казано по-нагоре, но не е вашето име и толкова.
Имам роднини,които доста бяха стресирани от желанията на възрастните да се нарече синът им на името на дядото. И някой би решил, че те няма да го причинят на детето си, обаче мъжа каза че ако не го кръстят на него няма да се разсърди, обаче ако го кръстят на свата ще се обиди. Crazy

# 24
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Честита рожба и хич не се връзвайте на тъпанарски изпълнения.
Сестра ми е кръстена на дядо ни само с първата буква и той ѝ казваше "моята буквичка", "нали сме си буквички и се разбираме" и много се обичаха (Живко и Жасмина).
Та проблемът е в дядото, не във вас.

Ние, за да не се припознае някой роднина, че е кръстено на него детето избрахме имена, които ги няма и в двете страни. Чиста работа.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 36 621
Че и заплашва, боже мой. Тия хора в кой век живеят...

# 26
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Кръщаването на родата е велика простотия, когато е насила наложено, а не по желание на радителите. Но истината е, че кучето скача според тоягата. Етърва ми я разсипаха, защото също ги "уважи" с буква. Натискът преди и след това беше кошмарен и още има подмятания. А действително тя даде много красиво име на детето, макар и да не го кръсти, както на нея 'и се искаше. Винаги ще 'и тежи, че нито направи това, което тя искаше, нито те го оцениха.
При нас обаче дори не е имало възможност за обсъждане и гък не сме чули. Дъщеря ни е кръстена дословно на майка ми и кръстницата си, но дори и между мен и съпруга ми не е имало някакво особено обсъждане. И двамата мислим, че това е най-хубавото име и ни е любимо, а на хлапето много му приляга.
Никой не се е сърдил и правил на въпрос,  защото ппосто не е имал такава възможност.
Гледай си детето, радвай му се и да не ти пука. Пламен е прекрасно име! 😉

# 27
  • Мнения: X
И по-хубаво, че не сте го кръстили на този прост човек.
Далеч по-важни неща има, за които да мислиш сега, отколкото за сръдните на някакъв изкукал старец.

# 28
  • Мнения: 143
Хора всякакви,да се радва,че поне сте дали  първата буквичката.  


Ама те са дали първата буквичка, защото им е харесвало това име. Нали?
Ако не е голяма тъпотия

 
Специално мислихме име с буквата за да е на него...но така и не се оцени и разбра нашата идея и жест.

# 29
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Оооо, големи драми имаше и при нас. Бяха решили, че синът ми ще се казва Димитър- на свеки. Кръстих го Юлиян, на никой, просто името ми харесва много. Дори не се обадиха по телефона да ми честитят. 6 месеца никакви контакти. После уж стопихме ледовете, но когато беше на около 2 г. го оставих за няколко дни при свеки. Като се върна, на въпроса как се казва, отговаряше "Мико". Дали не се ядосах...
Някъде по това време свеки се запозна с нова съседка, софиянка, на която се възхищаваше от сърце и явно с тази жена са имали напоителен разговор по темата.
Синът ми е любимецът от всички внуци на свеки от много години вече и си го нарича с истинското име, просто жената се осъзна след онзи разговор.
Аз до някъде я разбирам, тъй като първородната ми дъщеря е кръстена на родителите ми (Гергана, на Георги и Анна), явно се е почувствала незначителна и обидена...

Общи условия

Активация на акаунт