Проблеми с фаворитизиране на деца, пренесено на внуци

  • 14 364
  • 333
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
здравейте,
 омъжена съм в чужбина за холанцец, които се славят като доста стисната нация. Аз самата съм израстнала в такова семейство и това е нещо, което ме отвращава от дъното на душата ми. За щастие съпругът ми е доста щедър и разбран и никога не сме имали такива проблеми. Не мога да кажа обаче същото за свекърът и свекървата. проблемът е, че те много ясно фаворитизират брата на моя съпруг- той е музикален техник и не изкарва достатъчно пари, така че те са му купили апартамент в Амстердам, за който той плаща доста нисък заем и не може да си позволи да купи нещо самостоятелно (на 35г). Съпругът ми от друга страна е учил и те не са му помагали след като той се е изнесал от тях- преди 3 години ние двамата си купихме сами апартамент и те дойдоха да ми помогнат за 2 дни с преместването и боядисването- толкоз! Сега обаче на хоризонта се появяват внуците и разликата почва да става осъзнателна. Ние имахме проблеми със забременяването и когато им споделихме, те отговориха, че и техният внук бил тогава болен и на брата на съпруга ми също не му било лесно?!?! След това се оженихме на скромна церемония и те дойдоха с празни ръце без картичка дори и казаха, че не са имали време да купят подарък (и двамата са пенсионери), но ние да си изберем нещо, а те ще го купят после (това беше преди 1 година)!?!??? след време успях да забременея и когато отидох им отидохме на гости за първи път от 5 месеца (Корона), се беше доблякъл и другия им син с детето си да прекара уикенда у тях. Майката беше сготвила веган ядене за любимия си син, а аз умрях от глад и болки в корема (беше твърде пикантно за мен). Отделно купуват различни неща за първородния си внук и са събирали дрехи от роднини за него, но когато ги помолихме за пари, защото вече бяхме направили основните покупки, ни заявиха, че това е твърде безличен подарък и предложиха стол за хранене за 180 евро (който ние първата половин година няма да ползваме). Това са хора с възможности, които живеят в много скъпа къща и ходят по 5 пъти на почивка, но могат да отделят 180 евро за нас като младо семейство! Сега се караме със съпруга ми, той е свикнал на това им отношение и се оправя сам. Казва да сме благодарни, че поне нещо искат да ни купят и да си изберем нещо, а аз съм бясна и не искам сватовете дори да дойдат за раждането или след това. Моля ви помогнете ми със съвет! Те са невероятно стиснати към нас, а в същото време дават мило и драго за другия си син/внук (не само пари, но и време, любов) .дори у тях има 5-6 снимки на тях, а само една на нас. Сигурна съм, че това отношение ще се пренесе и върху вниците им, а няма да причиня това на нероденото си дете. Какво да правя?

Последна редакция: пт, 04 сеп 2020, 17:10 от Eleonora.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Не и това, което правиш. Правиш сметка на чужди пари. Аз помислих от заглавието, че нещо в отношението ви ощетяват, а то ставало дума за най-обикновена махленска драма за пари.

Те не са ви длъжни. Мъжа ти е прав. Може и да имат възможности, но парите са си техни и как ще ги харчат си е тяхна работа. Не твоя. Отношението ти е обидно.

# 2
  • Мнения: 6 622
Нищо. Приемаш положението такова, каквото е. Никой не ви е длъжен. Това, че се справяте сами ще ви е от полза в един момент. Не се карай с мъжът си за глупости.

# 3
  • Мнения: 15 619
Изкарвай пари и им прави сметката!
За свекърите не си омъжена, нито са ти се врекли да ти дават. 

# 4
  • Мнения: 121
Никой на никого за нищо не е длъжен. Хората на Запад, осигуряват един определен минимум на децата си. След което всеки си гледа него си. Този манталитет, характерен за България, където родителите дондуркат “децата” докато могат, е доста порочен и нехарактерен за хората на Запад.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 758
Нищо не можеш да направиш, освен да спреш да се дразниш на такива неща. Може да ти е болно и криво, но явно това е било положението и преди теб. Чувала съм и за други родители, които помагат повече на едното дете. Обикновено е момичето, ако са разнополови, но и като вашия случай съм срещала. Не си разваляйте отношенията със съпруга ти заради това. Може като се появи бебето да се промени нещо.

# 6
  • Мнения: 6 150
Дори не можах да дочета след кой бил забременял и кой не, че става брутално дори за моя вкус. Цъ, цъ, цъ ...

# 7
  • Мнения: 12 473
Да, и смятам, че никой на никого не е длъжен. И че нямаш право да се дразниш.
Вроятно мъжа ти винаги е бил оправен и те по дифолт винаги са обгрижвали по-слабото дете. Така ще е и до края на живота им.
Малко е тъжно, но често се случва. И като се замислиш - по-добре да си с по-оправния брат, нали? )

# 8
  • Мнения: 5 674
Ако продължиш да ръфаш съпруга за поведението на родителите му скоро ще си развалиш отношенията с него. Той не е виновен, нищо не е в състояние да промени. Важното е, че имаш човек до себе си и го харесваш него.
Добри отношения със семейството са само бонус. А може и да си ма изпитателен срок-отде да знаеш. Гледай си бременността, радвай се на съпруга пък каквото дойде!

# 9
  • Мнения: 6 166
Прочиташ за нарцистичните семейства, където едното дете е златното дете, другото трябва да е черната овца. Обикновено златното дете се приучава да е със същата характеропатия като родителите, а черната овца е .. нормално дете и няма какво да го хвалят или подпомагат.

Така или иначе съпругът ти е прав. Плюеш си в пазвата, че не ви долюбват толкова и се радваш, че мъжът ти ги е разбрал какви са и грам не се интересува от тях и мнението им.

# 10
  • Мнения: 774
Абсолютно дребнави работи.Предполагам,че там по-лесно се гледа дете отколкото в България относно детски и качествени храни.Пък като не ти изнасят роднините на мъжа си ела си с него тук в България.

# 11
  • Мнения: 2 749
"Довлякъл се" и другият им син... Ужас!!! Хората май са се усетили за отношението ти. Не гледай техните пари, гледай си вашите.

# 12
  • Мнения: 3 122
здравейте,
 омъжена съм в чужбина за холанцец, които се славят като доста стисната нация. Аз самата съм израстнала в такова семейство и това е нещо, което ме отвращава от дъното на душата ми. За щастие съпругът ми е доста щедър и разбран и никога не сме имали такива проблеми. Не мога да кажа обаче същото за свекърът и свекървата. проблемът е, че те много ясно фаворитизират брата на моя съпруг- той е музикален техник и не изкарва достатъчно пари, така че те са му купили апартамент в Амстердам, за който той плаща доста нисък заем и не може да си позволи да купи нещо самостоятелно (на 35г). Съпругът ми от друга страна е учил и те не са му помагали след като той се е изнесал от тях- преди 3 години ние двамата си купихме сами апартамент и те дойдоха да ми помогнат за 2 дни с преместването и боядисването- толкоз! Сега обаче на хоризонта се появяват внуците и разликата почва да става осъзнателна. Ние имахме проблеми със забременяването и когато им споделихме, те отговориха, че и техният внук бил тогава болен и на брата на съпруга ми също не му било лесно?!?! След това се оженихме на скромна церемония и те дойдоха с празни ръце без картичка дори и казаха, че не са имали време да купят подарък (и двамата са пенсионери), но ние да си изберем нещо, а те ще го купят после (това беше преди 1 година)!?!??? след време успях да забременея и когато отидох им отидохме на гости за първи път от 5 месеца (Корона), се беше доблякъл и другия им син с детето си да прекара уикенда у тях. Майката беше сготвила веган ядене за любимия си син, а аз умрях от глад и болки в корема (беше твърде пикантно за мен). Отделно купуват различни неща за първородния си внук и са събирали дрехи от роднини за него, но когато ги помолихме за пари, защото вече бяхме направили основните покупки, ни заявиха, че това е твърде безличен подарък и предложиха стол за хранене за 180 евро (който ние първата половин година няма да ползваме). Това са хора с възможности, които живеят в много скъпа къща и ходят по 5 пъти на почивка, но могат да отделят 180 евро за нас като младо семейство! Сега се караме със съпруга ми, той е свикнал на това им отношение и се оправя сам. Казва да сме благодарни, че поне нещо искат да ни купят и да си изберем нещо, а аз съм бясна и не искам сватовете дори да дойдат за раждането или след това. Моля ви помогнете ми със съвет! Те са невероятно стиснати към нас, а в същото време дават мило и драго за другия си син/внук (не само пари, но и време, любов) .дори у тях има 5-6 снимки на тях, а само една на нас. Сигурна съм, че това отношение ще се пренесе и върху вниците им, а няма да причиня това на нероденото си дете. Какво да правя?

Мъжът ти е прав. Не са ти длъжни. Не им харесваш подаръците и колко струват, но не разбирам защо не си благодарна. Нямаш право на претенции и да правиш сметка на други хора на кой колко и какво да дават. Това че инат пари и ходят на почивки не значи че са длъжни да делят парите си с вас. Твоето поведение е грозно.

# 13
  • Мнения: 921
Веднага ми стана антипатична, предполагам че и роднините на мъжа ти бързо са се усетили и за това се държат по този начин. Промени си начина си на мислене, никой за нищо не ти е длъжен, освен мъжът ти. И не дръж сметка на хората за какво си харчат парите, говори лошо за теб самата.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 36 603
А като са ви трябвали пари защо не взехте от твоите родители? Щото онези са "с възможности"? Банки нещо, други варианти?

Общи условия

Активация на акаунт