Сърдити роднини заради името на детето

  • 79 555
  • 853
  •   1
Отговори
# 30
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Да ви е живо и здраво момченцето. И на мен ми се сърдиха и още и още ми го натякват, но хич не ми пука, а и си го обичат детето. Тези традиции са по скоро отживелица според мен, освен в случаи в които няма натискане  за наследство. На моите съседи примерно и трите внука са кръстени на дядото с тази цел вероятно. Има много други начини да се покаже уважение към въпросният свекър. Спи си спокойно и изобщо не се притеснявай да не вземе да ти се отрази на кърмата пък.

# 31
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Кръстени-некръстени, няма никакво законово отношение към наследството. Голяма глупост е това.

# 32
  • Nice
  • Мнения: 946
Вместо да се кахъриш се възползвай от момента да прекъснеш връзки с тези простаци.
Тъкмо ти се е паднал удобен случай.

Това, че детето трябва да има баба и дядо винаги ми е звучало глупаво, особено ако въпросните са със селяндурско поведение.
Нито на вас ви трябват, нито на детето. Та те не се радват на появата на внуче!!!

Обзалагам се, че ако го игнорирате сега и не си го слагате на сърцето, свекърът скоро ще омекне. Пък тогава вие се фръцнете и кажете, че човек, който вместо да се радва, в такъв хубав момент, им е създал напрежение няма място в живота ви.

# 33
  • Мнения: 3 231
Не съм чел какво са писали останалите. Отговарям конкретно на първия пост на авторката, от който разбрах, че тя иска да разбере дали има и други в нейното положение.

Има. Мои роднини имаха абсолютно същата драма. Пак решение на младите да кръстят детето с име, започващо със същата буква. Пак сърдити свекъри, защото името не е абсолютно същото. Драмата беше огромна. В крайна сметка синът избра родителите си и се разведе с жената. Грижи се за детето, когато законът му позволява. Дава пари много над издръжката. Винаги е наблизо да помогне, ако има нужда. Детето обаче отиде на гости на баба си и дядо си (свекърите) едва на 6 години за пръв път. И те не пропуснаха да му обяснят как то си няма татко, защото е кръстено Ивайло, а не Иван (имената са примерни).

# 34
  • Мнения: 3 231
Кръстени-некръстени, няма никакво законово отношение към наследството. Голяма глупост е това.
Това въобще не е вярно. Един сърдит свекър, един истински влютен, гневен и полудял свекър просто ще те лиши от наследство ДЕ ФАКТО. Как? Ми ще разпродаде всичко преди да пукне. И ще изяде и изпие парите или ще ги дари на старчески дом срещу грижа до смъртта. Или ще ги профука за екскурзии до Камчатка или Пунта Аренас. И т.н. и т.н.

# 35
  • France
  • Мнения: 165
Не бих си кръстила детето Петко каквито и  причини да ми се изтъкват. Поздравления за авторката за бебчето. Поведението на свекъра е пример за това    което не трябва да се прави ако искаш да запазиш нормални отношения в семейството.

# 36
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Кръстени-некръстени, няма никакво законово отношение към наследството. Голяма глупост е това.
Това въобще не е вярно. Един сърдит свекър, един истински влютен, гневен и полудял свекър просто ще те лиши от наследство ДЕ ФАКТО. Как? Ми ще разпродаде всичко преди да пукне. И ще изяде и изпие парите или ще ги дари на старчески дом срещу грижа до смъртта. Или ще ги профука за екскурзии до Камчатка или Пунта Аренас. И т.н. и т.н.
За наследство не може да се говори при жив човек - такова в случая няма. А право на всеки човек е да се разпорежда със собствеността си, както желае и намери за добре. Ако след себе си е решил да не остави нищо, също е негово право и никой не може да се чувства лишен от нещо, което така или иначе не му принадлежи и не му се полага.
Това, което му принадлежи и има право на него, това ще остане.

# 37
  • Мнения: 59
Да ви е живо и здраво синчето. Ще дам пример и с мой близък. Моята братовчедка си кръсти сина на свекъра си и след името му добави само продължение, като с две имена щеше да е детето. Но свекъра се надигна и каза НЕ! Ако не смените името на детето, няма да стъпите в къщата. А те живееха в отделни етажи и домакинство, но в една къща, собственост на свекъра им. И накрая се наложи чрез съд да сменят името на детето. Сега вече след няколко години и той се питал защо ли е постъпил така просташки, но беше им създал много грижи.
Така ,че не си струва да си тровиш живота за хора дето не си осъзнават грешката.

# 38
  • Мнения: 30 802
1. Няма да идват на изписването? Голям праз, няма да правите панаири като циганите. Идеалното изписване: таткото идва, прибира майката, изчистил е дома, тя се прибира на спокойствие, взима душ и спи. Няма софри, уискита, превземки.
2. Имай си едно наум и за целия следващ репертоар от драми, включващ: мас, яйца, сол, сапун за бръснене, бабини деветини, уроки, черни магии, пустосване, вълнени елеци и търлъци, захранване с боб чорба и наденица на 4 месеца.
3. Свиркай си, разпределяй им детето да усетят и те жегата и да го погледат, особено ако е буйничко, да ги поумори и да им поразтопи сърцето, та малко да се вразумят, независимо дали се казва Петко, Пламен или Песнопой.

# 39
  • Мнения: 10 075
Ох, не му завиждам на свекъра.  Sad
Представи си, че се препъне да дойде на изписването и установи, че Пламен прилича
на майка си.  ooooh! Wink

Да ви е живо и здраво момченцето и много да ви радва. bouquet
Другото ще се нареди, не го мисли, а гледай себе си!  Hug

# 40
  • Мнения: 6 617
delpel, много ме разсмя. при нас баш така стана. по чисто съвпадение името на дъщеря ми започва с буквата на свеки. мъжът ми, за да замаже положението явно, пуснал идеята за “на баба буквичката“. но и моята буква е същата, та свеки обидено заключи, че съм абсолютен нарцис, кръстила съм детето на себе си Simple Smile на изписването дойде, не ми честити, не ми говореше, само се изтъпани отпред, изгледа изпитателно бебето и ужасено изсъска към сестра ми “на вас прилича" Simple Smile голям хилеж ни е и до днес като се сетим за тези думи.

# 41
  • Мнения: 30 802
А, това е другата класика: бебето не прилича на който трябва/не е "бяло" (има някакъв култ към белите и дебели бебета), не е еди-какво си, много е малко, много е голямо, абе важното е майката да се почувства като последната отрепка, която нищо правилно не може да свърши:)

# 42
  • Мнения: 6 617
ти остави аз какви съм ги свършила с нераждането на подходящо на вид бебе, ама това “на вас прилича“ ми излезе през носа. свеки започна да навива мъжа ми да си прави тест за бащинство, не миряса, че не прилича на него. още помня как мъжът ми остави солиден бакшиш на един сервитьор, който му каза, че има много красиво момиченце. мъжът ми на шега го попита откъде е сигурен, че е негово това момиченце, и той отговори “ама как, погледът и очите му са същите като вашите, няма грешка“.

# 43
  • Мнения: 18 727
Това с лишаването от наследство е гадно по една друга причина. Не оставяйки абсолютно нищо на своето дете, човек не му оставя де факто нищо и от бабите и дядовците, и от предците му. Това е гадното, все едно поколения наред са се бъхтили, за да няма едно дете накрая нищо.

Това го казвам, понеже чета как човек имал право да се разпорежда с имотите си. Да, има, но е гадно да не даде нищичко на наследника си, ако той самият е получил от родителите си.

А иначе който иска да те обезнаследи, причини ще се намери. Не е речено, че ако си кръстиш децата Дражка и Вълчан примерно, задължително ще наследиш всичко Simple Smile

# 44
  • Countryside
  • Мнения: 11 635
Игнор на този селтак Сърдитко Петко! Като е много отворен и е такава сръдня, тъкмо няма да го има на снимките от изписването Mr. Green
И моята свекърва се сърди и прави фасони, включително и на самото изписване, макар и не за името. Даже първата година е виждала единственото си внуче до момента два или три пъти макс за час. Сега ела да видиш как се подмазва да идем или да ни дойдат на гости. Да я води на разходки, на театър, на ски и т.н. И едно такова се отсърди, даже не се извини. На мен вече ми е забавно, в началото й се връзвах, сега вече не, да видиш как смени плочата.
Пламен е хубаво име, за разлика от Петко. Не си го слагай на сърце, а си гледай  бебчето. Ще се отсърди сърдитко Петко, даже с подвита опашка ще доприпка.

Общи условия

Активация на акаунт