Сърдити роднини заради името на детето

  • 79 597
  • 853
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 5 134
Айде сега, чуждопоклонничество пак...

# 826
  • София
  • Мнения: 19 419
Айде сега, чуждопоклонничество пак...
Аха  Joy
Помните ли лафа от зората на демокрацията: Френския народ го води свободата, а българския - Свободка
Имаше една такава, май Стефанова

# 827
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 333
На мен пък ми харесва предложението за Сърп и Чук.Stuck Out Tongue Winking Eye

# 828
  • Мнения: 9 196
Само първите и последните са с еднакви първи имена, като само първите са с 3 еднакви имена. Познавам много хора покрай работата ми.
Първите двама братя познавам по-отблизо (за единия съм омъжена Simple Smile ). Когато се е родил вторият, първият е бил много болен и едната баба дала акъл да кръстят малкия на батко си, за да се излъжела смъртта - така нямало да знае кой брат да вземе и ще остави и двамата. Явно са я излъгали, щом към днешна дата двамата са живи, здрави и със свои деца. Разбира се, подозирам бабата в друга умисъл - бабата и дядото са били с еднакви имена и големият брат е кръстен на дядото. Може пък бабата да е разправяла после на приятелки, че малкият е на нея. Simple Smile
В моя род по бащина линия винаги се спазва това правило с фамилията. Първото дете е с дядовото име за фамилия, а второто е с родовото. Двете със сестра ми също сме записани по семейната традиция.


Е, това е страхотна история! Purple Heart

# 829
  • Мнения: 1 260
Моята баба, на която съм кръстена се казваше Анастасия, но майка ми не ме е кръстила така, защото било демоде по онова време и не й харесвало. Тя не си е харесвала името, родена е  на Стефановден и не е Стефка, при все че е имала баба на име Стефка. Но заради нехаресването на собственото име, основния принцип при избор на име е бил да й харесва - запазвала е основно първата буква.
Аз не си кръстих името на никого. Сега не съм особено доволна от избора си, но вече е късно / името е подходящо и за момиче, и за момче и точно това не ми харесва/. В последната секунда го избрах и не съм го обмисляла много. Дбре, че сега има всякакви имена- доста трябва да с постараеш, за да направиш впечатление.

# 830
  • Мнения: 9 263
Попадна ми този виж и се сетих за темата Grinning

Кръстили я Британия на дядо й Велико.

# 831
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
На мен пък ми харесва предложението за Сърп и Чук.Stuck Out Tongue Winking Eye
Направо Чук и Гек... Simple Smile

# 832
  • Мнения: 54 883
Днес се сблъсках с името Лира. Innocent
Иначе имам колежка Свобода.

# 833
  • Мнения: 14 654
Свободка си е класика - Свободка Стефанова Simple Smile
Аз пък се заслушах на спирката в една майка, която не спря да нарича детето си Лиско. "Лиско, не излизай на улицата! Лиско, дай ръка!" Лиско това, Лиско онова и накрая - "Абе, Елиза, не чуваш ли какво ти говоря!"

# 834
  • Варна/Филаделфия
  • Мнения: 500
"Лиско, не излизай на улицата! Лиско, дай ръка!" Лиско това, Лиско онова и накрая - "Абе, Елиза, не чуваш ли какво ти говоря!"
Милата Елиза Joy Разсмя ме!

Преди време работех с документи, беше ми попаднало името Рядко. Беше наследник на дядо си Радко. Дали е имало сърдити там? Joy

Последна редакция: вт, 13 фев 2018, 14:06 от Mery D Eve

# 835
  • Мнения: X
На мен не ми е странно името Свобода. Даже имаме и писателка Свобода Бъчварова.

# 836
  • Мнения: 54 883
В селото на татко има Правда.

# 837
  • Мнения: 2 721
https://www.blitz.bg//nay-strannite-imena-v-blgariya-obedinen-sp … k_news254773.html

Тук има уникални имена като Винету, Грамофона,, Вовеки, Ценцерушка..😃
Аз имам позната Каличка кръстена на баба си със същото име.

# 838
  • Мнения: 4 808
Да, за Свобода Бъчварова се сетих и аз. Имах съученичка, бащата, на която се казваше Стали. Подозирам,
че идва от Сталин, по едно време е било на мода. А познавам и една Касандра, от циганската махала е, там имената често са в зависимост от сериалите, по време на "Дивата Роза", например, се пръкнаха поне пет-шест Рози.

# 839
  • Мнения: 54 883
На братовчед ми тъщата е Каля.

Общи условия

Активация на акаунт