Сърдити роднини заради името на детето

  • 79 585
  • 853
  •   1
Отговори
# 810
  • София
  • Мнения: 24 839
Продължавам да твърдя, че ще откажат да запишат второто дете със същото име! Както отказват да записват две деца с различно бащино име - за наставката -ов/а говоря!

Точно бащиното име на второто ми дете не позволиха да е като на сестра му, защото неправилно било образувано при нея.
Сега двамата са с различни.

# 811
  • София
  • Мнения: 19 402
Ами ако бях родила на 6 декември, трябваше да мисля вариант за женско име. Можеше и Анна да е.
Така популярното днес Никол.
За Николина само ще спомена, да не предизвикам лавина от неодобрение

# 812
  • Мнения: 2 111
На мен Николета ми харесва. Даже има и малко международен привкус, благодарение на гръцката диаспора по света.

# 813
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 426
Познавам двама братя с еднакви 3 имена (не са роми, но еднаквите имена си имат история).
Познавам 2 деца в едно и също семейство с различно записани бащини имена - едното само с името на бащата, а другото с -ова.
Познавам 2 деца в едно и също семейство с различни фамилии - едното с фамилно име на дядото, а другото с родовото фамилно име.
Познавам и 2 деца в едно и също семейство с еднакви първи имена и различни фамилии (образувани по гореописания начин).
Ограничения законови няма.

Леле, вярно успя да ме втрещиш! 😳😲✌
Явно е нещо като едновремешните именници - уж задължителни, ама пак въпрос на преценка на съответния служител! 🙄

За Янтриния Томан винаги съм мислела, че е ТомАн!

# 814
  • Варна/Филаделфия
  • Мнения: 500
Оле, на мен ТомАн изобщо не ми звучи нормално Grinning така наричат вълнения чорап в някои краища на БГ.
Но ТОман е прекрасно! Heart За първи път срещнах тук и много го харесах!

Напомня и на принц Томен от Game of Thrones. Blush

# 815
  • Пловдив
  • Мнения: 14 777
Малий, откъде познавате толкова деца в едно семейство с еднакви първи имена? Аз не познавам такива.  Sunglasses
Разбира се, говоря за за братя и сестри, съзнателно кръстени така, не за доведени, заварени или както при баба ми - поради незнание на кръстницата.

С различни фамилии - на дядото и на рода - и аз познавам, рядко, но има такива. По-точно познавам жена с дядовото име като моминско, за чиято сестра знам, че е с родовото, самата сестра не я познавам.

А ТОман и аз го знам с ударение на О. Мисля, че само с това ударение се е срещало.

# 816
  • София
  • Мнения: 13 612
Само първите и последните са с еднакви първи имена, като само първите са с 3 еднакви имена. Познавам много хора покрай работата ми.
Първите двама братя познавам по-отблизо (за единия съм омъжена Simple Smile ). Когато се е родил вторият, първият е бил много болен и едната баба дала акъл да кръстят малкия на батко си, за да се излъжела смъртта - така нямало да знае кой брат да вземе и ще остави и двамата. Явно са я излъгали, щом към днешна дата двамата са живи, здрави и със свои деца. Разбира се, подозирам бабата в друга умисъл - бабата и дядото са били с еднакви имена и големият брат е кръстен на дядото. Може пък бабата да е разправяла после на приятелки, че малкият е на нея. Simple Smile
В моя род по бащина линия винаги се спазва това правило с фамилията. Първото дете е с дядовото име за фамилия, а второто е с родовото. Двете със сестра ми също сме записани по семейната традиция.

# 817
  • София
  • Мнения: 4 885
А аз познавам трима братя, които се казват Мир, Труд и Радост, но се представят като Миро, Руди и Радо. Wink

# 818
  • Мнения: X
Родителите малко са пропуснали тази подробност, че радост е в женски род.  Представям си, ако е имало още двама. Сигурно са щели да се казват Сърп и Чук.

# 819
  • Мнения: 5 134
Друга добра идея за братя и сестри: Братство, Равенство, Свобода

# 820
  • Мнения: X
Равенството обаче от какъв пол ще е?

# 821
  • София
  • Мнения: 19 402
Равенството обаче от какъв пол ще е?
Третия, разбира се.

# 822
  • Мнения: 5 134
Значи, след изчитането на темата, толкова да ви липства вдъхновение. Като не ви харесва Равенство, винаги може Ралица, Румен, Радослав/а.

# 823
  • Мнения: X
Ралица и Румен не са в тоя дух, моля ти се!

# 824
  • София
  • Мнения: 19 402
А защо да не са оригиналните:
Егалите, Фратерните, Либерте.

Общи условия

Активация на акаунт