Професионални серии за коса - тема 118

  • 107 290
  • 770
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 236
Аз слагам по 2 пипети. Имам го от 5-6 декември. Сега е малко под средата. Мия косата 2 пъти в седмицата.

# 61
  • Мнения: 3 420
Записвам се и аз. Искам да пробвам Нутрифие и серията с богинята на Лора, въздържам се, защото почти съм сигурна, че не са за мен. Но все пак... Краста!
Косата ми не се наелектризира.

 Коя е тази серия с богиня? Нещо май изоставам...Stuck Out Tongue Winking Eye

Да питам каква е давността след отваряне на литровите окислители към професионалните бои? Дали е възможно да изветряват, защото същата боя вече не ми покрива както преди? Става въпрос за Лореал Иноа...
Лелеее, от телефона какви глупости пиша. Имах предвид серията с биотин

# 62
  • Мнения: 14 511
Относно големите бутилки с окислителите на Иноа - аз ползвах такава и имам чувството, че към края повече ми изгаря косата. Все пак съм я ползвала повече от година и сигурно се окислява бързо.

# 63
# 64
  • Мнения: 14 511
Лореал и Лакме според мен.

# 65
  • София
  • Мнения: 6 488
Аз съм за Лореал Липидиум.
С какъв шампоан мислиш да я ползваш?
Както си описваш косата ми напомня за моята преди година и половина. Съвет от мен е да хидратираш много, преди всяко къпане маслена маска за поне 2 часа със загряване. Ако можеш да държиш повече може и без да загряваш.


# 66
  • Мнения: 599
Благодаря ти!Приемам всякакви съвети.

# 67
  • Мнения: 3 547

Аз ползвам трите посочени без Лакме. Започнах с Лореал Липидиум и мисля, че тя помогна най-много за възстановяването на косата ми след години кичури и сухота. Трябва да кажа, че я ползвам без измиване - малко количество нансям на подсушена коса и не ползвам сешоар. Маската е много балансирана, хидратира добре и ухае на фрезия.
На Маракеш всъщност ползвам балсама - много е приятен аромата, много масла има. Аз го ползвам като стилизант обаче - имам къдрава коса и става много добре.
Епруваж ми е най-отскоро и нея я слагам и върху скалпа. Мазничка е и тя, дават я за предотвратяване на късане и мисля, че още повече намали тоя проблем. И нея ползвам без измиване.

Ако искаш да вземеш само един продукт, тогава нека е Липидиума.
ПП. Не е професионален, но шампоана на Пантен Repair and Protect  е мноооого добър.

Последна редакция: чт, 25 яну 2018, 17:02 от Moon Flower

# 68
  • Мнения: 234
Здравейте, спряла съм се на  маската със серамиди на матрикс   искам да попитам  какво ви е мнението за нея?

# 69
  • Мнения: 1 587
Моля за съвет, напоследък косата ми започна доста да се омазнява в корените. По принцип е чуплива, суха с твърд косъм. А сега и косъма го чувствам някак изтънял и мек. Какъв шампоан, маска, терапия бихте препоръчали.

# 70
  • Мнения: 3
МОМИЧЕТА, ИМАМ НИЖДА ОТ ВАШАТА ПОМОЩ !!!! 😭😭😭
От доста време чета всички теми, подобни на тази, опитах какво ли не, но косата ми цъфти ужасно много.. Имам коса с тънък косъм, предразположен към накъсване и цъфтеж. Омазнява се лесно - мия я през ден. Проблемът ми обаче е друг. Боря се с цъфтежа доста сериозно от около две години. Преди косата ми беше доста дълга (до кръста), но не се грижех за нея изобщо, подстригвах се два пъти в годината, ползвах сешоар с гореща струя, правех вафлички и я изправях с недобра преса на високи градуси ВСЕКИ ДЕН, а понякога и по два пъти (дори не разбирам защо съм го правила, имам почти идеално права коса, а и я харесвам с повече обем). Живея в малък град, няма особено голям избор на фризьори, но аз смених моя - реших, че филирането ще помогне за цъфтежа, но това може би се оказа най-голямата грешка. В момента косата ми е дълга малко под раменете, опитвам се да се грижа за нея, но цъфти почти от корена, на около 15 дни цъфтежът е нагоре по косъма, а се подстригвам всеки месец. Спрях пресата, сешоар използвам само на студена струя, не се сресвам, когато косата е мокра и се старая да я предпазвам. Използвах златистата серия на Лореал за изтощена коса, като шампоанът се оказа твърде тежък и омазнява косата много, а балсамът, маската и финишите я правят мека на допир, но не помагат с цъфтежа. Пробвала съм доста от домашните маски - с яйца, мед, кисело мляко и най-вече с масла(бадемово, арганово, кокосово, от пшеничен зародиш) и ефектът граничи с нула. Поради липса на витамини започнах да пия витамини Alive. В момента (с препоръката на фризьора ми) съм се ориентирала към серията на Alfaparf Reconstruction.
Приемам всякакви съвети и предварително благодаря за отделеното внимание !!! 🤗

# 71
  • Варна
  • Мнения: 7 734

 Маракеш е що-годе ОК,но за съсипана коса ми се струва,че няма да е достатъчен.
 Лакмето колкото и фенове да има за мен е не подходящо за коса в твоето състояние То е по-скоро за здрава коса нуждаеща се от балансиран протеин.
 Епруваж ми е любима маска балансирана,богата с грижа и за скалпа-с две думи маската и шампоана от серията биха ти били ОК.
 Липидиума не съм го ползвала,но е богат,маслен и подходящ.
 Бих препоръчала да погледнеш Напура за възстановяване на Кератина https://www.zlatnaribka.com/napura/vazstanovyavashti/napura-c-9- … a-keratina-200-ml

 Можеш да вземеш и няколко дозички от терапията от серията за по бърз ефект. И....както е казала ~Étoile~  сериозен хидратиращ преуош преди всяко миене,за да може косата ти да понесе протеина без да стане на метла.


 Относно серума на Епруваж....превърна се в любима грижа за скалпа за мен. Благодарение на Магнолия  Hug си създадох навика на всяко миене да слагам нещо на скалпа било то Епруваж,или удължаващия елексир на Алтена,ампулка на Напура или някаква друга.... Ползвам серума трети месец почти на всяко миене по две пипети/не се пълни цяла пипета не знам дали е нормално/ и ми е малко под средата та..не бих казала,че е неикономичен. Ще отнесе поне още месец и половина два.
 Имам един цял в шкафа резерв  Laughing.

  tediep  за  Нутрифифър на Лореал ли говориш? Коя е тая златиста серия. За цъфтежа бих препоръчала серума за връхчета на Маракеш  ето тоя https://www.zlatnaribka.com/marrakesh/marrakesh-intenzivna-grizh … -preventer-118-ml

 Също и една хубава балансирана серия Ш и М.  Епруваж Fortifying или Напура,за която говорих по-нагоре. 
 Алфапарф не съм ползвала и не мога да коментирам серията,но е възстановяваща и щом е препоръчана от професионалист можеш да пробваш.

# 72
  • Мнения: 3
  tediep  за  Нутрифифър на Лореал ли говориш? Коя е тая златиста серия.

 prinzesata  Става въпрос за серията, която коментирате по-горе - Lipidium

# 73
  • Мнения: 599
Благодаря ви,момичета!А коя от тези маски ще ми докара и обем?

# 74
  • Мнения: 293

От посочените аз на последно място бих взела Лореал, маската на Маракеш е няколко пъти по-добра от нея. Липидиум е на нивото на обикновен балсам от супермаркета.

Общи условия

Активация на акаунт