Разчитане на Резултати от ренгенова снимка

  • 3 344
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте мамчета някоя от вас ще може ли да ми каже какво означават тези резултати от направена ренгенова снимка на бял дроб
двустранно усилен интерстициален рисунък

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 933
Начален етап на двустранна пневмония.Ако е минало лечение е недоизлекувана.Нямате ли лекар?

# 2
  • Мнения: 248
Наскоро зададох същия въпрос тук на пулмолог,  като при нас беше-двустранно усилен рисунък.Не знам дали е равнозначно, но каза, че означава прекарана или протичаща в момента вирусна инфекция / възпаление, но не е споменавала за начален етап на пневмония, а видя и снимката. Елфито, ти откъде си сигурна? Или си лекар?Чак се притесних сега...

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Виж тука какво пише

Но най- добре я занеси на лекар

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 933
Наскоро зададох същия въпрос тук на пулмолог,  като при нас беше-двустранно усилен рисунък.Не знам дали е равнозначно, но каза, че означава прекарана или протичаща в момента вирусна инфекция / възпаление, но не е споменавала за начален етап на пневмония, а видя и снимката. Елфито, ти откъде си сигурна? Или си лекар?Чак се притесних сега...
Работя в болница,микробиолог.Родителите ми са лекари.За конкретния случай само лекуващ лекар може да каже какво точно е.Ако е вирусна пневмония ще е интрастециален рисунък.

# 5
  • Мнения: 7
Здравейте. В някой знае ли какво означава двусттано изрязен съдов рисунак.?

# 6
  • Мнения: 7 059
Здравейте, днес си направих рентгенова снимка на бял дроб по повод постъпване след няколко дни в болница за операция на друг орган, но резултатът е: "Мрежовидни уплътнения двустранно паракардиално". Нямам в момента оплаквания или кашлица. Ще се консултирам с пулмолог непременно, но след като ме изпишат. Възможно ли е да следствие от прекаран ковид - два пъти - в края на миналата и началото на тази година?

Общи условия

Активация на акаунт