Детската градина - всичко, което ни вълнува - 21

  • 62 362
  • 743
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 333
И аз пращам с анцуг от същите съображения. И общо взето по 2 дни изкарват с едни панталон, ако е чист. Тениските рядко оцеляват Simple Smile

# 556
  • Мнения: 29 429
Аз лично пера всички дрехи от деня без якетата. Пролетно-есенните ги пера на 2-3 обличания, зимните - на седмицата веднъж, ако няма екстремни цапаници.

В градината пращах с долнище за спорт, много рядко с друг вид панталон, дънки - само на празници.

# 557
  • Мнения: 8 942
Здравейте ,
Предстои ми да изпращам детенце в първа група  и исках да попитам с какво обличате децата -спортен панталон тип анцуг и лека блузка за есента добре ли е ?Все пак мисля ,че за цял ден стоене не е удачно стегнат панталон тип дънки или подобни.
И малко глупав въпрос ,но ако примерно панталона е чист ,прието ли е на другия ден пак да е с него или трябва да се сменя всеки ден.Лятото е ясно ,но зимата си мисля ,че може някои дрехи да се ползват пак.
 
Синът ми е първа група и ходи по тениска и къси панталони, които са с ластик отгоре, за връхна дреха суитчър, която там съблича.
Всеки ден сменям дрехите, независимо на градина ли е бил или не, независимо дали изглеждат чисти или не.

# 558
  • Мнения: 1 723
И аз сменям панталони на два дни,ако са чисти.Дрехите е добре да може да облича и съблича сам.Синът ми е със спортни долнища с ластик,още не може да се оправи с ципове и копчета,но и не мисля,че ще му е удобно цял ден,дори да можеше.За момента още е с къс панталон и тениска,до градината с дълъг панталон и там преобувам,че сутрин е хладно.

# 559
  • Мнения: 633
Колко да са чисти дрехите, като се има предвид, че децата там играят по земята.

# 560
  • shumen
  • Мнения: 18 057
Аз сменям всеки ден,ако са мръсни,но ако са чисти не.
При нас са засилили контрола и сутринта сестрата още от вратата ги проверяваше за въшки.

# 561
  • Варна
  • Мнения: 25 252
смятам, че това всеки си преценява сам. Въпросът е, че няма такова нещо, като да е прието или да се изисква детето да е всеки ден с различни дрехи и никой няма да го върне или дори да забележи, ако 2 дни ходи с един и същ панталон.

# 562
  • София
  • Мнения: 1 365
Здравейте, нахлувам в темата с въпрос за декларация за предоставяне на лични данни - давали ли са ви от ДГ да попълвате такава?
Според вас има ли последствия ако откажа да я подпиша?

# 563
  • София
  • Мнения: 5 289
Здравейте ,
Предстои ми да изпращам детенце в първа група  и исках да попитам с какво обличате децата -спортен панталон тип анцуг и лека блузка за есента добре ли е ?Все пак мисля ,че за цял ден стоене не е удачно стегнат панталон тип дънки или подобни.
И малко глупав въпрос ,но ако примерно панталона е чист ,прието ли е на другия ден пак да е с него или трябва да се сменя всеки ден.Лятото е ясно ,но зимата си мисля ,че може някои дрехи да се ползват пак.

За момчетата: тип анцуг + тениска; за момичетата - клин + тениска/туника. За зимата добавям тънка блузка дълъг ръкав тип от Лидл. В нашата градина е МНОГО горещо и често са вир-вода дори по тениска.
У дома правилото е щом се прибереш, събличаш всичко, без гащите, и го слагаш за пране. Самата мисъл, че с тези дрехи, с които е ровил в пясъка, ще ми седи у дома или утре сутрин ще ги облече и ще седне на леглото, ме побърква. Да, понякога не излизат, но в самата градина често се търкалят по пода, крачолите на панталоните и "дупето" често обърсват пода на тоалетната при пишкане... мда...
НО иначе никой не обръща внимание колко дни се носи една дреха в градината. В крайна сметка може да си купила 10 еднакви клинчета на промоция и някак не е редно. Често обаче децата се цапат или сами пожелават смяна.



горчива, декларации попълвахме. Ако не подпишеш декларацията, може да не могат да ти приемат детето, защото няма как да му запишат името в системата (примерно). В този смисъл прочети внимателно и премисли има ли реална причина да откажеш или е по-скоро "мода"...

# 564
  • Мнения: 445
Здравейте, нахлувам в темата с въпрос за декларация за предоставяне на лични данни - давали ли са ви от ДГ да попълвате такава?
Според вас има ли последствия ако откажа да я подпиша?

Лични данни също са телефон и мейл. Ако не разполагат с телефонен номер за връзка с родител, не знам, на кого ще се обадят, ако детето е болно или има други възникнали обстоятелства (инцидент, пожар и т.н)

 Възможно ли е субектът на данни да възрази пред администратора срещу обработването на личните му данни?

Да, физическите лица имат това право, също както и до сега. Ако те възразят пред администратора срещу обработването на личните им данни, той е длъжен да прекрати обработването, освен ако не докаже, че съществуват убедителни законови основания за обработването, които имат предимство пред интересите, правата и свободите на субекта на данни, или за установяването, упражняването или защитата на правни претенции. При възразяване срещу обработването на лични данни за целите на директния маркетинг обработването следва да се прекрати незабавно.

Източник:
https://www.cpdp.bg/?p=element&aid=1045

Последна редакция: чт, 20 сеп 2018, 06:10 от puhelin

# 565
  • Варна
  • Мнения: 25 252
и каква е идеята да откажеш да ти обработват лични данни, които си им предоставила? Инкогнито ли искаш да бъдеш, детето също? Досега тези данни ги обработваха и никой не се е замислял дори, сега оп, отказвам...

# 566
  • Мнения: 333
Ако искате да се откажете да подпишете, най-вероятно трябва да се откажете от предоставената услуга. Иначе последиците са за администратора на лични данни. По принцип.

Последна редакция: чт, 20 сеп 2018, 08:23 от IvelinaLin

# 567
  • shumen
  • Мнения: 18 057
Такава декларация и ние попълвахме.За миг не съм отказвала да я попълня.

# 568
  • Мнения: 29 429
Поради каква причина не искате да подпишете декларацията? Не се заяждам, интересно ми е.... Не виждам причина за отказ. newsm78

# 569
  • Мнения: 8 942
Когато синът ми си тръгна от яслата лятото, ми дадоха всички документи, копие от акт за раждане, медицински бележки, всичко! Това било по новия закон.
Горчива, вас какво ви притеснява, че не искате да си дадете личните данни?

Общи условия

Активация на акаунт