Детската градина - всичко, което ни вълнува - 21

  • 62 399
  • 743
  •   1
Отговори
# 540
  • shumen
  • Мнения: 18 137
Аз също не харесвам тези бутилки.Те се вмирисват,ако не се мият.

# 541
  • София
  • Мнения: 2 243
Danaeka, ние ползваме обикновени бутилки за минерална вода, които се плакнат, мият, сменят. Според мен, всеки родител може да избере бутилка, която да подържа по добър начин.

# 542
  • Мнения: 1 961
А ти мислиш ли, че чашите точно са причината за разболяванията?
А и има начини както споделих по-назад, а и други писаха- с картинки...
А замисляла ли си се, че замърсяването на околната среда също може да допренесе до боледувания? Знам, че проблема с чашките не е единствен, но все от някъде трябва да се почне или промени нещо нали? Ако не за нас то за следващите поколения...

# 543
  • Мнения: 29 712
При нас през учебната година се купуваше диспенсър с пластмасови чашки. Лятото всеки си носи бутилка. Който иска за многократна употреба или обикновена мин. вода от 500 мл.
Когато се носи всеки ден, няма как да застои в шишето.

# 544
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Кой ще седне да лепи всеки ден по 20-30 картинки на пластмасови чашки за еднократна употреба, моля ви Shocked И винаги има риск от объркване. А при една скарлатина примерно объркат ли си чашите ще се натръшка цялата група. Не държа на супер стерилност, ама чак толкова няма нужда! Аз не пия от чашата на детето си, ще пие цялата група, как пък не. За това специално държа.

# 545
  • София
  • Мнения: 2 243
А ти мислиш ли, че чашите точно са причината за разболяванията?
А и има начини както споделих по-назад, а и други писаха- с картинки...
А замисляла ли си се, че замърсяването на околната среда също може да допренесе до боледувания? Знам, че проблема с чашките не е единствен, но все от някъде трябва да се почне или промени нещо нали? Ако не за нас то за следващите поколения...

Лино, за мен ли е предназначено, защото сз казах, че не съм фен на никакви чашки. Нито с етикети, нито за еднократна, нито за многократна.
Индивидуални бутилки, които родителите ежедневно подържат чисти. Както всеки у дома си прави.. вероятно.

# 546
  • Мнения: 1 961
Ама защо трябва да са изобщо за еднократна употреба? От скарлатина може да се заразиш и без намеса на чаши. А и при положение,че все има носители на стрептокок дет от кихане икашлянего раздават..Промяната започва в нас

# 547
  • Мнения: 1 961
А ти мислиш ли, че чашите точно са причината за разболяванията?
А и има начини както споделих по-назад, а и други писаха- с картинки...
А замисляла ли си се, че замърсяването на околната среда също може да допренесе до боледувания? Знам, че проблема с чашките не е единствен, но все от някъде трябва да се почне или промени нещо нали? Ако не за нас то за следващите поколения...

Лино, за мен ли е предназначено, защото сз казах, че не съм фен на никакви чашки. Нито с етикети, нито за еднократна, нито за многократна.
Индивидуални бутилки, които родителите ежедневно подържат чисти. Както всеки у дома си прави.. вероятно.
Да този вариянт е всякак по-добър от едногратните чаши..както в у-ще, всеки с шишето си

# 548
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Да де, точно това казваме, че е абсурдно да се ползват еднократни чаши, които се хвърлят след всяко пиене. Затова в градините мислят и прилагат варианти за използване на чаши за многократна употреба. Сега, дали ще им лепят картинки, дали ще ги слагат за миене след всяко ползване - това във всяка градина се решава.

# 549
  • Мнения: 29 712
Няма проблем в еднократните чаши, ако се хвърлят за рециклиране. Много по-хигиенично е, макар че децата все намират начин да си омесят бацилите.  Mr. Green Wink

При нас беше решено с домашни кошове за разделно събиране и после се хвърляха в цветните контейнери.

# 550
  • Мнения: 333
Пластмасата не може да се рециклира до безкрайност.

# 551
  • Мнения: 29 712
Но все пак се рециклира, когато се предаде като пластмасов отпадък за рециклиране.
Ако трябва да избирам, детето ми да пие от нечия чаша, по-добре еднократни. Помня едно време металните канченца и как всеки вземаше, която хване.
Използваните за миене на чаши вода и препарати също замърсяват природата, ако само това е нещото, заради което сте против тези чаши.

Хартиения вариант на тези чаши също е удачен, но е по-скъп.

Пак казвам, децата си разменят микроби, дърпат се, кихат си в лицата, кашлят и какво ли не....Ама, ако може поне малко да спестим от чуждите бацили....

# 552
  • София
  • Мнения: 2 243
Да. Ако може да спестим. Поне тези, за които вече се знае. Егати.

# 553
  • на село
  • Мнения: 287
Здравейте ,
Предстои ми да изпращам детенце в първа група  и исках да попитам с какво обличате децата -спортен панталон тип анцуг и лека блузка за есента добре ли е ?Все пак мисля ,че за цял ден стоене не е удачно стегнат панталон тип дънки или подобни.
И малко глупав въпрос ,но ако примерно панталона е чист ,прието ли е на другия ден пак да е с него или трябва да се сменя всеки ден.Лятото е ясно ,но зимата си мисля ,че може някои дрехи да се ползват пак.
 

# 554
  • Варна
  • Мнения: 25 286
И малко глупав въпрос ,но ако примерно панталона е чист ,прието ли е на другия ден пак да е с него или трябва да се сменя всеки ден.Лятото е ясно ,но зимата си мисля ,че може някои дрехи да се ползват пак.
Ти сериозно ли Laughing Никой не стои на вратата да сравнява дрехите. Може и цяла седмица да го пращаш с един панталон, кой ще ти каже нещо? Аз също не пера панталони всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт