Брекети – къде, какви, за колко? -тема 10

  • 108 381
  • 839
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 175
Да се похваля и аз! С брекети съм трети ден и не е толкова страшно, колкото очаквах;) Много леки ранички от остри връхчета на 2-3 места, които обработвах с восък и с една течност за уста, която много ми е помагала при афти. На 3 ден вече не посягам към восъка? Чудех се колко време се ползва, само в началото или и по-нататък има нужда от него? Острите връхчета си стоят, но вече не правят ранички и не дразнят, някак си свикнах ли, как така? 🤔
На мястото на изваден 4 зъб ми сложиха временна фасетка, която при миене се мести от основата си (хваната е за дъгата с брекет), и се чудя дали е нормално? 👀
И последно - досега се миех с електрическа четка на Oral B + зъбен душ на Waterpik. Сега обаче не съм сигурна дали не трябва да си купя обикновена четка + душа? Малко ми е странно с тази глава на четката и с брекетите... Или е въпрос на свикване както всичко друго;) Някой от вас имал ли е колебания относно промяна на начина на почистване след поставяне на брекети?
От брекетите и дъгата - болка никаква! Аз се бях подготвила психически, че ще боли, но не Simple Smile

# 166
  • Мнения: 7
Да се похваля и аз! С брекети съм трети ден и не е толкова страшно, колкото очаквах;) Много леки ранички от остри връхчета на 2-3 места, които обработвах с восък и с една течност за уста, която много ми е помагала при афти. На 3 ден вече не посягам към восъка? Чудех се колко време се ползва, само в началото или и по-нататък има нужда от него? Острите връхчета си стоят, но вече не правят ранички и не дразнят, някак си свикнах ли, как така? 🤔
На мястото на изваден 4 зъб ми сложиха временна фасетка, която при миене се мести от основата си (хваната е за дъгата с брекет), и се чудя дали е нормално? 👀
И последно - досега се миех с електрическа четка на Oral B + зъбен душ на Waterpik. Сега обаче не съм сигурна дали не трябва да си купя обикновена четка + душа? Малко ми е странно с тази глава на четката и с брекетите... Или е въпрос на свикване както всичко друго;) Някой от вас имал ли е колебания относно промяна на начина на почистване след поставяне на брекети?
От брекетите и дъгата - болка никаква! Аз се бях подготвила психически, че ще боли, но не Simple Smile
Здравей и успех в лечението с брекети ☺
Аз също имам електрическа четка за зъби, и първите седмици след поставянето ми беше странно да я използвам. Беше ме страх да не отлепя нещо, но постепенно продължих да си я ползвам и сега нямам проблеми. Мисля, че е до свикване..
Относно фасетката - гледала съм много клипчета в ютуб на хора, които имат такава и при тях беше захваната по същия начин, така че смятам че е нормално?

# 167
  • Мнения: 4 358
Добре,а тази фасетка,ако се мести при измиване на зъби,мести ли се и при хранене.Как точно я усещаш? Много благодаря,че се включи,аз доскоро незнаех,че има вариант дори и при извадени съби да не се налага да си ходиш с дупкат апоне година.Това е нещото,което ме спира до сега.Ортодонта ми каза,че някой друг би предложил да постави брекети без изваждане на два горни,само и само да не ме изпусне кати клиент..обаче това би довело до издаване на зъбите напред,точно ,както една дама писа преди няколко поста...,затова и все още не съм решила нищо

# 168
  • Мнения: 223
Мести се малко, по скоро се завърта, на мен понякога ми е заставала перпендикулярно на останалите зъби, но не се е отлепвала или е създавала проблеми, не създава някакъв дискомфорт. Но трябва да се чисти добре, защото се образува доста плака по нея.  Определено е спасение, аз съм с извадени два горни четвърти зъба и бях 4 месеца с такива фасети, наскоро ми я махнаха, защото дупката се стесни и нямаше как да се намали повече.

# 169
  • Мнения: 4 358
Фем,а сега дупките видими ли са? Ако не може да се стеснява повече,значи е мн малко разстоянието,така ли е? За 4 м.са се събрали добре?

# 170
  • Мнения: 175
Stasiq, благодаря!
red soul, аз посетих четирима ортодонти и се спрях на този, който поиска вадене на зъб. Не по тази причина разбира се, а защото много убедително, детайлно и аргументирано обясни всички стъпки по лечението. Всички ортодонти са наясно с нежеланието на пациента да вади зъби и според мен някои от тях правят компромис като казват че може и без вадене, за да не загубят клиента, макар да са наясно че резултата няма да е най-добрия.
Съвсем просто е - когато зъбите за криви и напред... като се подреждат и прибират назад - от къде да дойде това място?
Никой не е щастлив като му кажат, че трябва да извади зъб (аз също не бях), но в случая целта оправдава средствата;)
И все пак - винаги съм ЗА събирането на няколко мнения при това от доказани и добри специалисти, независимо за какво. Не си казвайте: "За какво да давам още 30-40 лв. за преглед..." Това е здравето ви! И красотата;)
Относно фасетката - да, мести се при хранене и при миене - накланя се леко, но тя в хваната с брекет за дъгата, няма как да се мести много и това разместване го виждам само аз в много близък план;)
В крайна сметка нейната роля е чисто естетична, няма друга функция. След хранене и миене я намествам и не мърда Wink

# 171
  • Мнения: 67
Здравейте от 10 месеца съм с брекети и от 3 седмици слагам ластичета за корекция  на захапката. Въпросът ми е някой ,който е минал вече през това може ли да каже горе-долу кога е забелязал ефект при тях,защото имам чувството ,че при мен нямам никакъв резултат,даже имам чувството ,че още повече ми се отваря захапката.

# 172
  • София
  • Мнения: 646
Здравейте,

Кой друг ортодонт в София прави предварителен анализ (диагностика) освен клиника Валор? А по-детайлно какво предствлява този анализ? Има ли запознати? Мерси

# 173
  • Мнения: 177
Здравейте от 10 месеца съм с брекети и от 3 седмици слагам ластичета за корекция  на захапката. Въпросът ми е някой ,който е минал вече през това може ли да каже горе-долу кога е забелязал ефект при тях,защото имам чувството ,че при мен нямам никакъв резултат,даже имам чувството ,че още повече ми се отваря захапката.

Носи си ги непрекъснато. Ще са нужни поне 3-4 месеца за да има ВИДИМИ резултати, в някои случаи 2-3 месеца.

Но не се безпокой, ортодонтът сам преценява кога вече не се налага да го носиш, ти само гледай да го правиш.

# 174
  • Бургас
  • Мнения: 43
Как почиствате снемаемия прозрачен ритейнър? Ортодонтът ми каза да не ползвам четка за зъби или паста, но само с веро ми се струва, че не се почиства добре.

# 175
  • Варна
  • Мнения: 5 393
Привет от мен с ново инфо. Искам да похваля хирургът Едрев, който вчера ми извади 2 мъдреца. Горният беше поникнал и излезе много бързо, долният беше се показал само на 1/3 и него доста го ряза и го изкара на 2 части. Операцията продължи около 30 минути. Нищо не усетих. Бях само с локална упойка. После като ме отпусна упойката пих един Аулин само и като цяло вече нямам болки, много добре се чувствам. Като ми заздравеят хубаво раните, ще махам левите мъдреци пак при него и после и там като заздравее всичко, ще слагам брекетите. Дано и там всичко мине безпроблемно, че от ноември месец се занимавам със зъбите си и вече нямам търпение. Simple Smile Кураж на всички!!! Изобщо не е толкова страшно, както четох.

# 176
  • Мнения: 223
Браво за смелостта за два мъдреца на веднъж! Скорошно оздравяване.
Може ли да споделиш цена за операцията?

# 177
  • Мнения: 175
Аз вадих четвърти зъб при д-р Петър Чанков. Препоръчвам го с две ръце! Млад, внимателен, старателен и обяснява всичко много ясно. Не само че не усетих болка при ваденето, но след като мина упойката не съм пила дори аналгин - Нищо! Нямах абсюлютно никаква болка, зарастна отлично!
Докторът е страхотен! Ако ми се наложи да вадя зъб не бих отишла при друг!
P.S. И работи по здравна каса, което е също +

# 178
  • Варна
  • Мнения: 5 393
Браво за смелостта за два мъдреца на веднъж! Скорошно оздравяване.
Може ли да споделиш цена за операцията?

Разбира се. Поникналият мъдрец струваше 86 лв, а полуретиниралият - 300 лв. И 100 лв за наблюдение на сърдечните ми показатели на монитор. Имах и тръбичка с кислород. В университетския дентален център бях. Вътре всичко е ново, хубаво. Имат всякаква техника и специалисти. Не работят със здравна каса, но за мен беше важно да съм при най-добрия хирург във Варна. Simple Smile

Смелост - трудно казано. Grinning  Но хирургът ми обясни, че за мен това е най-добрия вариант, тъй като реално само 2 пъти ще ме оперира и само 2 пъти ще се възстановявам, като всеки път ще имам здрава страна, на която да дъвча. 

# 179
  • Мнения: 223
Звучат приемливи цените, аз за непоникнал мъдрец платих 400 лв. , но не съжалявам, защото всичко мина по мед и масло. Пожелавам ти и другите да минат така безпроблемно. Аз трябва да вадя и още един мъдрец долу, но ме посъветваха да изчакам, докато сваля брекетите... малко съжалявам, че не извадих и другия долен преди брекетите, но... късно вече. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт