Брекети – къде, какви, за колко? -тема 10

  • 108 275
  • 839
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 301
Даяна, Ако се опитваше да ме засегнеш, не успя!
Прочетох в друга тема, че при напреднал пародонтит брекетите били противопоказни, защото можели да се разклатят зъбите.
А аз да ви кажа, че ако посещавате пародонтолог може да се овладее състоянието на венците, моите бяха ужасно кървящи, джобове и с 2 посещения се оправиха, научиха ме как да си ги мия, преди никой не ми беше обяснил да използвам интердентани четки на местата където са много сгъстени.

# 151
  • София
  • Мнения: 1 763
Радвам се,че не съм успяла да те засега,защото не беше това целта. Peace
Обаче спирам и да ти отговарям,понеже ти изобщо не знаеш защо си в тази тема.
Успех!

# 152
  • Мнения: 221
Мери, колкото и да е клиширано - всичко е относително. Blush това, че на някой не му се движел зъбът бавно, на някой, че го боляло, друг не и т.н., ами няма как да знаеш при теб как ще е. Търси си ортодонт, който ще събуди доверие в теб, иди при няколко да чуеш различни мнения. Не знам от къде си, ако търсиш ортодонт във Варна, мога да изкажа мнение за моя. Нека обменяме опит и съвети тук. Успех и от мен.

# 153
  • Мнения: 301
Изобщо не е клиширано, това е самата истина Simple Smile Всичко е индивидуално и всеки решава сам за себе си. Благодаря ти, от София съм. Успех и на теб!

# 154
  • София
  • Мнения: 1
Здравейте! Живея в София. Имам стандартните въпроси по темата - препоръка на добър ортодонт с достъпни цени(за метални брекети). И също така това, което ме интересува, е цените, които масово се дават, за една челюст ли са, или и за двете. И дали лекарите, които евентуално ще ми бъдат препоръчани, позволяват плащане на вноски?
Четох за д-р Евелина Перчинска. Засега съм се спряла на нея. Ако може някой да ми даде мнение.
Също така попаднах и на тези две имена: Д-р Цветелина Узунова и д-р Стела Аврамова.
Ще съм благодарна на всякаква информация по запитванията ми.
И аз съм от новите и неориентираните, дори не съм от София. Grinning Преди повече от година ходих на преглед, но ми дадоха някаква космическа цена и оттогава си мисля "трябва да спечеля от лотарията или да специализирам още преди да съм завършила следването си, за да си го позволя". Но вярвам, че с плащане на вноски, ще мога да се справя.

# 155
  • Мнения: 177
Здравейте! Живея в София. Имам стандартните въпроси по темата - препоръка на добър ортодонт с достъпни цени(за метални брекети). И също така това, което ме интересува, е цените, които масово се дават, за една челюст ли са, или и за двете. И дали лекарите, които евентуално ще ми бъдат препоръчани, позволяват плащане на вноски?
Четох за д-р Евелина Перчинска. Засега съм се спряла на нея. Ако може някой да ми даде мнение.
Също така попаднах и на тези две имена: Д-р Цветелина Узунова и д-р Стела Аврамова.
Ще съм благодарна на всякаква информация по запитванията ми.
И аз съм от новите и неориентираните, дори не съм от София. Grinning Преди повече от година ходих на преглед, но ми дадоха някаква космическа цена и оттогава си мисля "трябва да спечеля от лотарията или да специализирам още преди да съм завършила следването си, за да си го позволя". Но вярвам, че с плащане на вноски, ще мога да се справя.


Ако имаш нужда от брекети и на двете челюсти - цената е и за двете. Понякога се слага първо на едната, и след време на другата, зависи от случая. Ако не се лъжа, всички позволяват плащането на вноски, но ако си се спряла на конкретни лекари, трябва лично да се обърнеш, освен ако някой тук няма мнение от първо лице.

Не знам какви цени са ти казали, но обикновено за метални брекети е около 1000 до 3000лв, прозрачните са с 500-1000лв. отгоре, а даймън тръгват от 4000лв. и нагоре, за прозрачни.

# 156
  • София
  • Мнения: 646
Здравейте,

Имам огромен според мен проблем. Нося брекети Деймиън от 1г.4м. Имах доста струпвания на горна и долна челюст. След няколко консултации с ортодонти стана ясно, че може да се проведе лечение без вадене на зъби. Да, но..... Преди бях симпатична в лице, с леки бузки и хубава усмивка въпреки струпванията. Сега изглеждам ужасно. Зъбите ми се отишли напред, челюстта ми, устните ми изглеждат страшно издадени, по-трудно си затварям устните, бузките ги няма.. едно слабо лице с издадена челюст.
Ходих на консултация при Мутафчиев в София, предложи ми вадене на 4 зъба.. Каза, че за моя профил и моето лице е много по-добър вариант и бих изглеждала по-добре. Какво да правя? Естествено че не искам да ги нося още 2 години, но ако резултата си заслужава ще го направя, как да знам обаче как ще се променя след ваденето на зъби?

Има ли някой попаднал в моята ситуация? Как се променихте след вадене на зъби, и съответно без вадене на зъби?

# 157
  • Варна
  • Мнения: 5 307
По принцип и аз съм подобен на твоя случай. Една ортодонтка ми твърдеше, че няма шанс без вадене, друг каза, че не е проблем и без вадене, трета каза, че съм граничен случай и от мен зависи какво ще реша. Последната ми обясни, че към края на лечението се носят едни ластици, които прибират зъбите навътре. Ти имаш ли такива? Освен това ортодонтката ми каза на консултацията, че при варианта подреждане на струпани зъби без вадене, не се постига оптимален вариант, а съществува риск от точно това, което ти си описала. Теб информираха ли те предварително? На мен също така ми показаха снимки на пациенти, чиито зъби са наредени така след лечение без вадене и резултатът не е 100% перфектен, но за мен е повече от задоволителен и го предпочитам пред това да вадя зъбите след кучешките, понеже и без това имам 4 мъдреца за вадене. Има един метод - стрипинг - леко пилене на зъбите, за да се освободи още място. Можеш да попиташ и за него. Също така на мен ми казаха, че като ми сложат брекетите, още след 3 - 4 месеца ще си проличи на къде отиват зъбите и евентуално тогава мога да передприема вадене. (нещо, което аз лично даже и не обмислям) Качи снимки преди и сега, да видим чак толкова ли е зле положението. Ще е от голяма полза за темата. Да не би да си въобразяваш? При много пациенти се проявява нещо като мания за съвършенство и не спират да искат още и още по-перфектна усмивка.

# 158
  • Мнения: 18
Здравейте,
някой лекувал ли се е при Грета Йорданова - София?
Моля за мнения.

# 159
  • Мнения: 18
Да допълня - всяка болка си заслужава! Даже когато ме боли, се чувствам добре, значи нещо работи  Laughing По-спокойна съм  Mr. Green Когато виждаш резултата, си казваш -  защо не го направих по-рано? newsm78
о
[/quote
Не съм съгласна напълно, при мен болката доведе до умъртвяване на зъб и то едва на третия месец и само от захванати шест напълно здрави фронтални зъби. Така, че имайте  едно на ум, че понякога болката е сигнал от организма, която  показва че нещо не е наред.  А съжалението после е огромно и яда, че си се доверил, защото вярваш, че професионалистта трябва да си разбира от работата.
Аз допуснах грешка, че отидох само на един ортодонт и се доверих без да проуча достатъчно, както правя сега, защото смятах, че съм лесен случай и нещата не са сериозни, а сега се чудя  при кого да и оправям бакиите на тази търговка, защото съм доникъде.

Последна редакция: сб, 03 мар 2018, 08:36 от cookie_bg

# 160
  • Бургас
  • Мнения: 2 080
Едва ли си въобразява Blueberry muffin. На мен единия зъб ми го извадиха 6м след поставянето на брекетите, та имах възможност да се видя с полунаредени и издадени напред... Само че ми бяха обяснили предварително, че така ще стане ако не се извадят зъбите.

# 161
  • София
  • Мнения: 646
Didi168, определено не си въобразявам. Мен не ме предупредиха, че може да стане така, категорично ми казаха без вадене на зъби. Може би трпбваше да избера другия ортодонт, който каза най-вероятно без, но нека видим как се движат нещата. Леко изпиляване искам и аз, за да се подобри формата на зъбите, не знам обаче това как би създало достатъчно място. Нося ластици, всеки път на различно място, за да се намести добре захапката, но не мисля, че те могат да вкарат навътре зъбите.
Благодаря ти много за мнението! Ще отида още на поне две консултации, и ако трябва всичко отначало, за жалост..
sunny-n, само 1 зъб ли вадиха? Как е възможно това, мислих, че винаги трпбва 4, за да съвпаднат добре после челюстите.

# 162
  • Варна
  • Мнения: 5 307
Леко изпиляване искам и аз, за да се подобри формата на зъбите, не знам обаче това как би създало достатъчно място.

Ами как... пилят се страничните части на зъба, сиреч правят го по-тесен. То се пили съвсем малко, някакви части от милиметъра, те ортодонтите си знаят до къде могат. И така от всички зъби сумарно се отваря някакво място. Не е много, но все е нещо. 

За мен конслутацията на няколко места е повече от задължителна. Не мога да си представя да се подложа на това лечение още при първия лекар, при когото попадна.

# 163
  • Бургас
  • Мнения: 2 080
Не един, два ми извадиха, за да е симетрично. На горната челюст само, долната явно е добре. Просто първия беше 6м след  поставянето на брекетите, а вторият след още 7-8мес след първия. Все още не са се прибрали както трябва, имам и по 1-2 мм разстояние някъде между някои от зъбите, но важното е накрая да е както трябва. 2 или 3 години чакане не е толкова важно. (на фона на 40)

# 164
  • Мнения: 4 343
Някой може ли да ми препоръча ортодонт,от който е доволен  в Пловдив или София?
Искам да си взема второ мнение.

Общи условия

Активация на акаунт