Брекети – къде, какви, за колко? -тема 10

  • 108 167
  • 839
  •   1
Отговори
# 135
  • Бургас
  • Мнения: 2 073
Ами аз мисля, че всички, които провеждат ортодонтско лечение са съгласни. Нормално е човек, който няма нужда от такова да смята, че това е излишно причиняване на неудобства и пари на вятъра или прищявка от суета...

# 136
  • Мнения: 300
Искаш ли да ти пратя снимка на зъбите ми да видиш дали нямам нужда Grinning Просто не съм от хората, които търпят болка и дискомфорт.

# 137
  • Бургас
  • Мнения: 2 073
Ами тогава мога да ти кажа, да не слушаш никого. Всичко е индивидуално. И при мен разместванията са големи, но кой знае какви болки съм нямала. Усещала съм напрежение и лека болка при хранене за не повече от 1-2 дни. Обезболяващи не съм пила. Общо взето най-много ме дразни влизането на храна между дъгата и зъбите и по-дългото почистване. НО ВСИЧКО СИ СТУВА.

# 138
  • Мнения: 1 008
Мери, сложи снимка да видим

# 139
  • София
  • Мнения: 1 758
Виж,Мери всеки сам си преценява дали да слага брекети или не.
Хората тук ти се дразнят,защото ти пускаш постове в които едва ли не се опитваш да ни убедиш,че брекетите са неефективни.Предполагам,че не е това целта ти,а просто си размишляваш на глас- ти самата дали да слагаш.Ами помисли си,прецени си,претегли си нещата.Просто е тъпо да пишеш колко хора имало недоволни.А колко доволни има знаеш ли?На колко хора е помогнато да върнат самочувствието си и да бъдат здрави,знаеш ли?
И стига с този дискомфорт.
Не при всеки го има.Аз дори нямам такъв,нямам проблем с храненето,нямам болки в зъбите.Единствено леко главоболие имам понякога и то най вече,когато ми ги затягат.
Кураж на всички предприели тази важна стъпка и знайте,че смисъл има!

# 140
  • Мнения: 7
Аз за себе си бих казала, че това да си сложа брекети е може би едно от най-добрите решения, които съм взимала. На 25 години съм, и честно казано, съжалявам само, че не ги сложих по-рано, до сега да съм ги махнала сто пъти, но както и да е. Трябваше да си извадя ретинирал мъдрец с операция, да се лишавам от разни неща и т.н, но смятам, че в края на деня всичко ще си е струвало! Нося ги само от 4 месеца (почти), но вече усещам промяната и бих казала, че се чувствам супер! От самото начало се бях подготвила за болката, неудобството, постоянното ходене до ОД, трудното почистване, съобразяване и т.н, но поне знам защо го правя и много се радвам за това Simple Smile) Не всеки е готов да се подложи на това лечение, но ако го искаш достатъчно-със сигурност няма да съжаляваш, че си го предприел.
Успех на всички с носенето на брекети! На фона на един човешки живот, пълен моменти, в които показваме красивите си и подредени усмивки, какво са 1-2 години, които ще прекараме, носейки брекети? Simple Smile)

# 141
  • Мнения: 4 312
Добре,а някой да е чувал нещо все пак за метода от линка,които сложих?
Аз проблеми с болката нямам-ако нещо трябва дасе направи го правя,без глезотии.Моят проблем е,че не искам да ми вадят здрави и видими зъби.Не мога да си представя,ако изкл това,че са здрави зъби,да ходя с видими дупки поне година.Абсурд ми е някакъв. Тогава,има ли начин без да се вадят зъби?

# 142
  • Бургас
  • Мнения: 2 073
Според мен, ако случая ти е за вадене на зъби (поне според 1 ортодонт) едва ли ще се оправи за 6 месеца. Ако направиш консултация там, ще ти кажат дали е подходящо за теб това лечение. Иначе съм съгласна, че изобщо не е приятно да се ходи с дупки известно време, но се преживява и после всичко си идва на мястото Simple Smile

# 143
  • Варна
  • Мнения: 5 238
Диди, не знам откъде идва тази злоба! Що за човек си да се нахвърляш така на другите. Всеки си решава сам за себе си какво да прави. Много ясно, че е трудна стъпка, много ясно че не е само от естетически съображения, не е нужно да си толкова груба. В темата съм, защото и аз се чудя за себе си дали има смисъл да се подлагам на лечението, като виждам, че негативите са повече от позитивите(според мен пак казвам, не е генерално заключение).
Успех на всички, които са се решили на тази стъпка и дано сте доволни!

Ако бях злобна, дали щях специално на теб да ти отделя толкова време да ти обяснявам на лични на дълго и на широко за брекетите информация от първо лице, която няма къде да прочетеш? Приеми постът ми като забележка, а не като нахвърляне. Или може би всички сме длъжни да сме съгласни с теб?

Щом ти е много ясно, че не е само заради естетиката, какви са тия глупости за холивудските усмивки, дето ги дрънкаш, че няма смисъл всички да сме с такива?  
Негативите че са повече от позитивите само според теб, го казваш сега, в предишните си постове пишеш:

Цитат
Аз се отказах май да слагам брекети, едно че много болка, второ вадят здрави зъби, 2 години дискомфорт, а накрая ако не носиш шина до живот (вечер, но да не би да е малко) зъбите ти се връщат пак. Не си струва мъката и дискомфорта.

Така си го пльоснала тоя абзац, че можеш да откажеш всеки нов потребител, влязъл тепърва да чете в темата!

Първо, при всеки лечението е различно. Може изобщо да не се налага вадене на зъби, да няма кой знае каква болка и дискомфорт и т.н. Второ, може и при теб самата да не се наложи вадене. Това, че си посетила само един кабинет и един ортодонт ти е казал така, не означава, че няма друг вариант. Задължително се ходи на няколко консултации и чак тогава си преценяваш какво да правиш. Ама иначе бързаш да пишеш по форумите колко е гадно!  Дай да ги видим тия чаровни зъбки де, чак ми стана интересно.

red soul, ортодонтката, която ми обясняваше, че трябва да ми се вадят зъбите след кучешките, ми обясни, че на мястото на дупките се слагат изкуствени зъбчета, които се залепят за съседните и дупката се запълва, като всеки месец като ти натягат дъгите, се пили по малко от изкуствените зъбчета, докато дупката се затвори. Никой няма да те остави с дупки в устата, ако се наложи вадене, не бой се. Simple Smile

Последна редакция: пн, 26 фев 2018, 01:19 от Didi168

# 144
  • Мнения: 4 312
Е,това исках да чуя.Че има варианти,явно аз не съм попаднала на точния ортодонт. Много ви благодаря,момичета!

# 145
  • Мнения: 668
Какво значи "не си струва"?
Няма нищо чаровно в кривите зъби. Грозно е. Както не е сладко да ти липсват зъби в устата. И както не е сладко да имаш развалени зъби. Чаровно е да положиш усилия за усмивката.
Не знам как си представате болката, но в случая тя е несериозно основание. И го казвам като човек, който при някои от смените на дъгите помрънкваше по 2-3 дни. А някои хора усещат само стягане. Просто е смешно. Това, което трябва да ви вълнува, е да попаднете на добър ортодонт.

# 146
  • Мнения: 300
На една приятелка са й извадили 1 зъб, не знам защо само 1, но той е отпред и дупката си стои там вече година, докато е с брекетите, не знам защо не са й го запълнили, местел се по 1мм на месец.

# 147
  • Мнения: 300
Искам да ви попитам при пародонтоза брекетите няма ли да влошат положението? Защото има някакви бутончета отзад, които може да дразнят венците? Има ли хора с пародонтоза, които са сложили брекети?
Благодаря.

# 148
  • София
  • Мнения: 1 758
merry_100,не го приемай лично,обаче ти изобщо не си запозната с темата-брекети,ама изобщо.
Брекетите помагат при пародонтит,Не влошават положението.
Аз съм с начална форма на пародонтоза и това е един от проблемите,които лекувам с брекети.

# 149
  • Мнения: 1 206
и аз за това ги сложих. Много ми се възпаляват венците, кривотата пречи да ги мия добре, а и ако искаш бондинг/фасети не става на криви зъби.

Общи условия

Активация на акаунт