Брекети – къде, какви, за колко? -тема 10

  • 110 310
  • 839
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 1 765
Еми хубаво правиш Peace Peace Simple Smile
Аз избягвам ядките,защото не мога да ги дъвча.Доста твърди ми идват,а и ме е страх да не ми се разлепи брекет.

# 601
  • Варна
  • Мнения: 5 420
Защо не помолите вместо ластици да ви сложат едни метални нишки. Почти незабележими са и няма как да пожълтеят.

# 602
  • Мнения: 403
Мисля, че ортодонта сам определя кога има нужда от лигатура.

# 603
  • Мнения: 177
Защо не помолите вместо ластици да ви сложат едни метални нишки. Почти незабележими са и няма как да пожълтеят.

За powerchains ли говориш? Те са нещо съвсем различно и няма как без ластици (ако си с обикновени, несамолигиращи брекети).

# 604
  • Варна
  • Мнения: 5 420
Не, говоря за нормални брекети тип с ластици. Има вариант брекетите да се захванат за дъгата вместо с прозрачни ластици, които се оцветяват от определени храни и напитки, с метални жички, дебели колкото косъм, които са почти незабележими и с тях не се притесняваш какво ядеш и пиеш. Качила съм снимка на моите брекети, които са прозрачни сапфирени, с такива метални нишки, малко по-назад в темата.

# 605
  • Мнения: 55
И аз съм с обикновенни метални и имам такава метална жичка, иначе съм със сиви ластици с цвета на брекетите и нямам проблеми с оцветяване и т.н

# 606
  • София
  • Мнения: 1 765
Аз днес бях на преглед и ми казаха,че края се вижда вече.Малко се шокирах.
Не е ли рано??На 7 ми месец от лечението съм.Бяха ми казали около 12 месеца.
Лекарката имаше впредвид,че до около 3 месеца може и да съм за сваляне.
Аз съм лек случай,може би затова нещата бързо се случват. newsm78

# 607
  • Мнения: 177
Освен ако нещо в подредбата те притеснява или не ти харесва, всичко е наред.

# 608
  • София
  • Мнения: 1 765
Не си харесвам усмивката все още.Искам още да се разшири горна челюст.Тя каза,че това е по-желание на пациента,някои не искали,други искали повече.Не ми харесва и,че венеца се вижда при усмивка.Каза,че ще го има в предвид.
А при долните зъбки все още няма промяна(2 месеца).Има разстояния между тях,но тя това бързо ще го корегира..Дълбоката ми захапка също все още не е ок напълно.

Последна редакция: вт, 12 юни 2018, 19:28 от Даяна1111

# 609
  • Мнения: 1 008
На мен  септември ми бяха казали, че около НГ ще сваляме. Еми - още не са, казаха ми на следващото посещение ще обсъждаме... Сега точно разширяваме горна челюст.  Е добре де, ако свалим след 2 месеца, само с подвижен рет. ще се запази ли това разширение? Нали корените трябва да се постопят до правилна позиция?  А кътниците имат най-големи корени. Не разбирам..

# 610
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
На мен  септември ми бяха казали, че около НГ ще сваляме. Еми - още не са, казаха ми на следващото посещение ще обсъждаме... Сега точно разширяваме горна челюст.  Е добре де, ако свалим след 2 месеца, само с подвижен рет. ще се запази ли това разширение? Нали корените трябва да се постопят до правилна позиция?  А кътниците имат най-големи корени. Не разбирам..

Това, което са ми казвали е, че корените се местят и застопоряват с последната стоманена дъга. Другите дъги са разно сплави, но последната дъга е дебела и бих казала по-болезнена. Не съм сигурна дали за всички метпди важи.

# 611
  • Варна
  • Мнения: 5 420
С какво ви разширяват челюстите?

# 612
  • Мнения: 1 008
На мен от известно време все стоманени ми слагат. Последната беше 16х16. Има ли друг номер след нея?

# 613
  • Мнения: 18
Здравейте, моля ако някой има мнения за д-р Господинова от дентална клиника Apex Dental Center за поставяне и лечение с брекети?

# 614
  • София
  • Мнения: 1 765
С какво ви разширяват челюстите?
Чрез дъгата предполагам.
А вие искахте ли максималното разширяване?
ОД ми казва,че било до желание на пациента.Е аз откъде да знам как ще е по- красиво newsm78
С максимално широка усмивка или пък с по-малко широка.
А видимостта на венеца при усмивка може ли да се корегира с брекети?
Чувала съм за корекция с ботокс.

Общи условия

Активация на акаунт