Второкласници 2018/2019

  • 91 250
  • 787
  •   1
Отговори
# 60
  • при моите любими
  • Мнения: 2 521
Аз моето момче го стимулирам да чете с много любими неща. Той е футболен фен и съм му взела автобиографиите на Меси и Роналдо -детски издания и едната вече е прочетена. Има много снимки и картинки и той умира от кеф, че може сам да си намери информацията, която му е интересна. Междувременно е фен и на тениса и съм му обещала и други подобни на тенисисти, но те са доста по-дебели  и не са, като за деца и евентуално ще ги взема за лятото. Та съветът ми е да се купуват книжки по интереси. Така се запалват по четенето по-лесно.

# 61
  • Мнения: 149
При нас стимула за четене го дава малката ми дъщеря, като моли кака си да и чете книжка преди лягане. Подарила съм и специално малко фенерче което се закача на книжката и е много интересно на тъмно да чете на сестра си.

# 62
  • Мнения: 258
Искам да споделя нещо тук и да поискам съвет...
Днес в класната стая на малкия по време на час е влязъл някакъв представител на безизвестна фирма да предлага на децата речник по английски!!!! Детето ми е първи клас, въпросният господин е раздал на всички деца речник за ниво 3-4 клас поне.....казал е на децата да го занесат вкъщи и утре всеки, който иска да го закупи да носи парите. Не споменавам колко струва, защото няма никакво значение, възмутен съм от начина им на маркетинг, възмутен съм от пошлостта и наглостта на нашата директорка....Немога да си обясня как така сульо и пульо влизат в училището, след като ние дори бе прекрачваме, как така си позволяват да дадат на 7г. дете книжка и после да чакат то да я върне ли? Това е изнудване и е некоректно и безумно!!!!
Съжалявам, че пиша тук, но съм възмутена, утре лично директорката ще ми даде отговор на всички въпроси...просто споделям с вас.

# 63
  • Мнения: 486
Аз лично не съм съгласна и с разни брошурки от рода - картички, ключодържатели и календари за празниците. Децата носят вкъщи брошурки и после остават разочаровани защо не съм се съгласила да се снимат. Но пък има много родители, които се възползват от това нещо. За мен въпросът е принципен и смятам, че такива неща нямат работа в училище.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 289
Искам да споделя нещо тук и да поискам съвет...
Днес в класната стая на малкия по време на час е влязъл някакъв представител на безизвестна фирма да предлага на децата речник по английски!!!! Детето ми е първи клас, въпросният господин е раздал на всички деца речник за ниво 3-4 клас поне.....казал е на децата да го занесат вкъщи и утре всеки, който иска да го закупи да носи парите. Не споменавам колко струва, защото няма никакво значение, възмутен съм от начина им на маркетинг, възмутен съм от пошлостта и наглостта на нашата директорка....Немога да си обясня как така сульо и пульо влизат в училището, след като ние дори бе прекрачваме, как така си позволяват да дадат на 7г. дете книжка и после да чакат то да я върне ли? Това е изнудване и е некоректно и безумно!!!!
Съжалявам, че пиша тук, но съм възмутена, утре лично директорката ще ми даде отговор на всички въпроси...просто споделям с вас.

Gossips, и при нас минаха, преди 2-3 месеца. Варненско училище - първи клас.
Ето тези: http://pilgrim-education.com/

По същия начин, както ти си го описала. Раздават книгите на децата и децата искат пари от родителите или трябва да ги върнат.
Много агресивна реклама, със знанието и съгласието на учители и директор.
Моите първолаци са близнаци и пристигнаха, разбира се, с два речника! И ми казват: "Мамо, това струва само 17лв, но за двата речника е 34лв" Питате ли ме как съм обяснявала, че няма смисъл от две еднакви книги. При условие, че те са свикнали да делят общи вещи и не са искали две еднакви неща. Това е резултата от рекламата на продукта.

# 65
  • Мнения: 4 066
Съгласна съм ,че нямат място в училище подобни амбулантни търговии, снимките за календари и картички също. За да са там, имат разрешение от директор, и аз бих поискала обяснение.

# 66
  • Мнения: 258
Тази сутрин мъжът ми отиде при директорката с въпросния речник. Тя отрича да го е пускала при децата,което не е истина. В училището ни има камери навсякъде все някой го е видял. Охраната е имал разрешение да го пусне, съответно дадено от директорката.
След като й цитираме 2-3 закона, които е нарушила с това си действие си призна. Вече е подаден сигнал в РИО Пловдив.
А за фирмата ще се погрижим на обед, ще подам сигнал в НАП, КЗП, и в Закрила на детето,.....речникът е вкъщи и лично ще го върнем на въпросния маркетинг гуру.
Съответно директорката обеща да прекрати тази практика и вече да няма търговци в класните стаи. Но въпреки това ще доведем всичко докрай.
Имаме опит осъдихме и Мтел и Теленор. Така че тази фирмичка няма да ни се опре.

# 67
  • Мнения: 9 855
И нас се опитаха да изнудят по същия начин, доста е дразнещо. И в други училища от града ни, също са минавали
Ако искаш, напиши за нарушенията тук, и на лични става
Благодаря ти

# 68
  • Мнения: 762
И при нас минаваха с някакъв речник по анг.ез, обаче беше в началото на учебната година и вече съвсем бях забравила. Детето не прояви грам интерес (при нас няма език в първи клас), аз го погледнах и после го върнахме. Но като се замисля да - доста агресивен подход на реклама в уязвима група.

Иначе имахме родителска среща: нивото на класа като цяло е добро; няма прояви на агресия; справят се.
Затрудненията като цяло били по математика, тук отбелязаха, че явно текстовите задачи и смятането с преминаване на десетицата до 20 се оказва лек проблем за децата общо.
Ще имаме тържество за 8-ми март, ще правим празник на буквите и съответното за началните класове при нас Артистини.
Все още нямаме домашни за събота и неделя, но ни помолиха да работим с децата през почивките.

Малката продължава да допуска грешки от бързане, ама на въпроса "Защо бързаш?" все още чакам смислен отговор.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 289
И ние довечера имаме родителска среща. Първата, след като стартирахме учебната година.

Но днес научих нещо, което ме втрещи. От родител научавам, че класните ръководители на първи клас имат устна забрана да не се пускат децата в коридорите, защото тичат Flushed Нашите ученици са преместени, поради ремонт на училището, в друго училище. Преди обед в стаите са първите класове, а следобед второкласниците.
Родителят е бил свидетел вчера, че нито един от първите класове не е излязъл в първото междучасие.
Нямам думи! Що за ред е това?!!? Да държиш децата затворени? А аз се чудя защо децата ми казват: Мамо, днес имахме само едно междучасие. И защо на сина ми му се случи много неприятен инцидент с напишкване по време на контролно поматематика. Най-вече, защото за 5те години по ясли и градини, той никога не се е напишквал (от 2 годишен е без памперс). Сега ми се навързват нещата. Разбира се тогава класната се оправда, че не е забранявала ходене до тоалетна. Но той си е съвестен и стриктно спазва всякакви инструкции и забрани.
Pensive
Има ли някъде в нормативна наредба разписано, че в междучасие учениците могат свободно да се движат в коридора? И подобна забрана не  е ли  в разрез с нормативната уредба?

# 70
  • Мнения: 486
И аз знам, че не трябва да се тича в коридорите, но не знам какво правят в междучасията. В началото на годината знам, че госпожата пускаше моето дете да потича в коридора, където няма камери, защото има много енергия за изразходване и ако не я изразходи и после не го свърта на едно място. Сега и той се кротна малко и знам, че не тича.

# 71
  • софия
  • Мнения: 1 707
Изпуснах Ви още в предната тема  😯.Сега не мога да Ви смогна.

# 72
  • Мнения: 762
Принципно тичането по коридорите е забранено във всяко училище ( в правилника на училището би трябвало да пише), но чак забрана за излизане от класната стая на мен поне много ми идва. Ще я попитам довечера какво правят в малките междучасия.

# 73
  • Мнения: 4 066
Тъкмо се връщам от училището на детето, където в момента тече месец на професиите и аз представях своята. Отидох в голямото междучасие, децата бяха извън стаята. Като би звънецът започна световното по тичане в коридор, аз не знаех какво въздействие има над тях звънецът и бях отнесена. После в малкото междучасие децата излязох отново в коридора, а класната им и още една учителка излязоха като наблюдаващи, класната каза, че са дежурни и после пишат протокол. Това е от нашето училище.

# 74
  • при моите любими
  • Мнения: 2 521
Ама как ще държиш деца в стаята цял ден, то ще им се отще да учат. За мен това не е нормално. При нас излизат всяко междучасие /стига да имат желание/, ако времето позволява, в голямото са дори на двора.

Общи условия

Активация на акаунт