Второкласници 2018/2019

  • 91 520
  • 787
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 258
И ние имахме родителска. Класната много го похвали. По математика е страшно добър и аз го виждам много обича да решава задачи. Чудя се да го запиша ли на някаква школа по математика?!😯 За сега изчаквам ще видим за догодина незнам още се чудя. Има вече 3 медала от състезания. Без подготовка. В училище няма грешна задача в нито един учебник по математика. Ходи със сборник за второкласници на училище. Класната ми каза да го купя. В него решава в часовете по математика. Чудя се за школа дали не е още рано?

# 91
  • Мнения: 2 156
И при нас ще има зелено училище. Той е шушулка, не е много оперен, но нека види, че не е страшно и без мама.

То ще е като екскурзия за три дни. Аз се поколебах, но после разбрах, че сам се е записал. До юни месец има време да оттренираме сам да си подготви дрехите за баня, да си нагласи водата и да се изкъпе. Вече е почти на осем, мисля, че му е време.

А и учителките с тях ще са повече, няма да е само класната.

# 92
  • Мнения: 11 569
И ние имахме родителска. Класната много го похвали. По математика е страшно добър и аз го виждам много обича да решава задачи. Чудя се да го запиша ли на някаква школа по математика?!😯 За сега изчаквам ще видим за догодина незнам още се чудя. Има вече 3 медала от състезания. Без подготовка. В училище няма грешна задача в нито един учебник по математика. Ходи със сборник за второкласници на училище. Класната ми каза да го купя. В него решава в часовете по математика. Чудя се за школа дали не е още рано?

Що да не го запишеш? Ако има желание... Ние имаме извънкласно занимание китайски език. Мечта ми беше да го запиша, но кой ме пита, като няма желание.
За зелено уч- ще нищо не съм чула, едва ли ще имат. Бих го пуснала, ако иска.
Имали камера в стаята, над дъската. ShockedАз не съм обръщала внимание, но онзи ден гледахме репортаж за камерите в градините и той сподели че имат и те в стаята, за да можело директорката да ги гледа.
Нали все се оплаквам колко грозно пише и как го мързи. На контролно по БЕЛ миналата седмица има "отлично". Почти без грешки, такъв краснопис, че ако не му беше написано името на листа, щях да помисля че не е неговият лист. Можело значи, ама като иска.
Днес ще ги снимат за 8- и март, и то не за календар, а нещо като картичка, 5 лв. Хич не ми се дават, но иска. Ще дам, какво да правя, да се интегрира там.
Хубав снежен ден!

# 93
  • Мнения: 9 879
И днес е същото събитие в нашата ясла, но таксата за интегриране е 3,50 Wink

# 94
  • Варна
  • Мнения: 2 097
И днес е същото събитие в нашата ясла, но таксата за интегриране е 3,50 Wink
Satisfied Joy

Няма такса интегриране при нас. Директорът е забранил всякакви такива платени мероприятия.

Във Варна е неучебен ден днес. Иска ми се и неработен да е. Yum

Родителска и ние май ще имаме по повод сбиване на 2 деца от класа, т.е. според свидетели(други деца) - едното е удряло другото, а после е заплашвало да не казват на никой. Дори битото дете не е казало на родителите си, а са разбрали от майка на друго дете, което все пак е споделило. Много неприятна история. Дано да е последната подобна и да е с добър и мирен край. Мен заплашването ме срази! И реакцията на родителите, която е била от типа нападението е най-добрата защита. Грозна картинка.

Нашият се записа на шах в училище, 2 пъти седмично след часовете. Харесва му.

Ще имаме тържество на буквите в края на месеца. Раздадоха им думички и вече репетират.

Този уикенд ще ходим на спортен лагарер с футболния отбор, другия - на турнир в Бургас. Футболистът няма търпение.

Gossips, браво на първокласника! Няма рано, според мен, зависи от детето. Ти за догодина ли се чудиш? Не знам в кой град сте, но във Варна наши приятели не успяха да намерят място в школа по средата на годината и оставиха за догодина.


# 95
  • Мнения: 11 569
Току- що от общината обявиха за неучебни 1 и 2 март за училищата, заради очакваните ниски температури сряда срещу четвъртък. Градините ще работят. Представям си какво огромно домашно ще им даде класната за тези събиращи се 5 почивни дни, както тя си обича. Whistling

# 96
  • София
  • Мнения: 5 960
аааа за цялата страна, за София , за къде ..... ? отиваме на ски...Ура....   Embarassed

# 97
  • Мнения: 258
И днес е същото събитие в нашата ясла, но таксата за интегриране е 3,50 Wink
Satisfied Joy

Няма такса интегриране при нас. Директорът е забранил всякакви такива платени мероприятия.

Във Варна е неучебен ден днес. Иска ми се и неработен да е. Yum

Родителска и ние май ще имаме по повод сбиване на 2 деца от класа, т.е. според свидетели(други деца) - едното е удряло другото, а после е заплашвало да не казват на никой. Дори битото дете не е казало на родителите си, а са разбрали от майка на друго дете, което все пак е споделило. Много неприятна история. Дано да е последната подобна и да е с добър и мирен край. Мен заплашването ме срази! И реакцията на родителите, която е била от типа нападението е най-добрата защита. Грозна картинка.

Нашият се записа на шах в училище, 2 пъти седмично след часовете. Харесва му.

Ще имаме тържество на буквите в края на месеца. Раздадоха им думички и вече репетират.

Този уикенд ще ходим на спортен лагарер с футболния отбор, другия - на турнир в Бургас. Футболистът няма търпение.

Gossips, браво на първокласника! Няма рано, според мен, зависи от детето. Ти за догодина ли се чудиш? Не знам в кой град сте, но във Варна наши приятели не успяха да намерят място в школа по средата на годината и оставиха за догодина.



От догодина ще го запиша.Септември, ще говоря още юли август.
Благородно ви завиждам за ваканцията!!!!

# 98
  • Мнения: 762
И в Бургас днес няма да се учи.

# 99
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Честита Баба Марта на всички! Да са здрави, умни и засмени нашите малки ученици!

В Русе децата бяха на училище само в понеделник и ще се върнат в клас чак на 6-ти март, вторник. Малко неочаквано дойде тази дървена ваканция, но снегът и навяванията наистина са сериозни.  Едва днес, в четвъртък, времето беше слънчево, а по обяд - и приятно топло - та първокласникът не пропусна да играе в преспите. Бих казала, че наваксахме зимата даже с лихвите!

Онзи ден правихме малка диктовка на думи и изречения, а вчера с дядо му упражнявали задачи по математика. Хем искам да поддържа темпото на учене, хем го виждам колко много му се играе и, като знае, че е ваканция, няма никакво желание и възприема упражненията като бреме. Поне сяда да чете без уговорки, чете ми на глас, чете си сам и на ум за лека нощ.
Празник на буквите с тържество за родителите няма да имаме, ще имат само открит урок през директора.

# 100
  • Мнения: 12 087
Жалко. Нашите ще имат Празник на буквите пред родителите. Класната им раздаде думичките да ги учат. В час са започнали да учат и песента за азбуката.

# 101
  • Мнения: 9 879
На нас още не са ни казали, но ще се радвам да има празник на буквите. При същата класна сме както на батко му, а при него имаше, Та и сега се надявам. Моят е доста артистичен, и му се отдава да е на сцената

# 102
  • Мнения: 762
Нашия празник на буквите по дата е за 27.03. от 17.30 ч., ако не настъпят някакви изменения.
Излязоха резултатите от Аз и числата малката с 47 точки (нещо е объркала), но за първо подобно състезание е добре.

# 103
  • София
  • Мнения: 5 960
Моята е с най - висок резултат по Математика в Таралежа, от класа. Даже "умника" на класа, както го нарича бил с 2 точки по - малко. Съжалих че не я записах на Кенгуруто, ама Г-жата била коментирала че щяло да е много трудно и т.н., един вид, "не се записвайте" .... затова и не я записах...  Thinking Сглупих !

# 104
  • Мнения: 9 879
Никога не ги питам за съвети дали да си запиша детето, или не. Напротив, винаги го/ги записвам, дори и в друг град сме ходили при възможност. Даже бях инициатор да разглася в училище, за да се размърда и директорката, защото и нея я мързи. Все оправдания и прочие, защото искат да си задържат децата "под похлупака" и да не избягат в друг училище.

Общи условия

Активация на акаунт