ФЕВРУАРСКОТО човече става на 1 годинка вече (Тема 2)

  • 63 130
  • 748
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 342
В повечето дни спи веднъж сутрин между 10 и 11, 30 и следобед от 3 до 5 - 5,30. Има обаче и дни като днешния, в които програмата е съвсем различна Simple Smile))

# 91
  • Мнения: 6 539
Сладка торта, същата работа - и за спането и за цокането😂 В момента още спи дори Simple Smile
Той също има два месеца, в които см на главата са едни и същи. Добре, че не съм се сетила да се тревожа 😂

# 92
  • Мнения: 4 696
Два пъти на ден са ни много, един път - малко. Това е положението със спането. Ако спят два пъти вторият сън трябва да е след 15ч., а хич не ми се иска, защото вечерта ще заспят късно, а сега в 20ч. вече спят и може да отдъхнем малко от лудницата.

# 93
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 398
TeoM83, дават го по-лежерно там. Simple Smile Тук май след третата година започваха да са по веднъж годишно прегледите.

sladka_tortа, при нас е според зависи, но общо взето предиобедният сън отива леко в историята. Ако се събуди рано сутринта, разбирай 7 или 7:30 след това трябва да подремне половин/ един час иначе става страшно кисела и не може да изкара до обяд. В такива дни я слагам да дремне към 10 часа.
Ако се събуди след 8:30 часа, направо я слагам да спи след обедното хранене, към 13:00. Спи между час и час и половина. И това и е до вечерта като сън. Ако е спала примерно един час преди обяд, след това записва към два, два и нещо за 40 мин. до час и се събужда. На мен ми е важно да заспива навреме вечер и за това гледам да не спи след 16 ч.


# 94
  • Мнения: 1 107
И моята още спи двуразово, но аз спането не го следя. Смятам, че, на който му се спи, ще спи; на който не - не.

Снощи спа цяла нощ. О. небеса, това е за пръв път от три-четири месеца насам. Заспа в 21.30 и се събуди към 5-6 да цока. За сла съдба, точно като се наяде и продължи да спи и аз блажено се настроих да си доспя, синът взе да шепне и да иска да става. По тъмно!.В събота! А иначе е такъв поспанливец. че чак не исках да повярвам.

От няколко дни има трето зъбче горе вдясно, венецът и е подут и в съседство, явно и там ще пробива. Обаче скърца с тези три зъба. Това пък не съм го очаквала. Идеи?

# 95
  • Мнения: 9 865
При нас е горе-долу каквото е писала Изида.

Напоследък започна да ми заспива в т.нар. сутрешна разходка, гледам към 11 да го изведа, когато слънцето е най-приятно, ако го има, но той вземе че заспи и ни да го будя, нито пък се наспива добре в количката (не можем да стоим навън 2 часа в тоя студ и то в смотаните ни кални улици, няма и една пейка даже) и после целия ден отива на кино като режим.
Гледам да спи веднъж на ден, по обед, между 12:30-1 като начален час и 14:30-15 като краен, за да може в 21 ч да си заспи без ревове и тръшканици. Ако заспи към 15-16 ч следобед, вечер настава ад под небето, а аз тогава съм най-уморена и най-склонна към това да овикам него, баща му, съседите и накрая да се тръшна да рева...
За кърмене, сутрин в 5:30 се буди - давам, вечер преди лягане също.

# 96
  • София
  • Мнения: 4 710
Ники става към 7 най рано и като му се доспи в 11 както беше свикнал ,слагам го в проходилката и се наслаждавам на това как си се разхожда ,яденето му е в 13часа и като заспи в 13:30 чааааак в 16:30 става и лягането ни е в 21:30 най късно но рядко дотогава .....и вече 1 седмица не яде през ноща !!!🙌

# 97
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 398
Обаче скърца с тези три зъба. Това пък не съм го очаквала. Идеи?

И Катерина скърца от време на време с нейните два зъба и половина. Не знам защо го прави - дали се напряга нещо или просто е нещо, което е открила, че може да прави, но мен ме хваща скомина като я чуя.

 Това с разходките по калните улици и разбити тротоари е много наболяла тема. Там където живея няма ни по-голяма градинка, ни парк. Като излезем навън обикаляме улиците или я бутам по тротоарите покрай булеварда, защото са асфалтирани, широки и няма спрели коли.То голяма файда, че съм я извела като се бутаме в най-голямата шумотевица и мърсотия.

.....и вече 1 седмица не яде през ноща !!!🙌

Честито! Simple Smile

# 98
  • София
  • Мнения: 4 710
Е мерси ,но дано не си върне пак това нощно хранене че не ми се мисли като знам че другата седмица тръгвам на работа 😕

# 99
  • Мнения: 1 107
Обаче скърца с тези три зъба. Това пък не съм го очаквала. Идеи?

И Катерина скърца от време на време с нейните два зъба и половина.


хаха, това ме разсмя. то, ако ще ги делим по размер, малката е с две долни половинки и горна четвъртинка Simple Smile

не знам, аз все си мисля, че скърцането в така невръстна възраст не може да е психологически проблем, каквото със сигурност е в по-късна, но пък, като не ми се е случвало до сега и взех да се чудя. сигурно се наслаждава на звука, де да знам.

# 100
  • Германия
  • Мнения: 3 430
И моята бухтичка спи вече само наобед за 1-2 часа. Понякога, ако много и се спи, дремва и следобяд за макс 30 мин. По принцип гледам да не спи по-късно от 17:00, че иначе не мога да я сложа да спи в 20-20:30.
За сега имаме следния график:
7:30/8:00 - ставане
9-11/12 - ясла
12:00 - 13:30/14:00 - обеден сън
19:30-20:30 - лека нощ

# 101
  • Мнения: 817
И Цвети скърца със зъби понякога, почти 4 на брой са - 3 и 1/2 по точно. Днес нещо беше крива и плачеше след всяко събуждане и между тях, мисля си дали не са други зъби.
Спи преди обед между 11 и 12,30 часа и следобед между 14,30-16,30 часа в зависимост колко е спала преди това.

# 102
  • София
  • Мнения: 4 710
И моята бухтичка спи вече само наобед за 1-2 часа. Понякога, ако много и се спи, дремва и следобяд за макс 30 мин. По принцип гледам да не спи по-късно от 17:00, че иначе не мога да я сложа да спи в 20-20:30.
За сега имаме следния график:
7:30/8:00 - ставане
9-11/12 - ясла
12:00 - 13:30/14:00 - обеден сън
19:30-20:30 - лека нощ
Ясла?!

# 103
  • Германия
  • Мнения: 3 430
И моята бухтичка спи вече само наобед за 1-2 часа. Понякога, ако много и се спи, дремва и следобяд за макс 30 мин. По принцип гледам да не спи по-късно от 17:00, че иначе не мога да я сложа да спи в 20-20:30.
За сега имаме следния график:
7:30/8:00 - ставане
9-11/12 - ясла
12:00 - 13:30/14:00 - обеден сън
19:30-20:30 - лека нощ
Ясла?!

Не точно, една жена я гледа. От 2 седмици я водя да свикне, всеки ден по 2 часа. От другата седмица по 3 часа и ще увеличаваме. Средата на април се връщам на работа и до тогава трябва да е свикнала друг да я гледа 6-7 часа и да се е научила да заспива без мен.

# 104
  • Мнения: 9 865
Тео, а там където я водиш само тя ли е с жената или има и други деца? Знам, че си в Германия (ако не бъркам, де), но пък ми е интересно как протичат нещата.

Общи условия

Активация на акаунт