ФЕВРУАРСКОТО човече става на 1 годинка вече (Тема 2)

  • 63 115
  • 748
  •   1
Отговори
# 105
  • Германия
  • Мнения: 3 429
Бона, тук е организирано по следния начин: пращаш детето или на ясла или на т.н. Tagesmutter, като разликата в цената не е много голяма. Попринцип и яслите и детските градини са доста кът, защото до преди 20-30 години повечето жени са оставали вкъщи с децата и не са работили ( това за западна Германия, в източна Германия е било като в България малко или много), та трудно се намира място, особено в градовете. Tagesmutter гледа 3 до 5 деца вкъщи, като за цела има обособени помещения и от общината я проверяват перидочно дали всичко е наред. Играе с тях, излизат на разходки или ходят на някоя площадка да играят, ако тя няма нещо подобно в двора си, спят на обяд, ядат. Всеки си решава по колко часа на ден детето да е там..

Това е в общи линии... дали стана ясно  newsm78

# 106
  • Мнения: 9 865
Абсолютно ясно, да. На мен ми звучи доста добре такъв вид услуга.

# 107
  • Германия
  • Мнения: 3 429
И на мен ми харесва идеята. Най-вече че са малко деца и си мисля, че така по-малко ще се разболява.

# 108
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 398
A децата, които гледа жената, горе-долу на една възраст ли са? Защото ако има две бебета, примерно и едно или две 2-3 годишни, как ги води всичките на площадка да играят?

# 109
  • София
  • Мнения: 4 709

Дайте мнение за този сладкарски онлайн магазин😕

# 110
  • Мнения: 9 865
Мисля, че по едно време се бяхме разговорили за стволовите клетки, попаднах на тази статия, за мен беше полезна. Споделям:
https://www.capital.bg/biznes/moiat_kapital/2018/01/26/3118552_k … /?sp=0#storystart

# 111
  • Германия
  • Мнения: 3 429
https://goo.gl/images/pZd2QH

Ето с такава количка примерно

Принципно рядко взимат деца под 1 година, така че повечето са между 1 и 3 години. В моя случай трите деца са на 1,2 и 3 години. Другите как избират и изобщо могат ли да избират не знам

# 112
  • Мнения: 164
Влизам и какво да видя Grinning темата се е възобновила! Супер много се радвам! Даже интересни теми сте подхваналии. Ние на 01.02 имаме рожден ден. Решила съм и прощапулка да направим така и така ще събирам родата ( ние сме в различни градове). Дали е проблем? Той малчо си ходи от 10 месечен време му е. Сега вече тича де ама тва е др въпрос. Сега ще сменя темата с една деликатна. Момичета неудобно ми е но кажета при вас как е интимния живот? Често си правите секс с мъжете си? Аз покрай двете деца съм тотал щета и нямам нито сили нито желание напоследък. Все ми е премисъл за това. Като правим пък не мога да се отпусна. Някак все си мисля че батко ще ни чуе

# 113
  • Мнения: 9 865
Мисля, че не е проблем да си направиш прощапулник, когато искаш, за мен това са си поводи за събиране и радост, подробностите точно в кой момент трябва, са малко на заден план. Ако става въпрос, на сестра ми е правен прощапулник на 14г, защото майка ми пропуснала като била малка и бабите казаха, ама как може, НЕ, трябва да се направи, тя затова толкова пада, удря се, все ранена, все пребита по стълби, от дърво и т.н. Така чееее, всякак става. Аз мисля да направя такова нещо в парка като се стопли, защото за РД няма да имаме възможност за празник на открито.

За интимния живот... какво беше това?! Мъжа ми пътува много, работи ужасно много като часове, съответно и умората е доста, правим ремонт, аз съм нон-стоп с малкия без никаква помощ дори за секунда и в редките моменти, в които се виждаме насаме... предпочитаме да си сипем по едно вино и да си кажем 2 приказки, да се гушнем и да си починем. Това е положението към момента, надявам се да се подобри в бъдеще Simple Smile, но аз секс за отчитане на дейност не мога да правя, само и само да кажем "да, ние правим секс Х пъти на седмица/месец".

# 114
  • Мнения: 342

За интимния живот... какво беше това?! ... в редките моменти, в които се виждаме насаме... предпочитаме да си сипем по едно вино и да си кажем 2 приказки, да се гушнем и да си починем.

Все едно аз съм го писала това, няма какво да добавя Joy

# 115
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 398
Дайте мнение за този сладкарски онлайн магазин😕

Като гледам магазините им са по морето. Дали правят доставки до София? Сега погледнах, че не правят.

Ето с такава количка примерно

Много хитра количка.Simple Smile Хареса ми. Жалко, че в България няма такива услуги все още. Бих предпочела да дам Катерина при таква жена, отколкото на ясла. Някоя от вас ще дава ли детето на ясла преди да е навършило 2 години?

Относно интимния живот - тотал щета е към момента. Същите причини - умора, напражение, невъзможност да останем само двамата сами, дори и за няколко часа. С две деца в малката ни къщурка даже няма и къде да се скрием.Simple Smile В момента съм основно майка и домакиня и някак си нямам възможност да се почувствам жена. Да се облека, наглася, да излезем двамата някъде, на едно кино примерно. Липсва ми интимността, ако трябва да съм честна. Но това в момента го приемам като период, който ще премине. Simple Smile По принцип е хубаво ако може да си откраднем време само за нас и половинките, но когато няма в близост някой, който да помогне с децата, това време така и не се намира.

# 116
  • Германия
  • Мнения: 3 429
Същата работа е и при нас със секса, правим от време на време, колкото да не забравим кое как. Поне вече не боли както в началото.. и аз се успокоявам с това, че е период и ще мине.. дано

# 117
  • София
  • Мнения: 4 709
Може да е глупав въпрос но вие на р.д. с какво ще сте облечени ....рокля ,костюм,дънки а децата ви ?
Аз от толкова лутане за тази моя прослувута торта май ще се спра на Фантастико

# 118
  • Мнения: 9 865
Аз няма да съм официално облечена - дънки, блуза. Детето ще е с панталонки и ризка, ама не прекално нагласено, съвсем обичайни дрешки, без вратовръзки,папийонки и фишута. Искам на всички, вкл. на гостите, да им е удобно, ще има лазене и от възрастните и от децата, опити за ходене, игри, търкаляне по земята, изобщо не си правя илюзии за изискано тържество Simple Smile.

# 119
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 398
И аз с рокля и малката с рокля. Даже в момента съм в процес на търсене за мен. Бебешката рокля вече е подсигурена. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт