ФЕВРУАРСКОТО човече става на 1 годинка вече (Тема 2)

  • 63 087
  • 748
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 9 865
mihaela(n)koko, не знам дали ще са ти полезни, но прегледай, ако искаш.
Скрит текст:
И от двете места съм поръчвала и съм доволна от посудата
Vivre:
Деста, Селах, Фронси
Икеа:
Snitsig, Annons комплект, 365+ 1л, 365+ 2 л, Oumbarlig

Симеон проходи преди 3-4 дни самостоятелно, но още страшно се клатушка и пада Simple Smile и най-уверено щапурка вечер, не знам защо... през деня още е на вълна ще ходя на колене.

bubolinka88
Пробиотици на него не съм давала, аз приемам Лактофлор и съм доволна от тях, български са, според мен на раузмна цена. Имат и сашета за деца, ако се наложи да му давам, бих пробвала тях, понеже на мен ми влияят положително. Може и прочутата биогая, ама нещо не я харесвам аз.

За имунната система вярвам най-много в пчелните продукти, но мисля, че е по-удачно да се дават над 2 г, не съм проучавала детайлно, говоря си от обща култура, нали са алерген и се дават по-късно.
Също така продукти с бъз и ехинацея биха били полезни, според мен, ако има нещо подходящо за едногодишни. Имуномикс на Абока е много хубав сироп, обаче се препоръчва над 2 г и той.
Без добавки и фармацевтика: обилно пиене на течности (най-вече вода), максимално богата на витамини и елементи храна (по възможност, разбира се, че със злоядо дете или такова с твърди предпочитания към 2-3 храни на глава не се излиза), много движение/дейности на открито.


Извинете многословеито и досадата с моите чаршафи! Simple Smile

# 466
  • София
  • Мнения: 4 709
mihaela(n)koko, не знам дали ще са ти полезни, но прегледай, ако искаш.
Скрит текст:
И от двете места съм поръчвала и съм доволна от посудата
Vivre:
Деста, Селах, Фронси
Икеа:
Snitsig, Annons комплект, 365+ 1л, 365+ 2 л, Oumbarlig

Симеон проходи преди 3-4 дни самостоятелно, но още страшно се клатушка и пада Simple Smile и най-уверено щапурка вечер, не знам защо... през деня още е на вълна ще ходя на колене.

bubolinka88
Пробиотици на него не съм давала, аз приемам Лактофлор и съм доволна от тях, български са, според мен на раузмна цена. Имат и сашета за деца, ако се наложи да му давам, бих пробвала тях, понеже на мен ми влияят положително. Може и прочутата биогая, ама нещо не я харесвам аз.

За имунната система вярвам най-много в пчелните продукти, но мисля, че е по-удачно да се дават над 2 г, не съм проучавала детайлно, говоря си от обща култура, нали са алерген и се дават по-късно.
Също така продукти с бъз и ехинацея биха били полезни, според мен, ако има нещо подходящо за едногодишни. Имуномикс на Абока е много хубав сироп, обаче се препоръчва над 2 г и той.
Без добавки и фармацевтика: обилно пиене на течности (най-вече вода), максимално богата на витамини и елементи храна (по възможност, разбира се, че със злоядо дете или такова с твърди предпочитания към 2-3 храни на глава не се излиза), много движение/дейности на открито.


Извинете многословеито и досадата с моите чаршафи! Simple Smile
Определено ми харесаха ,но съм чула че алпака е най —добре за бебета защото не ръждясва

# 467
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Да се оплача и похваля и аз. 7 дни се мъчим с взимане на урина. Нищо не помогна нито колектор, нито гърне, нито по голо дупе... Но сутринта го налях с вода и най-накрая благоволи да свърши работата. И вече от 3 дни ходи сам. Simple Smile

# 468
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 396
Аз давах ето това профилактично за 3 месеца. В момента е хремава и започнах отново да и давам. Дали има ефект - не знам честно казано.Simple Smile

Много ми харесаха тези касероли от ИКЕА...

Катерина още не ходи сама, изобщо никакво развитие няма в тази посока през последния месец. Навън като я вадя от количката, за да ходи, правим един два къси тигела и след това тя решава, че ще лази и е до там.

# 469
  • Мнения: 9 865
В България същите тези капки са по 20 лева... изобщо не е честно. Все се каня да си поръчам от iHerb, трябва да се организирам. Там трябваше поръчката да е до 30 лв нали, за да не се налага среща с българските митници, където не желая да стъпвам никога повече...

А я кажете има ли "проговорили"? Нали казват също, че някои деца първо се концентрират върху двигателните умения, а други върху речевите и така едните малко по-рано прохождат, а други по-рано проговарят. Симо засега само срички и някакви измислени негови "поговорки", думите са му открай време две "ало" и "айде", това е. Протяга се и казва "а!" към всичко, което иска и общуването е дотам.

# 470
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 396
Бона, честно казано не съм проверявала, до каква стойност трябваше да са пратките, за да не ходят на митница. В главата ми се върти 50 $, но не съм сигурна. Последно си поръчвах разни витамини на обща стойност седемдесет и няколко лв. и пратката си дойде в кварталната поща. Иначе съм много доволна от iHerb. Вярно, чака се малко повечко, но пък си заслужава при тези ценови разлики.

Катерина казва само едно "да", натъртено такова, което подозирам да е нейната версия на "дай", но пък като иска нещо само ъ-ка. Бърбори си някакви неща, но далеч от каквато и да било дума. Сричките се сведоха до та та и та те. Мнооого рядко казва ма ма. По този показател също сме назад сякаш.

# 471
  • Германия
  • Мнения: 3 425
Ария проходи вече, но все още прави по 7-8 крачки, или минава 3-4 метра, много стабилно и бавно, после решава че ще поседне малко или ще пълзи. Но всеки ден става по-добра, прави повече крачки. Понякога я водя за ръка, но повечето време я оставям сама да си решава какво й се прави

Тя и говори страшно много и е много изразителна, но идея нямам какво казва, освен мама. Но си звучи като все едно ми говори на чужд език, много е сладко

# 472
  • Мнения: 6 537
Кайо повтаря "мама, тата, баба, бам, ей" и дърдори на някакъв негов език. Вчера каза на един мечок, който много обича да гуши "мечо", днес ми каза "айде". Преди да ги каже, по един или по друг повод съм ги казвала по много пъти аз, разбира се. Малко по малко стават нещата.

# 473
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 396
Да попитам как давате палачинките? Правите си нормална палачинка и после слагате ли нещо в нея или така я  предлагате?

# 474
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Да попитам как давате палачинките? Правите си нормална палачинка и после слагате ли нещо в нея или така я  предлагате?


Давам палачинка като я мажа с пюре от банан или резенчета портокал, като му късам залчета. Иначе за говоренето сме до никъде. Преди казваше тате, като види баща си сега и това не иска. Само га и да останаха...

# 475
  • Германия
  • Мнения: 3 425
Да попитам как давате палачинките? Правите си нормална палачинка и после слагате ли нещо в нея или така я  предлагате?

Аз ги правя мънички и доста дебели, слагам плодовете/сирене/кашкавал в сместа. След това ги късам на половина, хем да изстинат по-бързо, хем така по-лесно ги яде

Още не съм ги мазал със сладко или плодово пюре, защото ми се струва че така ще стане голяма мацаница..

# 476
  • Мнения: 9 865
Правя каквото правя като палачинки (най-различни смеси, форми и размери имам предвид) и му ги накъсвам, а също напоследък голямата веселба е да отхапва, така че навивам и му поднасям да отхапе. Гарнирала съм с плодово пюре и със сирене засега.

Електра, много сте напред с говоренето вие Simple Smile, браво! Simple Smile

# 477
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Ние сме на мама, баба, тата и разни негови интерпретации, които аз не мога да възпроизведа.
Страшно много имитира. Бяхме малко болни миналата седмица и като карам каката да отвори устата и той казва-ааааа, ако се изкашляме и той кашля, като играя с котето и той повтаря моите движения 😊

# 478
  • Мнения: 164
Бона както винаги си много отзивчива и полезна! Взех му пробиотик на лактера в крайна сметка. Знам ли знам че в дебелото черво е 80% от имунитета бактериите полезните и вредните...абе някакви си мои приумици Grinning
Думите са ни "неее" ам ам" и "ма ма", вчера взе телефона и каза нещо като ало, обаче се засрами и се скри под одеалото. Хахах мн се очудих. Иначе и той блещи на бебешки.имам чувството че започна вс да разбира. Като му кажа нещо го прави ама тихо мълком . не говори Smiley

# 479
  • Мнения: 6 537
Думата "мечо" беше еднократно казана, просто я повтори след мен. Гушкаше мечето в този момент, предполагам, че не е без да иска, но не го е повторил засега.
С храненето имаме маааалък напредък.

Общи условия

Активация на акаунт