Сексуални нападки на работното място

  • 20 279
  • 175
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 052
ами на раб място или трябва да си ти пасва да ги правиш тези неща и да си си @такава@ или изобщо не се занимаваш и после насам-натам и подобни. Не вредиш само на собствения имидж, а  и на този на мъжа ти.

# 46
  • Мнения: 324
Аз също съм на мнение, че трябва да споделиш всичко с мъжа ти.

Относно изтрития чат... Начин за възстановяване на чат във Facebook Messenger и на чат във Viber чрез програма. Ако искаш повече информация за това как става, пиши на лично. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 31 780
Напротив казваш... По скоро въпросният вече е напоил цветето на въпросната и работата е минала малко извън очакванията. И сега търсим оправдание за леката кривина.
Иначе за какво ще трием лог на безобиден чат.
Много си на милиони години от истината , но наистина това биха си помислили повечето хора ако го раздухам и аз бих излязла виновна не съм тъпа ясно ми е. Да си призная ако някой ми бе разказал историята може и аз бих си го казала.
И не съм сигурна че всичко е изтрито тотално това че съм дала delete не значи че няма history на всичко написано.
Много ти благодаря ън за подкрепата. Това с килограмите е вярно не се бях сетила.Yum

Какво значение има какво си мислят хората? Истината я знаеш ти.
Нещата могат да ескалират. И мъжът ти да разбере. Мислиш ли, че ще му стане приятно, че си криела?
Виновните крият. Ти ако си виновна, няма какво да криеш.

# 48
  • Мнения: 1 780
Здравейте отново
Да събрах смелост и казах на половинката  днес сутринта не съм разказвала подробности но така или иначе му обясних случката.
не знам  дали се ядоса защото той по-трудно изразява чувствата си, но поне не усетих някакво напражение между нас.
Постоянно се връщам на това, което си писахме и просто не мога да проумея какво толкова съм провокирала сексуалната част в него.
Писахме си за книги, за филми кой какво харесва, за това че сме учили в едно училище но не се помним, за спорт, той ме съветваше да спортувам повече за да съм по-здрава, за болести, за един колега който е голям мързел, за съвсем нормални неща. Както ви казах или не знам дали го писах аз работя с друг колега мъж в стаята и тия неща си дрънкам и с него по цял ден, изобщо не го приемам така сега даже не знам какво да дрънкам вече.
Освен сексуалната част където той каза че не изпитва оргазъм и не си падал много по секса даже можел и без, а аз му писах че гаджето му е много красива и нежна, че трябва да намерят път и в сексуално отношение, че сексът не става по часовник, той каза че го парвел всеки ден, което директно му казах че да ме убиеш не мога да го правя така, питаме за оргазма при жената и му казах че са лични неща но да смятам го за върховно изживяване и макар че не правя секс всеки ден когато го правя си ме държи яко доста дълго време. После му казах че нещата стават много лични и край с темата ако иска ще намери начин да изживее всичко това, но не мога да му дам рецепта или метод просто трябва да се отпусне и да го почувства.
После пак си писахме бла-бла за съвсем нормални неща, докато в един миг не започна да пише за всяка дреболия която казвам че му действа сексуално - пример аз пиша за един проект в работата и как го виждам, той ми пише че е във фитнеса и докато го четял получил ерекция. Направо се облещих.
наистина започнах да се притеснявам вече, но реших че ако съм категорична и ясна че няма шансове нещата ще се изяснят. Казах му поне сто пъти да не ми пише на тая тема, казах му че няма нищо и няма да има.
завърташе нещата и подхващаше нормални теми и ни в клин ни в ръкав айде пак. всеки път като пишеш нещо по-сексуално му отговарях че не ми е приятно и няма да му пиша. На моменти ми пишеше че всичко било шега и да си кажа и аз така го приемах.
А това че писах че е бивш полицай не беше случайно преди време имах инцидент и ще ви го разкажа. Една позната имаше проблеми с мъж бивш полицай и ме помоли за съдействие, като да кажем я подкрепих срещу мъжа й в нашето малко градче това не е лека задачка. Когато започнахме нещата срещу него, в кабинета ми дойдоха двама униформени влязоха с гръм и трясък и доста ме уплашиха. Оказа се че идвали по лична работа, така и не разбрах защо трябва да са униформа и в работното си време и да ме убеждават че тая мойта позната нищо не знаела и не разбирала, това не било така мъжът й не бил насилник че и още доста други неща и т.н. Тя била лека жена обиждаха нея изкараха я луда аз мълчах и се опитвах да не чувам нищо от казаното защото не ме интересуваше тяхното мнение. Обадих й се и й казах какво става и тя също като мен беше на мнение че е нарочно да ме уплашат и да се спрем.
Не знам дали сте имали работа с такъв вид полицаи, есетствено има и свестни сред тях, но те са хитри добри психолози и макар че медиите се опитват да ни ги изкарат затъпели и ограничени нещата не са точно такива. Освен това една част от тях са на ръба и много често преминават в криминалния сектор.
Тук ще помислите че ви вкарвам в луди филми но май имаше и едн лаф "такова нещо като бивше ченге няма."
Благодаря ви за темата и отделеното време ако нещо се случи ще пиша отново. засега нещата са спокойни, мъжът ми знае остава да потърся начин да споделя с някой началник и го обмислям.
Питам се обаче ако всичко финишира така и няма нищо друго дали е нужно да ангажирам още хора в това?


# 49
  • Мнения: 1 780
ами на раб място или трябва да си ти пасва да ги правиш тези неща и да си си @такава@ или изобщо не се занимаваш и после насам-натам и подобни. Не вредиш само на собствения имидж, а  и на този на мъжа ти.
Да първата част е много вярна и аз така мисля.
За имиджа честно да ти кажа в момента ми е все тая нито ми пука за моя имидж нито за на мъжа ми.

# 50
  • Мнения: 9 052
opelcorsa ако не виждаш с какво то питай го с какво. вероятно ще ти припомни. Нещо е имало, няма какво да се върти и суче. НЕ е въпроса да се обвинява, а да се трупа опит какво да избягваш .

Успех със случката нататък . Щом си започнала ще го разплетете случая и ще се наредят нещата като се разберете тримата. Твоя е инициативата. Ти си по средата. 

# 51
  • Мнения: 9 052
ами на раб място или трябва да си ти пасва да ги правиш тези неща и да си си @такава@ или изобщо не се занимаваш и после насам-натам и подобни. Не вредиш само на собствения имидж, а  и на този на мъжа ти.
Да първата част е много вярна и аз така мисля.
За имиджа честно да ти кажа в момента ми е все тая нито ми пука за моя имидж нито за на мъжа ми.


ами напротив. щом не искаш да те третират според имиджа ти ...

# 52
  • Мнения: 1 780
opelcorsa ако не виждаш с какво то питай го с какво. вероятно ще ти припомни. Нещо е имало, няма какво да се върти и суче. НЕ е въпроса да се обвинява, а да се трупа опит какво да избягваш .

Успех със случката нататък . Щом си започнала ще го разплетете случая и ще се наредят нещата като се разберете тримата. Твоя е инициативата. Ти си по средата. 
Да питах го в кабинета и го питах точно така: само това че ти писах ли те кара да мислиш че си падам по тебе? Той каза да. не го разбирам но може би има логика. Казах му че греши. но мисля че той нито чете нито чува това което му казвам - поне не в момента.
Според мен той интерпретира грешно всичко което съм казала или направила това осъзнах когато му казах че ще се видим в кабинета да му докажа защото не вярвал че не съм имала чувства и съм го избягвала заради това. Всъщност обаче дори и това ми действие той е приел като покана за нещо друго- сега така го виждам. Аз обаче смятам че като го избутах и заплаших че вече много съм се ядосала и нещата могат да станат много груби и от моя страна мисля че го уплаших достатъчно. Видях как се изниза като червей.
Затова усещането ми е че всякакъв контакт в момента с него няма да ми донесе добро, като той се успокои може би ще можем да го обсъдим и да изложа отново това, което смятам. Ако е умен човек а категорично е такъв се надявам да се уталожи всичко и дори да няма някакви сериозни проблеми повече.
Но животът е пълен и с изненади.
Не изключвам и последната възможност просто да си е паднал по мене и също да съжалява за станалото, не искам да го изкарвам някакв психопат.

# 53
  • Мнения: 5 268
Питам се обаче ако всичко финишира така и няма нищо друго дали е нужно да ангажирам още хора в това?
Това можеш да решиш само ти. Всеки има различни граници и реагира по различен начин на такива "атаки". За един нищо не се е случило, друг сънува кошмари цял живот. Като начало ти предлагам да се научиш да се пазиш физически, за да добиеш самочувствие в случай, че се налага да се разправяш с този пак. Счупване на нос, ръка, крак - могат бързо да те научат как става. Особено ако не очаква, че ще го шамариш, шансовете ти са повече от добри Relieved

Може би е добре и да говориш със специалист, ако подскачаш и се плашиш от прегръдките на собственото ти дете и мъж.

# 54
  • Мнения: 9 052
Абе не е много за препоръчване да се отпуска човек към агресия и нараняване на друг човек. Особено ако нещо е предизвикано с думи и с думи > обяснение, извинение ...  може да се разреши.

# 55
  • Мнения: 5 268
Абе не е много за препоръчване да се отпуска човек към агресия и нараняване на друг човек.
Всяка жена би трябвало да умее да се защитава физически. Ако някой я нарани/нападне, тя би трябвало да може да се отбранява. В такъв свят живеем; на кого да чакаме?! Думи се отбраняват с думи, естествено, но на мен опипване против волята и, натисната до стената, ми звучи като нападение. Но това си е мое мнение, разбира се. Всеки има право да определя собствените си граници.


# 56
  • Мнения: 9 052
Абе не е много за препоръчване да се отпуска човек към агресия и нараняване на друг човек.
Всяка жена би трябвало да умее да се защитава физически. Ако някой я нарани/нападне, тя би трябвало да може да се отбранява. В такъв свят живеем; на кого да чакаме?! Думи се отбраняват с думи, естествено, но на мен опипване против волята и, натисната до стената, ми звучи като нападение. Но това си е мое мнение, разбира се. Всеки има право да определя собствените си граници.


...

Разбира се има ситуации, но пък ако си драснала смс на някой > ела ме притисни в ъгъла и той вземе че дойде ... няма веднага да му извадиш едно око. По-скоро ще му кажеш, че си написала нещо и не си го мислила и се извиняваш за разигравката. Защото и той може да се оплаче от подобни смс и то и това си е сексизъм на раб. място. Като не е жена какво ? Може да го щипе по задника и да му казва > пошегувах се.

А по повод нараняването на хора според мен е добре човек да не се пречупва и да го прави с лека ръка. 

# 57
  • Мнения: 29 446
Честно да ти кажа първо мислех, че чатът ти е бил по-невинен, но след разяснението ти, не съм убедена. Значи, не може да си говориш с мъж за секс и да кажеш, че е нищо. Разбирам да говорите служебно, ако сте приятели може за деца, за времето, за книги, за градския транспорт, ако щеш, но има теми, които не се засягат. Извинявай, ама си дала доста смесени сигнали.

# 58
  • Мнения: 5 268
А по повод нараняването на хора според мен е добре човек да не се пречупва и да го прави с лека ръка.  
Физическата саморазправа винаги би трябвало да е краен ход. Дори не съм помисляла, че някой може да се втурне да бие мъжете "ей, така за пет приказки". По мои впечатление умението да се пазят само помага на жените и момичетата. Дори и да не им се налага да прибягват до това. А и първо те учат да бягаш, крещиш и да се измъкваш. Не е като да си някаква бойна машина и умишлено да търсиш лоши момчета и да бродиш по нощите с "къде си, беее, къде си!!!"

# 59
  • София
  • Мнения: 11 476
Ахааааа, значи си имала и мъж, че някак дойде в края на разказа тая "важна" подробност.
Поради що тогава си чатила с оня колега? Не знаеш ли как се отговаря, ако нямаш желания за флирт. Ми да те научим - едносрично, със закъснения, а понякога и подминаваш чат съобщенията и ги оставяш без отговор.

Ще трябва да признаеш на мъжа си, може да спестиш частта с чата, че няма да е много хепи.

Поведението на колегата ти - в частта с награбването, е Недопустимо и плаче за жалба, пък могат и да го уволнят, само това му кажи. Не той твоя, а ти неговия жвот може да вгорчиш, само това му кажи.

Айде, успех!

Скрит текст:
А, да, има и едни малки неща, завъртуалки такива, наречени запетаи. Па слагай ги .... от време на време, де...

Общи условия

Активация на акаунт