Какво обичате да хапвате?

  • 12 373
  • 76
  •   1
Отговори
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Покрай темите за нещата, които не ядем и не купуваме реших да пусна една малко по-позитивна и вкусна темичка за нещата, които обичаме и които можем да хапваме отново и отново. Кои са любимите ви рецепти, продукти? Тук не коментирам здравословната страна на нещата, а това, което ни доставя удоволсвие.

Аз имам чувството, че мога да живея на картофи, млечни продукти и всичко тестено. Много обичам и домти с ориз, свежи салати, пресни плодове и зеленчуци. Не ям много месо, но съм луда по скумрия и пъстърва.

Вие сте Hug

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 14 357
Цитат
...мога да живея на картофи, млечни продукти и всичко тестено.
Май и аз.
Като дете имам някакъв спомен, че ядях почти само сирене, пържени картофи и солети.  Sunglasses
Вкъщи ми уйдисваха и ми пържеха картофи.
Сега пиците и сандвичите, наред с картофите, са ми основният вид прехрана, "готвено" ям рядко.

Цитат
Много обичам и домти с ориз, свежи салати, пресни плодове и зеленчуци.
И тези ги обичам. Специално диня, някои сортове ябълки, кайсии, някои сортове грозде са ми любимите от плодовете (не знам защо динята да била зеленчук), а от зеленчуците - краставица.

Цитат
Не ям много месо...
И аз, но обичам луканка.
От другите меса изобщо ям само някои видове трайни колбаси, дюнери и печена или пържена риба, но мога и без тях.

# 2
  • Мнения: 4 859
Чудесна темичка bouquet
И аз съм огромен фен на картофите-особено картофена салата(мога да изям цял леген),картофено пюре и печени.И сладки картофи обичам много.
Обожавам сирена-всякакви и кашкавали с плодове и вино .И мезета,сланина домашна също.Туршия и кисели краставички (сама си ги правя).
Пица-домашна или в любимите ми пицарии,умирам си за нея.
Много люто ям-на всичко ръся кайенски пипер или слагам чили.И без различните видове шарена сол не сядам.
Салати всякакви-и от свежи зеленчуци и от по-тежките 'майонезени'
Яйца,приготвени по всякакъв начин.
'Сухоежбина' ям предимно,не е полезно,но какво да правя.
Ааааа и ядки,как ги забравих.
Всъщност май само на това карам,другото е за опитване Mr. Green
Сладко много рядко ям,обикновено в 'онези'дни на месеца Blush

# 3
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ей, майонеза и всякакви майонезени саладки как обичам, и яйца, особено варени. Ядките как ги забравих, но много обичам. Авокадо също, понякога си го режа, беля и си го ям просто така, много ми е вкусно. А домашните мезета с вино и миризливо сирене са много тачени.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 198
Още един фен на картофите Simple Smile
Мога да ги ям сготвени по всякакъв начин.
Обичам картофена супа, кюфтета, по селски, пържени, със сирене , пюрета, с копър и чесън и др.

Много обичам сирене , кашкавал , топени сирена .
Бих предпочитала сирена , пред месо.

Обичам всякакви баници , закуски и пици .
Мога да ям шоколадови изделия , денонощно.

Обичам пилешко , и ястия с него.
Обичам гювеч , леща, боб , броколи,
Също салати, италианска кухня , мексиканска Simple Smile
Преди мразех майонеза,но сега мога да я ям в огромни количества Wink
Ох , гладна съм

Последна редакция: чт, 25 яну 2018, 15:09 от Wind_

# 5
  • Мнения: 14 486
Кьопоолу и руска салата ми дайте на мен. Joy

# 6
  • Мнения: 125
На мен любимите ми неща за хапване са :
Снежанка , пържени картофи със сирене ( класика)
всякак приготвени крилца,пържени,печени,панирани.
Умирам за скариди и калмари,домашно приготвени или в някой гръцки ресторант.

# 7
  • Враца
  • Мнения: 2 641
Обожавам месо, кайма, колбаси, салати, яйца и млечни.   Peace
Спагети и пици - също!
Супи - всякакви, таратор и бели сосове.  Heart Eyes

Не обичам картофи, почти под никаква форма,
освен пюре , може би, но ям в годината по веднъж.
Не харесвам и боб, зеле, манджи, плодове.

# 8
  • Мнения: 4 859
Сетих се и за друго -таратор!!!обожавам го Heart Eyes
Също и лазаня,канелони със спанак и сирена,класически спагети карбонара.
И палачинки-класически(солено-сладки)най-често,голяма мързелива на фруна или американски Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 650
Още един фен на картофите- пържени на пюренце. Лазаня, спагети със сметана, пилешки хапки със соев сос и кашкавал. Багети с чесън и масло.  Мухлясали сирена с грозде/ябълка, солена бисквитка и вино. Малини, банани. Домашна баница с много сусам. Добруджанки. Пиперки с доматен сос, миш-маш....какво ли още не Simple Smile Таратор, много ми върви с пиле с ориз.

# 10
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Таратора ми е толкова любим, особено през лятото, но мога да го ям целогодишно. Даже може още тая вечер да си направя, че го бях позабравила.

# 11
  • Мнения: 3 480
Обожавам месо и салати от пресни плодове и зеленчуци, не такива с консерви. Български плодове. Обичам всякакво месо и не мога да се "заситя", ако поне 5 пъти в седмицата нямам месо в храната. Купувам обаче главно пилешко, телешко и свинска и телешка кайми (смесвам ги). Харесвам луканка и подобни мезета, особено ако са домашно приготвени или качествено направени. Друг е въпросът, че ги избягвам, защото не са полезни.
Много обичам чесън, но като се замисля само през уикенда ям.
Морска храна и риби много обичам, както и червения руски хайвер, не отказвам и черен. Печени и осолени шам фъстък, соя, черен боб. Люти чушлета, халапеньос.
Таратор и аз много хапвам и правя вкъщи, иначе млечни храни почти не ям.
Обожавам също маслини, гръцка, италианска, мексиканска и азиатска кухни.
Пици и паста. Позволявам си ги обаче изключително рядко, веднага ми се залепват, ако прекаля.
Всичко обилно полято със совиньон блан или шардоне. Или алкохолни коктейли, маргарита, блъди мери, космополитън ...

# 12
  • София
  • Мнения: 13 031
И аз към картофените любителки.
Картофи ям във всякаква форма (най-рядко пържени, но умирам за варени, задушени, на фурна, на яхния, на пюре, ноазети, картофени хлебчета и т.н.).
Обичам ориз също във всякаква форма, но най-вече задушен с малко масло, сол и различни сирена.
Тестени храни обичам само определени и основно домашно произведени - банички, кифли с мармалад, милинки, пици, хляб с по-особени вкусове (основно багети с добавки - маслини, чесън, подправки, сирене), припечени филийки, палачинки, понички, бухти.
Паста не обичам, но ям, когато няма друго.
Обожавам мляко и млечни произведения - във всякаква форма, вид и вкус.
Обичам морски дарове, миди, калмари, октоподи, но рибите не са ми вкусни.
В топлите месеци мога да се прехранвам изцяло със салати - всякакви харесвам, но любимите ми са с рукола, градинска салата, бейби спанак, сурови тиквички, цвекло и задължително с балсамико, различни масла (особено ленено, орехово и тиквено) и задължително сурови семена и/или ядки.
Ядки всякакви, без леблебия.
Плодовете хапвам избирателно - не мога без круши, банани, грозде, череши, пъпеш. Но ягоди, ябълки и диня, например, ям след голямо чудене.
Маслини - мога само това да ям с дни - всякакви сортове.
От месата харесвам свинско и пилешко, телешко и агнешко хапвам само ако са приготвени по мой вкус. Суджуци също обичам, но домашни и печени, а не сушени.
Обичам много подправки - особено риган, мента, мащерка, градинска чубрица, босилек, но не и сол и девесил.
Патладжани и тиквички са ми любими през лятото.
Таратора го заобичах в последните години.
От традиционните ястия най-присърце са ми пиле с ориз, сърми, пълнени чушки, миш-маш, домашна капама.
От чуждестранната кухня - турска, гръцка, немска, японска, китайска и мексиканска.
Обичам люто, но умерено.
Без сладко не мога да живея, но само определени неща ям, докато други не. Ям шоколад, кремове/мусове и някои конкретни торти.
От нещата за пиене - вода, фрешове и смутита (всякакви), сода/газирана вода, бира (само определени марки), вино (само определени марки), мента и мастика (последното много рядко). Задължително чисти.
От вредните неща - пуканки в обилни количества.

# 13
  • Мнения: 2 760
Кашкавали, сирена всякакви, кисело мляко, маслини, гъби, лазаня, пица.
Пълнени чушки, лозови сармички, копривена чорбичка.
Салати всякакви, и тежките майонезените, и със зеленчуци
Плодове и ядки.
Тестени неща обожавам, но се въздържам Sad не мога да устоя обаче на ухаещия в хлебопекарната хляб...
Препечени филийки с малко и шарена сол
Хайвер във всякакви разновидности - тарама, икра
Чесън, макар че не ми действа добре, и люти чушки.
Хубава сланина обичам, но не помня откога не съм яла.
Месо не харесвам.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 14 357
Цитат
Ядки всякакви, без леблебия.
На мен пък леблебията ми е сред любимите.
Лешниците - сред не особено любимите.

Общи условия

Активация на акаунт