Боледуване на децата ни - тема 59

  • 40 474
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Даниии,
как е днес малкият, вдига ли Т пак? А като тонус, бодричък ли е? Егати историята, тоя грип как ви удари и двамата! Ще мине сега, няма начин. Не знам можело ли е да се предотврати, може би не, но да беше ви насочила тая педиатърка още в понеделник за снимка, вместо да сменя АБ само! И мен ме хвана яд, но сега най-важното е да се оправяте бързо, пък после наистина почвай да се оглеждаш за евентуална смяна!
Ей това ми е един от големите страхове, свързани с по-малките градове. Шумен изключително много го харесвам, ММ нали е от там, за някое село да не говорим - къща, дворче, това-онова, но само мисълта да няма поне няколко денонощни аптеки, да няма поне няколко варианта за спешна помощ в почивните дни, да няма дежурна лаборатория ме хвърля в ужас, затова не искам да се местя да по-хубаво и спокойно място. То да не се налага де, но все пак е една идея успокояващо да имаш варианти.
Форумът тази сутрин е стрела направо, поне при мен.

# 721
  • Мнения: 943
Дани, бързо да се оправяте Gift Heart
Още в събота  като те отсвириха в лабораторията и при прегледа, се хванах да пиша /но се спрях/, че по същия начин ние влязохме в болница преди 3 години - от събота до понеделник вечер 3 прегледа, препращане, отлагане, неясно, необосновано лечение... накрая във вторник, сама пуснах на детето изследвания и в същия ден ни приеха в болница за 9 дни.
Този сумамед... аз да си кажа пак - никакъв Аб не е. Ако бяха дали веднага Аугментин, Зиннат - може би нямаше да се стигне до такова състояние. За съжаление положението с лекарите няма да става по-добре. Уж медицината се развива, но няма сърцати и отдадени хора да я практикуват.
Скрит текст:
Като гледам как в медицинските университети приемат вече с четворки, как приемат деца без мотивация, под натиск от родители, за престиж, а не по призвание - тежко ни. Щерката има може би 20-тина познати, които започнаха да учат медицина и незнам дали  дори половината са силно мотивирани, подготвени деца.
Елена Грудева, завиждам ти благородно, че детенцето ти обича сокове. Взехме бавнооборотна сокоизстисквачка заради малкия, но все с пазарлъци го карам да изпие по стотина грама и то само плодов сок - ябълка, портокал, бутам по някой морков. Зеленчукови, листни сокове - абсурд. А цвекло - двоен абсурд. Всеки ден се гоном из къщи заради една супена лъжица мед+джинджифил.
На няколко места съм чела, че сокът от цвекло не трябва да се пие пресно изцеден, а да се остави да "изветрее" за около 2 часа - съдържал някакви токсични вещества, които по този начин се отделяли от сока.

# 722
  • Мнения: 1 874
Още в понеделник, след като беше 5 ти ден антибиотик и още с висока Т, и щом е и кашлял- още тогава е трябвало според мен да му направят снимка.А и като знаят, че вирусни пневмонии не винаги се чуват на слушалка.
При нас обаче  се чуваше, чуваше се като бронхиолит и ни пратиха на снимка  и така излезе пневмонията.

Мутафова, и аз  поне 3 пъти казах за този Сумамед , че не ми се вижда  подходящ изобщо.И също казах, че ако в началото му бяха дали Зинат примерно, можеше и да не се стигне чак до пневмония.Моят пи Зинат за бронхита сега и слава богу не стигна  до  Пневмония( то и Пулмикорта при нас спомага, все пак е инхалаторен кортикостероид, с противовъзпалително действие ),въпреки че се оказа недостатъчен  да потуши напълно инфекцията и сега е на Азатрил.Това също е азитромицин като сумамеда, но вече като за ДОЛЕКУВАНЕ с него става.. след 9 дни силен антибиотик като Зината.. Но за в началото на силни инфекции Сумамеда не става...

Стане ли Пневмония, вече орален АБ не действа как бъде( Въпреки  че на повечето антибиотици оралните пише и за Пневмония, ноо много рядко съм чувала пневмония да се лекува само с орален )Затова  Лино като ми каза, дето съм се притеснявала за Пневмония- пак щял да пие антибиотик, какъвто вече пие.. Да ама и затова казах, че Пневмониите  2те сме  ги лекували с венозен  аб  в детско и  после след венозният  орален.

Дани, ако ще сменяш ЛЛ, мога да препоръчам, нашета, много я хвалят, че е много добра на слушалката и е така наистина!

# 723
  • Мнения: 21 280
Дани , как е детенце днес ?

# 724
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Да, сока от цвекло е може би единственият, който се препоръчва да не се пие веднага.Даже се препоръчва да престпи 24ч в хладилник. Аз изцеждам една голяма глава. От нея излиза около 300мл.сок и го държа в хладилника. След 2-3 часа му правя сок като добавям или ябълков или портокалов. И този 300мл.сок от цвекло ми стига и за следващите 2 дни.

# 725
  • София
  • Мнения: 11 494
Дани, как сте днес? Много се измъчихте, но поне имате правилната диагноза. Бързо оздравяване. И аз се ядосах на тези лекари, как пък не се сетиха по-рано за една снимка.

# 726
  • Мнения: 21 280
То някои лекари трябва да се побутват май понякога ..  Shocked

# 727
  • Мнения: 1 874
И ние взехме сокоистисквачка заради детето,но не харесва цедените сокове,а ония купешките.Иначе плодове яде-ябълки,банани,моркови също много може да яде.

Ние утре сме при алерголожката и да видим как ще е на слушалки.Надявам се до утре вече да е минало и да видим какво ще правим с терапията.Ще сменя ли,ще добавя ли нещо.Но то освен Монтелукаста ( Ефирата,Сингулера) и Пулмикорт или Флексотид-друго няма -те са основните.Вече Фостер и Серетид са си по-сериозни-пак са с кортикостероид като Пулмикорта и Флексотид,но са с още една съставка мисля разшеряваща бронхите.И хич не вярвам да ги изпише на дете,те са крайна стъпка за деца .

Иначе стана месец пие Мотилиума за стомаха и от утре го спираме,понеже той е за месец.Остава за още месец на Нексиум и Квамател.Мисълта ми е че една химия по-малко.
Че толкова много лекарства стават с тези като е болен сега.Равта е пълен и само отмятам кое съм дала,кое не ,че направо се забърквам.
Освен това Нексиума и Кваматела трябва да са 2 часа преди или 2 часа след антибиотиците.Изрично го пише на листовките им.Свързано е с усвояването на антибиотиците.
Добре че чета,никой лекар не ми го каза.

# 728
  • Мнения: 1 961
Лайт стандартното лечение за пневмония е орален АБ, ако има усложнения и не действа тогава венозен. Ние сме лекували пневмония с орален АБ 8 дни. В болницата ми казаха веднъж, че когато лекуват пневмония там изчакват детето да живвне, да нама темп, храни и го изписват с орален АБ.
В БГ аз лично мисля, че много често усвояват пари по някои пътеки и държат децата повечко. Даже няма да забравя точно Дани как и беше писнало миналата зима и казваше, че не може да го удържи в болницата от дивеене, но ги държаха много време. Дали не бяха 10 дни с бронхит в болницата.
Месечинка аз пък като съм в голям град наплива е огромен, отиваш при пидиатъра и чакаш 3 часа, в Спешното сме си стояли по 5-6 часа, а като ще ни приемат докато се освободи място, че и да се обслужат спешните случаи, сме откарвали и 9 часа в чакалня. Направо е ужас. Но пък и да не стоим все тук, пътуваме и се случва да отидеш и в по-малък град.
Иначе моето явно е с температура понеже се оплаква от глава, дано не е свързано с удара онзи ден. Отивам да меря.

# 729
  • Мнения: 943
Лайт, и моето обича същите плодове, които си изброила. Бананите се опитвам да ги огранича, че са чуждоземски. Ябълки имаме на двора, а и родителите ми отглеждат. Киви намазваме от чичо ми. Моркови гледам да вземам био за детето, че са по вкусни. Козе мляко заквасвам, майка ми прави извара, изобщо ... каквото ни е по-силите правим, но не можем да се изолираме от всички вредности. Малкият винаги ще предпочита магазински боклуци пред домашната храна. А за соковете - най-вече държа зеленолистни да изтисквам, защото тях най-трудно включвам в менюто. Колко спанак ще погълне от порция спанак с ориз или  омлет със спанак? Няколко листенца, не повече. А и е прекалено оптимистично да му набутам цяла порция.
Аз задължително си записвам в една тетрадка, когато е болен. В колко часа какво е пил, температурата му и т.н. Така мога и на доктора да му давам отчет. Той помни човека, че с нас трябва да се реагира светкавично, не подлежим на протакане, изчакване, експерименти. Но да помни какво кога ни е изписвал - не е длъжен.
Дани, дано си се заредила с търпение и със занимания за малкия, защото не е добра идея да щурее из коридорите. Книжки, оцветинки, флумастери и си трайте, че да не пипнете нещо друго. Simple Smile

# 730
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Пневмонията при малката я лекувахме 7 или 5 дни с инжекции, не помн вече и опашка от орален аб. Отделно пулмикорт, ефира и сироп за кашлица. Но не са ни хоспитализирали. Ходехме през два дни на преглед.
Дани, дано сте по-добре!
Кой питаше за съня след боледуване? Моите още спят, легнаха в 10, сега е 9:20.. Не знам от другата седмица как ще ги вдигам за училище Simple Smile

# 731
  • Мнения: 3 795
Спокойно те ще се възстановят до тогава.Габи спеше от 23 до 11ч.след грипа,че и до 11,30ч.Направо обядваше.Аз пиех в 10ч.АБ ,та алармата ме будеше.Никога не съм спала така.

# 732
  • Мнения: 1 874
Ами моят беше на орален АБ и направи пневмония ,тоест бронхопневмония по-скоро и лежахме в детско 6 дни на венозен и после май 5 дни орален.Тогава още не беше на Ефира и Пулмикорт.Пневмониите бяха поредни през месец и на база тях и поне 6-7 бронхита и спазми преди това го диспансеризираха и му изписаха терапията.
Не знам но като гледам листа ни от бронхита при ЛЛ пише двустранно отслабено дишане с пръснати крепитации на фона на удължен експириум.Тоест по лошия бронхит със спазъм.И това е на фона на Ефирата и Пулмикорта който почнах още предните три дни като се яви кашлицата и температурата.И педи точно щеше да казва да почвам и Пулмикорта и аз казах Пулмикорта съм го почнала вече.И тя учудено погледна и каза,а почнала си гоо... Пита го дали го болят гърдите при дишане.
Уплаших се щот при пневмония има такива болки и бодежи.Той каза не,но при кашляне го боля но то не е от бронхита ,а от трахеята по-скоро.
Днес по няма храчки вече,само тук таме.

Утре алерголожката най-много да го сложи на Пулмикорт за постоянно пак, до пролетта .Друго не виждам какво може да направи.Другите дето са с кортекостероид и бронходилататор натоварват сърцето,а той е с шумче на сърцето.
Изобщо малко сложно е при него.

За боледуванията и аз си записвам кога колко Т е дигнал ,колко и как кашля и пиша и лекарствата,които приема.Каква е диагнозата и всичко.

# 733
  • Мнения: 21 280
Лайт,за шума на сърцето при кой лекар ходите ?

# 734
  • Мнения: 943
Лайт, можеш ли да ме светнеш на какво може да се дължи удължено издишване? Нощем се заслушвам и забелязах, че вдишва за по-кратко време, отколкото е времето за издишване. Разликата е много голяма. Не съм смятала, че това може да е проблем. А дали е?
Не искам да се заравям в нета да търся инфо. Щадя се Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт