Перилни препарати и омекотители – 51

  • 70 116
  • 731
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 21 288
Ще си ги държа в пакетите тогава.
Само може да ги преместя в някой шкаф,да не са под мивката.

# 61
  • Мнения: X
Някой вече с отзиви за новия Денкмит?

# 62
  • Мнения: 4 793
Доста са големи торбите и по- удобно ми е да пресипя за 10-15 дози. Използвам измерителна каничка от Ариел. А и нали според замърсеността на прането се слага различно количество, както и за твърдостта на водата. Колкото е по- мръсно прането и колкото е по- твърда водата, толкова повече прах се слага. Броя на пранетата посечен на опаковката не знам въз основа на средно/леко или по-замърсено пране и за мека или твърда вода е измерено?

# 63
  • Мнения: 5 209
Всяка по-добре затваряща се кутия или кофа е подходяща. Например, от известно време купуваме кисело мляко в кофи по 2,250 кг. Вече имам много. Идеално се затварят и събират повечето прахове (за 20 пранета). Дозировката по принцип я помня, но си слагам една бележка вътре. Разбира се, всеки е свободен да помни или да реже и да лепи, ако му се занимава, но аз предпочитам да си напиша името на праха, за какво пране е и каква е дозировката на един бял лист и да го пусна вътре при праха.

# 64
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Аз го съхранявам в едни кофи от лидл. Имам за бяло, цветно и за детските дрехи. Снимам с телефона таблицата за дозиране на препарата и ако забравя или не съм сигурна-сверявам.
Гес, повдигам отново въпроса за препаратите в магазините за паралелен внос. Има ли нещо, което си заслужава и да го потърся?

# 65
  • Мнения: 5 209
Persil Megaperls и Ariel Compact от Германия.

# 66
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Много благодаря, Гес! Simple Smile

# 67
  • Мнения: 1 953
Да направя една поправка на Тета Wink:  този прах на Denkmit, който е за деликатни тъкани, е за вълна и коприна, поне така пише на пакета (горе в дясно).

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
Аз ползвам едни и същи прахове и съм си надписала капаците на кофичките с перманентен маркер.Не са много големи-събират за десетина пранета,но не ми е проблем,защото всичко е в мокрото помещение.Не знам защо се казва мокро,след като единствената вода е в пералнята при пране.Joy

# 69
  • Мнения: X
Останах без прах за пране,сега новия Денкмит какво става?Какво да купувам?Освен от магазин Борн да поръчам някакъв вносен Ариел?

# 70
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Благодаря за новата тема  Hug

Пропускам коментарите за пот,пране и градуси  по дифолт ...

Напоследък дискусиите трудно разбирам, предимно язвителни забележки,намеци и емотикони...
Темата ми беше и все още е много полезна,но ми е излишно подобно напрежение/поне за мен/
п.с:Дано няма припознали се в поста ми ,с най-добри чувства споделям!

И сега за да не е спам,този път се оплаквам,а не възхвалявам.
За разнообразие смених омекотителя,пак Коколино,но друг аромат.Е,адски сладникава и задушлива миризма  Sick
Не е за моя нос този:

# 71
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Дами, моля да ме ориентирате в коя от по-големите вериги супермаркети може да се открие течен Ариел за тъмно пране. Вече безуспешно втори месец търся. Ето, сега отново в Била и ДМ течните Ариели са на промоция, но има само от вида Mountain Spring, Touch of Lenor и за цветно. А съм ползвала не една опаковка за тъмно, картинката е в тъмнолилав цвят, отдолу пише Dark, и когато свърши, все си мислех, че ще го намеря пак, в краен случай на Метро, и ще си купя отново. Обаче по другите магазини така и не се появява. Днес пратих ММ до Метро и той ми се обади преди малко, че и там нямало такъв. Междувременно черните дрехи пускам с препарат за цветно, но предпочитам да си ползвам точно този.
Да не би да е спрян за нашия пазар или изтеглен от магазините по някаква причина? Съжалявам, ако това е коментирано в по-старите теми.

Ето за този става дума:
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 31 яну 2018, 16:57 от Pyjamka

# 72
  • Мнения: 1 953
Pyjamka, ако не намерите този Ariel, Denkmit имат за черно, в Lidl също съм виждала, но за там не съм сигурна дали го има постоянно. Тук в темата се пише за тези препарати "уж" за черно, че това е маркетингов трик, което ме накара да се откажа да пробвам от тях.

# 73
  • Мнения: 1 434
Pyjamka, ако не намерите този Ariel, Denkmit имат за черно, в Lidl също съм виждала, но за там не съм сигурна дали го има постоянно. Тук в темата се пише за тези препарати "уж" за черно, че това е маркетингов трик, което ме накара да се откажа да пробвам от тях.
И аз така, имаме доста черни дрехи, пера си ги с прах Омо за цветни и никак не съм забелязала нещо да е избеляло или просветляло. Peace

# 74
  • Мнения: 4 270
Pyjamka, ако не намерите този Ariel, Denkmit имат за черно, в Lidl също съм виждала, но за там не съм сигурна дали го има постоянно. Тук в темата се пише за тези препарати "уж" за черно, че това е маркетингов трик, което ме накара да се откажа да пробвам от тях.
Pyjamka, аз пера с Persil Black Expert (от магазините за паралелен внос) и съм доволна.  
Не съм сигурна, че препаратите за тъмни/черни дрехи са маркетингов трик на производителите, защото дрехите ми са като нови. Откакто спрях да ги пера с прах за цветно, нямам бели черти по дънките, а и дрехите като цяло изглеждат по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт