Аз ли съм странната в ситуацията?

  • 10 881
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 468
След 6 години връзка това ли са ви темите за обсъждане и проблемите за решаване? Такива дреболии са характерни за първите месеци/година от връзката, когато хората са на етап "опознаване" и "напасване на характерите". След 6 години би трябвало доста добре да се познавате и да си знаете "магариите". Би трябвало да сте свикнали със странностите и поведението на другия. Ако твоят човек си е дребнав по принцип, би трябвало отдавна да си наясно с това. Ако отскоро е станал такъв, това вече е притеснително, тъй като понякога, когато любовта започне да си отива, другия започва да те дразни и обръщаш внимание на някакви незначителни неща.

Конкретно на въпросите:
1. Що за глупост?!
2. Нищо нередно не си направила. Отстъпваш 2-3 крачки за да оставиш някакво пространство между вас за да може приятелят ти да си каже няколко думи с неговия познат. Предполагам, че ако имаш приказка с въпросния познат, ще останеш да си поговориш с него. Зависи от конкретната ситуация и не мисля, че е повод за скандал.

# 31
  • София
  • Мнения: 17 900
Няма да коментирам аз как правя в двете ситуации, защото за мен е иррелевантно. Да, смятам, че са дребни и не изискват внимание и анализ.
Имаш си един комплексар, който постоянно гледа какво биха си помислили хората и не те уважава, за да те хока заради тяхното мнение. Не е просто дребнавост, да си знаеш. Имай едно на ум.
Тия, дето за дребни неща треперят "да не ги изложиш" еволюират Peace

# 32
  • Мнения: X
То и на дете да кажеш, че те излага е неприемливо, какво остава на възрастен човек!

# 33
  • Мнения: X
То и на дете да кажеш, че те излага е неприемливо, какво остава на възрастен човек!
защо пък да е неприемливо да се каже на дете? Все пак как ще израсне възпитан?
Виж на възрастен човек да се каже - ами такъв се сформирал характера му. Нищо не може да се направи.
Сещам се, че имах една приятелка, с която като излизах винаги се случваше следната ситуация - вървим си и срещу нас мои познати. Спираме се, поздравяваме, запознавам ги (ако се налага) и след това, не винаги, но понякога,  те за минута ми споделят нещо лично набързо. Въпросната приятелка обаче никога не се отдръпваше. Даже най-нахално държеше да ѝ се обясняват подробности от въпросният познат, за да "вникнела" в историята! Абсолютно винаги! Дори и когато не се познаваше с третото лице. Беше ужас! Всичките ми познати придобиха навика да не се спират като ме видят с нея.
След време разбрах, че нейните родители никога не са ѝ правили забележка по това отношение. И го разбрах когато ги видях как се отнасяха с сестричката ѝ.
Не издържах дълго време с тази приятелка.  

# 34
  • Мнения: X
На мен ми звучи грозно да си кажа на детето „излагаш ме”. Бих му направила забележка, без да му подхвърлям подобно обвинение. Примерно „Пеше, ела да поздравиш леля Станка, така правят възпитаните деца”, а не „Пешо, излагаш ме пред леля Станка като не я поздравяваш”. То и без това е истина, че не ми дреме за хорското мнение, но и да не беше така, пак не е бих мятала такива обвинения.

# 35
  • Мнения: X
Разбрах логиката ти, Лейди, но лично аз, насаме не бих му го спестила Joy

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 3 610
То и на дете да кажеш, че те излага е неприемливо, какво остава на възрастен човек!
защо пък да е неприемливо да се каже на дете? Все пак как ще израсне възпитан?
Няма да израстне възпитан, а ще израстне със социална тревожност, най-малкото. Едно е да обясниш етикеция и правила на общуване, съвсем друго да сочиш някого като "излагащ те", особено да го обвиняваш пред други!
По темата: този мъж, ако не е бил такъв мърморко контролиращ, /т.е. ако това е новопоявила се симптоматика/ значи твърде много започва да се вглежда и търси  негативни черти на авторката, което от своя страна не говори добре...

# 37
  • Мнения: 11
Познавам мъж с абсолютно същите претенции и дребнави изпълнения. Преживявала съм и двете ситуации, а поведението ми беше идентично с твоето. Въпреки обясненията ми, при него не само че нямаше подобрение, а с времето репертоарът му с откачени прояви даже нарасна. Много е натоварващо и смазващо такова отношение, кара те да си нащрек непрекъснато. Накрая все той е обиден, а аз - кривата и ненормалната. Да не би да е зодия Рак?

Мерси за споделеният опит. Не е зодия Рак, Водолей е ако това има някакво значение. Вярно е това, което казваш, аз съм в същата ситуация - безкрайни опити да 'защитя' себе си, но пак оставам неразбрана.

# 38
  • Мнения: 3 828
За първата ситуация е глупост просто.
За второто, когато срещнем негов познат, който аз не познавам, винаги заставам плътно до него и той ме представя, запознавам се с човека и после може да продължа нататък. Най-често ни се случва в мол/хипермаркет и просто продължавам да си разглеждам наоколо, докато те си се наприказват.
Но е тъпо, ако непознатият е проявил интерес към теб/вас като двойка,а ти си отминала нататък.
Като цяло, много различни хора, ситуации и странични фактори има, но чак пък скандали да стават за такива неща..

# 39
  • Мнения: 11
Все едно описваш мен и мъжът ми. Действието на мъжкото тяло според мен е провокирано от мисли от типа "излагаш ме като страниш, какво ще си помислят другите хора и тн." Аз също минавам 2-3крачки напред - какво да правя при хора, които не познавам, ако иска да седя до него като каже здрасти, втората му реплика трябва да е "това е приятелката ми ...., запознайте се". Щом не е такава - нека се сърди, но на себе си.

Мерси за отговора. И в моите очи не е нищо фатално преминаването леко напред от тях, докато траят тези 1-2 минути, но за него си струва чак да се стигне до скандал/караница.

# 40
  • Мнения: X
О, аз бих заложила на зодия Стрелец. Мъжете от тази зодия са доста истерични. За всякакви дребнави подробности. И винаги имат изкривени разбирания. Worried
След като всичко в теб го дразни, опасявам че нещата няма да станат по-добри. Sad

# 41
  • София
  • Мнения: 24 839
На мен ми звучи грозно да си кажа на детето „излагаш ме”. Бих му направила забележка, без да му подхвърлям подобно обвинение. Примерно „Пеше, ела да поздравиш леля Станка, така правят възпитаните деца”, а не „Пешо, излагаш ме пред леля Станка като не я поздравяваш”. То и без това е истина, че не ми дреме за хорското мнение, но и да не беше така, пак не е бих мятала такива обвинения.

Ами, ако ти се тръшне в цял ръст, тропайки и виейки, щото нещо не си му уйдисала, какво би казала и направила? newsm78

# 42
  • Мнения: 3 828
О, аз бих заложила на зодия Стрелец. Мъжете от тази зодия са доста истерични. За всякакви дребнави подробности. И винаги имат изкривени разбирания. Worried

Grin
Моят е стрелец, за истериите съм съгласна. Понякога си мисля, че и той има ПМС, хваща се за някоя дума и направо душата ще ти извади докато не те изнерви на максимум. И винаги философства и се опитва да те контрира и да те убеди в противното на това, което мислиш. Ама пък си го обичам, кво да го правя Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 11
Благодаря на всички за споделените мнения. На някои отговорих в цитат, но искам по-подробно да си кажа тук.

Относно честотата на такива изблици - от скоро са. Преди нямам спомен да е имало скандали, караници, повишаване на тон за такива неща. Това мога да отговоря на коментарите 'За 6 години не съм ли разбрала'.

Той не ми подвига въпросът за двете ситуации за които писах за първи път. Зачестилите спречквания ме доведоха тук, защото исках да чуя други мнения.

А за човекът, когото срещнахме е негов личен приятел (аз не го познавам), нямам никакви отношения, просто реших да съм тактична. Разбира се, че ако срещнем общи познати съм винаги там. Разбира се, че ако искаше да ме запознае, аз не съм отишла на другата улица, както каза някой по горе.

Просто в безсилието, което усещам в опитите си да се защитя и обясня, запознах да се съмнявам в себе си.

Благодаря.

# 44
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 339
За ситуация 2 според мен не си права,защото той може да иска да те представи на познатите си.
Ако пък вече се познавате с приятелите му ,той иска ти да си до него и също да участваш в разговора им.
Просто иска да се вижда,че сте двойка.

Общи условия

Активация на акаунт