Клуб на храбрата шивачка - тема 20

  • 75 440
  • 787
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 5 547
Скрит текст:
Искам да си направя кройки по една стара рокля, трябва ли да разшия всички шевове или може и да изрежа парчетата, а после да си добавя резерва при кроенето върху плата?
Да се самоцитирам - и отново да попитам ... newsm78
Ти прецени сама, ако е някаква коприна или друг лигав плат е трудно.
 Принципно е възможно , но трябва да изрежеш изключително внимателно и близо до шева, освен това плата трябва да е сходен, при различно по вид и структура платове, една и съща дреха стои по различен начин.

# 151
  • FRANCE
  • Мнения: 2 228
Аз лично режа плътно до шевовете и после си оставям резерва за шев. Нямам нерви да поря, особенно ако има  шев с оверлог.

# 152
  • Добрич
  • Мнения: 5 455
Принципно става, обаче например ако има свивки, трябва да внимаваш. Виждала съм кройки с изрязани свивки, но все пак хартията не се разтегля и размества както някои тъкани. Трикото също лесно се деформира.

# 153
  • Мнения: 1 109
Здравейте,  извинявайте че.ви развалям малко разговора, но имам голям проблем, ровя из интернет и точно за този проблем...нищо. Машината ми не изважда долния конец...въртях иглата, вадих въртях долния конец - нищо. След милионния път на изваждане и прибиране на всичко което е възможно да не объркам и старателно избърсване долният конец се показа за около два минути, после започна да набира и при последващото поредно изваждане отново отказва да се покаже... Та някой знае ли някой линк към някой сайт ако е възможно да схвана как сама да си я отремонтирам, центрирам или както се там казва. Благодаря!

# 154
  • Мнения: 1 862
Здравей, vige! Добре обясняваш, но забравяш, че ние не знаем каква е твоята машина. Освен име, машините имат и различни модели, а и това е важно. Иглите на старите машини се поставят по един начин, а на новите - по друг. А сега започни отначало! Какво се случи, че машината не работи? Чупила ли си игла, или днес я извади и тя не вади конецът? Смени ли иглата? Възможно ли е детски ръце да са ползвали машината като интересна играчка? Както лекарят иска да знае предисторията на болката, така и майсторът за да предпише лекарство.

# 155
  • Мнения: 1 109
Супер, че толкова бързо има отговарящи. Машината не е нова, Black Rose. Спря да вади долния конец в процес на шиене, набира, започвам от начало, пак набира от долу, изваждам всички конци, връщам всичко от начало и вече не го вади. И така до вчера ровя из нета, ядосвам си се, размислям дали да я хвърля или да я пусна в някой сайт и ако някой може да си я оправи, а пари за нова нямам, та вчера отново отначало вадя всичко, избърсвам връщам, тръгва за около две минути и после пак започва едно набиране и отново изваждане на всичко лесно изваждащо се, вече по-сигурно, защото нали тръгна, обаче отново не изважда долния конец....май ми е мноооого сърдита. Забравих да кажа че е електрична... И срам не срам и това да си призная купена е от тези втора употреба от Германия, но повече от година е работила както трябва, само съм забелязала, че й е трудно при по-дебел плат, а при три-четири пласта плат й е почти невъзможно.

# 156
  • Мнения: 1 862
Съжалявам, но никъде не мога да открия  машина с такова име. Да не би това да е моделът, а марката на машината да е друга? Пластмасова ли е? Има ли зиг заг?

# 157
  • Мнения: 1 109
Съжалявам, но никъде не мога да открия  машина с такова име. Да не би това да е моделът, а марката на машината да е друга? Пластмасова ли е? Има ли зиг заг?
black rose super nutzstich
https://www.google.rs/search?client=ms-android-sonymobile&bi … rc=EChZXDn70VCg3M:

# 158
  • Мнения: 1 862
Добре! Напоследък за да отстраним някакъв сериозен проблем на някоя машина давам много точни и последователни указания, но в отговор получавам само други жалби, а не спазване на указанията ми. В предните постове попитах сменяла ли си иглата, но не ми отговори. Първото което искам да направиш е да поставиш чисто нова игла №90! Плоската страна на колбата да е обърната назад. Вдигни крачето! Раздени машината напълно! Вдени я много стриктно, както е по инструкция, без да пренебрегваш нищо. Пробвай и пиши какъв е резултатът! Не знам за кой вече път пиша за пробването и за писането след това и след като вече всичко е наред, ни вест, ни кост.

# 159
  • Мнения: 1 109
Веднага чета и  пробвам всичко, игла номер 90 е сякаш много дълга, удря в една от металните части,тази която се вади и изобщо не влиза, сякаш след милиметър, два чак би успяла да пробие
 Всъщност това е било със сто и десет,  с деветдесе влиза и излиза без да го захваща

Последна редакция: сб, 30 юни 2018, 12:53 от vige

# 160
  • София
  • Мнения: 5 547
Не знам , ама честно казано аз нищо не разбрах от предният пост, как ще ти помогне Електричар- той да си мисли. Joy

# 161
  • Мнения: 1 862
Независимо какъв номер е иглата, трябва да не опира никъде. Това ме навежда на мисълта, че се е развалила центровката. Развий болтчетата на плочката и я махни! Развий болтчетата на зъбите и ги махни! Почисти зъбите и всичко около грайфера! Ще въртиш машината на ръка, но в тази посока в която върти и с мотора. Махни совалката! Постави програма за прав шев! Завърти копчето с което местиш иглата и я позиционирай най-вляво. Завърти маховика, така, че иглата да дойде в долна мъртва точка! Продължавай да въртиш, докато острата част на грайфера застане точно до иглата! В този момент тази остра част на грайфера, трябва да се намира на един милиметър над отвора на иглата и не трябва да се удря в нея. Направи тези неща и пиши на колко милиметра се намира носът на грайфера спрямо отворът на иглата! Станал е някакъв катаклизъм. Обикновено става при шев на дебели материи.

# 162
  • Мнения: 1 109
Разглобено, почистено, по моя преценка е поне милиметър и половина, два. Изпробвано ръчно без плочката и зъбците вади конеца, но сякаш от второто бодване и сякаш има някакво напрежение.

# 163
  • Добрич
  • Мнения: 5 455
elektrichar, не искам да спамя, обаче: Възхищавам се на желанието и търпението, с които помагаш!

# 164
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Независимо какъв номер е иглата, трябва да не опира никъде. Това ме навежда на мисълта, че се е развалила центровката. Развий болтчетата на плочката и я махни! Развий болтчетата на зъбите и ги махни! Почисти зъбите и всичко около грайфера! Ще въртиш машината на ръка, но в тази посока в която върти и с мотора. Махни совалката! Постави програма за прав шев! Завърти копчето с което местиш иглата и я позиционирай най-вляво. Завърти маховика, така, че иглата да дойде в долна мъртва точка! Продължавай да въртиш, докато острата част на грайфера застане точно до иглата! В този момент тази остра част на грайфера, трябва да се намира на един милиметър над отвора на иглата и не трябва да се удря в нея. Направи тези неща и пиши на колко милиметра се намира носът на грайфера спрямо отворът на иглата! Станал е някакъв катаклизъм. Обикновено става при шев на дебели материи.
Електричар, много ценни уроци, аз също благодаря! Запазих си информацията, ако ми се наложи. Колко сте отзивчив! Хубав ден!

Общи условия

Активация на акаунт