Клуб на храбрата шивачка - тема 20

  • 75 394
  • 787
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 862
Много добре изглежда големият винт. Не му е развалена резбата. Не вярвам да е развалена и вътрешната резба на вала. Не ми се вярва това което писа, че като въртиш надясно, се върти до безкрай. Хайде сега изгледай клипът от предишният ми пост, постави правилно всичко на мястото му и пробвай! Сега е време да капнеш 2-3 капки масло на валът на който е поставено голямото колело.

# 616
  • Мнения: 1 107
Защо ми е да те лъжа? Ако искаш да  мога да ти го покажа на Вайбър или на messenger стига да имаш желание.

# 617
  • Мнения: 1 862
Ще ти пиша на лични.

# 618
  • Мнения: 1 107
Намерих проблема, днес ми е ден. На копчето имам две болтчета, едното дълго, другото късо, реших, че късото е счупено и го извадих да търся подобно, но като го огледах си изглеждаше ОК. Тогава, голямото, дългото което излиза много го развих и него и първо завих малкото кръгче, пробвах, въртят се заедно, супер, завих и голямото чак тогава . Предполагам копчето не е могло да завърти до край.
И се надявам клипа някога да тръгне, да не кажеш, че като е стигнал ножа до кокала и съм се предала..един вид излъгала съм.
Иначе има 4 гледания, а ми пише, че е неактивен. Надявам се да чака някакво одобрение....
След малко ще прегледам прахосмукачката...

# 619
  • Мнения: 1 862
До тук много добре! Не писа прахосмукачката спря както работеше, или не проработи на следващия път, след безпроблемно чистене? Не писа усещала ли си неспецифична миризма?

# 620
  • Мнения: 1 107
ММ си чисти колата, по едно време едното дете каза, че вече не работи.
Неговия коментар беше само, че ТАЗИ ПРАХОСМУКАЧКА НИКОГА НЕ Е ЧИСТЕНА.
Ха-ха-ха
Сега ще извадя да изпера всички филтри и кутийки, ама сигурно е изгорял мотора...

# 621
  • Мнения: 1 862
Дааа, както и предположих. След ВСЯКО използване на прахосмукачката, трябва да я почистиш. Няма ли толкова  наблизо някой жичкаджия, който да я види?

# 622
  • Мнения: 1 107
Аз я чистя преди ползване, защото не чистя стая по стая , а всичко на веднъж Flushed след което гледам да  я върна от където съм я взела. Разглобих я, намерих откъсната жичка, обаче е откъсната от една от онези метални плоски  букси...или много неща са букси или така е само в моите очи, та там не знам как да я вържа и след като проблема е намерен, ММ довечера щял да погледне...може и да я върже....

# 623
  • София
  • Мнения: 4 548
С вашите коментари ме вдъхновихте и аз най-накрая да си оправя шевната машина. От много време (години са) не успявам да развъртя малкото колелце (същото, за което горе иде реч) и като навивам калерчетата, иглата си боде. Машината е стара, чарковете потракват, а не е като да не я смазвам, и е много дразнещ шума. Има ли вероятност някой да е свалял въпросното колелце и после да не е напаснал добре шайбата и затова сега да няма никакъв ход?

# 624
  • Мнения: 1 862
Здравей, mlv! Да, има такава вероятност. Хвани с лявата ръка маховика (голямото колело)! С дясната ръка хвани малкото колело и всичката ти дадена от Бог сила, се опитай да го завъртиш към теб! Ако все пак нищо не стане, извикай някой 120 - килограмов силен мъжага, ти хвани с две ръце голямото колело, а на него му кажи да развие малкото! Ако всичко е наред и успееш да го развиеш, движението на малкото колело трябва да е в рамките на 1/3 оборот. И както вече писах, когато го въртиш напред, малко преди края, трябва да усещаш затягането. Ако не е така, изгледай видеото което съм рекомендувал, развий както е показано, постави пластината с двата чопа както е показано и я завърти на 180 градуса! Доколкото разбирам, проблем ти е самото развиване, затова ти трябва здравенякът. Ако развиеш малкото колело, непременно капни в най-крайният отвор, горе вдясно, поне 3 капки масло, за да се смаже въртенето на маховика, спрямо вала! От толкова много години като не е развивано това колело, маховикът и валът са се свързали и може да се наложи да развиеш напълно малкото колело както е на видеото, да извадиш маховика, да смажеш вала и пак както е във видеото да сглобиш всичко. Не се отказвай докато не го развиеш!  Очаквам положителни резултати и рапорт!

# 625
  • Мнения: 1 107
А възможно ли е и там на малкото да има някое болтче, което д се развие малко и чак след това да се пробва с развиването?
ПС-не да разбирам, само давам идеи... Все пак отвиваш, пробваш, ако не стане пак го завиваш.

# 626
  • Мнения: 1 862
Преди месец трябваше да направя профилактика на UNION. Машината не беше пипана повече от 20 години. Това колело го развих някак, но независимо от това, маховика и вала бяха сякаш заварени един за друг. Мисля, че случаят с mlv е точно такъв. Наложи се да развия болтчето на малкото колело, да развия колелото напълно, да махна пластината и да извадя маховика. До такава степен бяха клеясали и свързали се маховика и вала, че с голям зор извадих маховика от вала. Тогава почистих и смазах валът, същото направих на маховика и чак тогава вкарах маховика във вала. Нищо, че машината е смазвана някога с точното масло, ако не е работено с нея много дълго време, частите клеясват и се свързват. Затова независимо колко стара или нова е машината, добре е поне на 6 месеца да се пошие на нея и да се раздвижат механизмите. Ако пък се смилиш и капнеш по една-две капки масло на всички движещи триещи и плъзгащи се части, тя ще ти е много благодарна и няма да се пазари, когато ти потрябва. Рускините си кръщават машините, говорят им на галено име, хранят ги с любимото масълце и машините им се отплащат с дълга, вярна и безпроблемна работа. Казано е: ,, - Дай, за да получиш''!

# 627
  • Мнения: 416
Здравейте! Не намерих къде другаде да питам и се обръщам към вас. Поръчах си дънки от Амазон,страхотни са, но имат протъркано точно на коленете, а от вътрешната им част е сложено дебело подлепващо, което много дразни. Все едно някой ми е сложил спирачки на коленете. Та въпросът ми е как да го махна, понеже е здраво залепено. Има остатъци от някакво лепило и върху самите парчета, което ме притеснява. Дали е някакъв вид лепило в шив. индустрия? Отлепих една част, но от дърпането се разтегна платът (с еластан е). Благодаря предварително!

Последна редакция: пт, 29 мар 2019, 20:36 от Vessita13

# 628
  • София
  • Мнения: 4 548
Моята е Лучник, модел от началото на 70-те. Използва се сравнително често. Оня ден например скъсих 5 чифта дънки. Миналия месец пак така. Приятели и колеги ме ползват за придворната си шивачка.  Ших и едни щуротии от геотекстил. А маховикът е зацепил за малкото колелце от много време. Вече не помня от кога. Ей сега ще се пробвам да го развия, ако не - разглобявам. Утре ще имам и 120 килограмов мъж подръка, та ако с наложи и него ще вкарам в действие. Simple Smile

Стана работата. Успях да го развия. Свалих и малкото колелце, че нещо много малък ми се видя свободния ход. Врътнах шайбата на 180 градуса и сега е по-добре. Масло се оказа, че има. Изглежда съм я смазвала скоро, ама пусто склерозата не прощава - не помня кога е било. Началото на тая година разглобявах и почистих механизма на лостчето за напред/назад. Нищо чудно тогава да съм смазала всичко наред.

Последна редакция: пт, 29 мар 2019, 20:48 от mlv

# 629
  • София
  • Мнения: 5 547
Здравейте! Не намерих къде другаде да питам и се обръщам към вас. Поръчах си дънки от Амазон,страхотни са, но имат протъркано точно на коленете, а от вътрешната им част е сложено дебело подлепващо, което много дразни. Все едно някой ми е сложил спирачки на коленете. Та въпросът ми е как да го махна, понеже е здраво залепено. Има остатъци от някакво лепило и върху самите парчета, което ме притеснява. Дали е някакъв вид лепило в шив. индустрия? Отлепих една част, но от дърпането се разтегна платът (с еластан е). Благодаря предварително!
Можеш да пробваш като го затоплиш с ютия и докато е горещо да опиташ да го отлепиш,ако така не стане едва ли ще стане изобщо. Само внимавай да не изгориш дънките.

Общи условия

Активация на акаунт