Клуб на храбрата шивачка - тема 20

  • 75 075
  • 787
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 846
Здравей,  vige! И двете снимки са твърде неясни. Защо? Защото трябва да видя тези кабели къде отиват. Кой е в щепсела и кой е в педала. Това бялото се казва лустър клема, но ще му казваме клема. Снимай пак, но не пипай с ръка, за да мога да видя добре! Искам да навиеш кабелите на щепсела и педала, да ги отделиш един от друг и да видя кой къде влиза! В никакъв случай не връзвай кабели, докато не изясним нещата! Рискуваш да направиш експлозия с късото съединение, ако беше вързала както беше намислила. Искам ясни осветени снимки, на които всичко да се вижда! Давай!

# 601
  • Мнения: 1 096
Скрит текст:




В кой смисъл експлозия? Ако вкарам тази кафявата в единствената свободна дупка  на другата по-голяма Клеман, където точно след празното място е отново кафява жичка....реших че така ще стане токов кръг....
Не пипам!

Последна редакция: чт, 28 мар 2019, 21:34 от AnMary

# 602
  • Мнения: 1 846
Точно така. Вземи малка отвертка! Развий добре болтчето на клемата която е празна, усучи добре и вкарай кафявия кабел срещу кафявия! Завий болтчето и пробвай! Тази разкачена жичка е за педалът и затова машината има осветление, но не може да завърти. Направи тези неща и немедленно докладвай!

# 603
  • Мнения: 1 096
Работи....
Сега да си зашия вчерашния неуспеш опит.
Безкрайни благодарности!

# 604
  • Мнения: 1 846
Браво, още малко и ще си правоспособна колежка! Добре. За да не стават отново такива разкачания на жиците, добре е да увиеш двата кабела един за друг и с някаква свинска опашка да ги стегнеш за машината. Ако нямаш такива екстри, импровизирай с някаква вързанка, та била тя и от плат. Тези два кабела трябва да влизат стабилно, а не да се мяткат безразборно. Лейкопласт също става, ако нямаш изолирбанд. Измисли нещо! Способна си!

# 605
  • Мнения: 1 096
Последните дни изобщо не ми върви и май е по-добре да не пипам нищо...поне докато не мине малко време... Първо ми изгоря прахосмукачката, после това с машината. Сега върви, ама не като преди...изобщо даже. Преди само като пипна педала и тръгва, сега натискам до край и може и да тръгне, а може и да не тръгне. Външното кръгче , там където трябва да е дръжката , се върти, вътрешното не, може да се наложи да го пипна за да тръгне иглата.  Просто в момента не мога да го обясня, до сега я вадих и прибирах, откачах и закачах за шкафа, психически се уморих. Чува се шума от педала, но иглата не тръгва всеки път и не върви като обикновено.
И като капак на всичко, чувам някакво парче се подмята в пасатора и едва се стърпях и него да не го отворя. Просто ще изчакам ден-два да ми тръгнат нещата по-сполучливо и ще разглобявам, търся и надявам се благополучно поправям.

# 606
  • Добрич
  • Мнения: 5 426
Последните дни изобщо не ми върви и май е по-добре да не пипам нищо...поне докато не мине малко време... Първо ми изгоря прахосмукачката, после това с машината. Сега върви, ама не като преди...изобщо даже. Преди само като пипна педала и тръгва, сега натискам до край и може и да тръгне, а може и да не тръгне. Външното кръгче , там където трябва да е дръжката , се върти, вътрешното не, може да се наложи да го пипна за да тръгне иглата.  Просто в момента не мога да го обясня, до сега я вадих и прибирах, откачах и закачах за шкафа, психически се уморих. Чува се шума от педала, но иглата не тръгва всеки път и не върви като обикновено.
И като капак на всичко, чувам някакво парче се подмята в пасатора и едва се стърпях и него да не го отворя. Просто ще изчакам ден-два да ми тръгнат нещата по-сполучливо и ще разглобявам, търся и надявам се благополучно поправям.

Така е обикновено, докато се навива калерчето. Двете колелета се завиват/отвиват едно за друго.

# 607
  • Мнения: 1 846
Вела е напълно права. Vige, завърти малкото кръгче напред! По една, или друга причина този съединител се е развил. Вела много добре го каза, че когато искаш да навиеш калерче, развиваш малкото кръгче към теб. Тогава калерчето се навива, но машината не върти. Като стегнеш малкото кръгче, движението се предава на цялата машина. Новите машини са направени така, че като поставиш калерчето и го щракнеш за навиване, движението на машината се изключва, но на старите машини тази екстра я няма. Чува се шумът от въртенето на моторчето, а не от педала. За да не изгориш и новата прахосмукачка, те съветвам след всеки 15 минути работа, да й даваш почивка поне 5 минути, да почистваш винаги торбата с прах, или да я сменяш, ако е книжна. Ако е спряла по време на работа, променила е звука си и е замирисала на изгорял лак, със сигурност е изгоряла. Но ако е работила до последно, почистила си торбата, а на следващият път въобще не тръгва, вероятно има друг отстраним проблем. Но не вярвам дойчовците да се занимават с ремонт на прахосмукачки, защото ще ти вземат колкото за почти нова. Ремонтът е досаден, труден и мръсен, затова малко хора се хващат с него. Ако беше в България - да, но в Германция - едва ли. С изчакване и пасаторът няма да се оправи, ами го почвай и него! Просто в живота е така, бедите никога не идват сами. Просто са ти се струпали повече. Е, поне машината можеш да я накараш да тръгне както преди. Едно гайле по-малко.
  Забравих да спомена, че за да завиеш малкото кръгче, трябва с едната ръка да държиш голямото колело. В крайна сметка и двете колела трябва да се въртят с еднаква скорост.

Последна редакция: чт, 28 мар 2019, 01:40 от elektrichar

# 608
  • Мнения: 1 096
Това с въртенето го пробвах, малкото на дясно върти до безкрай, при въртенето му на ляво се отвива. И всъщност все си мисля, че иглата трябва да се мести като пипам  голямото кръгче, обаче няма изобщо такива намерения.
В Сърбия съм, тук поправят около 20 евро мисля беше ново моторче с поправка...или 30. Може и да не е от най-модерните, но прахосмукачката ми е Самсунг с контейнер за сухо, а не с торбичка и много си я харесвам.
Пасатора работи супер, но при разклащане в частта където е моторчето се чува че има нещо. Ясно че няма да го ползвам докато не го отворя, само ще ме е яд ако не мога да го събера после

# 609
  • Мнения: 1 846
Не е нормално, малкото кръгче да се върти до безкрай надясно. Нормалното движение наляво, надясно е 1/3 оборот. Малко преди крайно дясно положение, кръгчето трябва да се върти малко по-трудно затягайки съединителят. Стегнато по този начин, голямото колело е свързано с основния вал на машината и тя започва да се върти. Но проблемът въобще не е в моторчето и педала. Спести си тази ненужна покупка! Виж как се разглобява и сглобява това устройство, макар на друга машина. Напълно идентично е на твоята: https://www.youtube.com/watch?v=Ui4ckbbAMac  Забележи, че майсторът прави машината, но не отпред, а отзад и в такъв случай посоките са обратни, ако я правиш отпред. Развий напълно малкото кръгче! В края му има едно болтче. То е заострено в предната си част. Майсторът обяснява кога да се развие и завие. Виж точно накъде обръща издадените части на пластината. Не трябва да се обърква. Виж, или снимай големият винт дали е пластмасов и не се ли е развалила резбата му. Ако е така, трябва да дадеш това кръгче на стругар и да ти остърже същото от метал. Другият вариант е да навиеш тефлонова лента за водопроводни части. Продава се в магазините за водопроводни части. Не знам откъде може да се купи такова кръгче. Май наистина ти е куцуз месец. Повредите на ВСИЧКИ прахосмукачки са изцяло по вина на собственичките им. Те са с колекторни двигатели, бързооборотни са и загряват много, ако чистиш 2-3-4 стаи без почивка. Това правило никоя домакиня не го спазва и затова продадените прахосмукачки са толкова много. И всяка казва, че преди да се развали, си е чистила всичките 4 стаи без почивка. Но точно затова е изгоряла. Знам, че няма да ме послушаш и новата ще изгори като старата. Бай Ганьо казва,,- Имал си бол пари - платил си''!

# 610
  • Мнения: 1 096
Има ли сайт освен YouTube където може да се качва видео за един ден, примерно...да покажа нагледно.....
Поправка, намерих, качвам видео, дано да може да се гледа без регистрация
Кажете дали може да се гледа
http://www.metacafe.com/watch/11859726/sewing/

Последна редакция: чт, 28 мар 2019, 12:26 от vige

# 611
  • Мнения: 1 846
Съжалявам, но ,, Те такова животно нема''! Не мога да видя нищо подобно.

VIGeR
Subscribe

    0 posts 0 subscribers 0 views

Home Videos Galleries Playlists Info
This channel has no content

# 612
  • Мнения: 1 096
Лелеее, тъкмо завърших с пасатора след вчерашното охрабрение. Беше паднало някакво болтче и срещуположното на него беше пред падане. Та супер щастлива, че съм го оправила...и..... кой да очаква точно такъв отговор, точно от теб (извинявай, че на ти, но ...помагаш за милионен път вече, та всички тук, вярвам те усещаме супер близък)
Тогава изобщо да не пипам и да си карам така....
ПС: няма видео всъщност или нямаш идея какво й е?

# 613
  • Мнения: 1 846
Няма такова видео. Имам чувството, че не си прочела предният ми пост дълъг като роман на Дюма старши. Развий малкото колело и ми го снимай в 3-4 ракурса!

# 614
  • Мнения: 1 096
Скрит текст:




Последна редакция: чт, 28 мар 2019, 21:35 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт