Астрология - 12 тема

  • 64 905
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 152
Ами явно професионално, астрологично израстване чрез форумно общуване не е плодоносно и здравословно. Sad

Не знам как се чувстват комфортно бг - астролозите като са се окопали в някакви свои "снобски " среди и най -вече в собственото си величие, на което му се самолюбуват, целейки да събират съкровища на Земята, използвайки за параван духовни "познания ". Може и да съм в заблуда, но оставам с това тъжно убеждение /впечатление.

# 61
  • Мнения: 3 255
Не си в голяма заблуда, капсулирани общности са това. А в многобройните фейсбук групички се пуска само стръв за лаици, с цел ефектно представяне пред публика.

Превеждах наскоро една книга за Таро – тароложка с 40-годишен опит, парапсихолог, има школа по йога и духовни учения преподава. Занимава се и с астрология. Накичена със сума ти гръмки титли. Но един прост пример я издаде. В една астрологична подредба се позовава на наталната карта на клиентката, където Меркурий е в Стрелец, а Венера е в Лъв. Понеже на мястото на Венера в подредбата се е паднала Силата, представена от жена и лъв. Ако поне малко разбираше от астрология, нямаше да напише такъв виц. В друга книга, астрологична, не се спрях да коригирам астрологични неясноти. И това са все гръмки и известни имена, с дългогодишен опит. Дадено ми е с лекота да разпознавам явни и прикрити грешки и некомпетентности, затова не ме обичат хората, от тъй наречените колеги най-вече.

Добре че не станах даскалица, много двойки и тройки щях да пиша.  Simple Smile

# 62
  • Мнения: 9 152
Уф, то аз фейсбук нямам и пак попадам на " стръв ".
уж  "надушвам ", но винаги все себе си съм винила, че имам грях с моите съмнения и подозрителност, (та нали другият е знаещ, посветен, а аз невежата) .  Страня от съмненията, чужди са ми, а все биват провокирани, и после с тъга разбирам, че съм се оказала права.
Но нищо. Наготово поднесена каца с мед не е добре. Трябва да я заслужа, за да я оценя.

# 63
  • Мнения: 3 255
Точно моите съмнения и подозрителност ми помогнаха да избегна голяма издънка или по-скоро да предпазя други хора. Става въпрос и за финансови загуби, и за удар по имиджа. Но тъй като гледам с доста критично око, се усъмних за някакво объркване. И така се оказа. Успяхме да предотвратим една доста неприятна развръзка.

# 64
  • Мнения: 2 357
Момичета, отдавна не съм писала в темата. Изкарах една дълго чакана, трудно постигната и проблемна бременност. За щастие вчера се роди синът ни. Разбира се веднага му погледнах наталната карта - 5 планети в 12 дом. Какво мислите за този стелиум? Знам че 12 дом не е най-прекрасният, особено пък за стелиум, но все трябва да има нещо положително. Не намирам много информация, само дискусии в някои чуждестранни форуми, от които ми настръхнаха косите.

# 65
  • Мнения: 3 255
А стелиумът съвпада ли със знака на Асцендента или е в предходния знак? Всички планети в един знак ли са или в два съседни? Това има значение. Някои от тях могат да се окажат и в изгряващия знак. Има значение и какви са планетите. Така в абстракция нищо съществено и конкретно не може да се каже, освен общи приказки за значенията на домовете.

# 66
  • Мнения: 2 357
Сотис, по ведическата са в един знак, различен от знака на Асцендента.
По западната са разпределени в два знака.

Последна редакция: нд, 18 фев 2018, 20:23 от ~Mystic~

# 67
  • Мнения: 3 255
А, той съвсем наскоро се е родил.  bouquet
Предлагам да не се затормозяваш да чоплиш хороскопа му още сега, според мен е твърде рано. Познавам и галеници на съдбата с акцентиран 12 дом, но с бенефици по ъглите. Ама за мъж не е кой знае какъв "бонус" да е подчертано бенефичен – много се отпускат да водят консуматорски живот, без фокус, цел и посока.

При сина ти има смесено влияние. В 12 дом няма лоши планети. Може да означава и по-богат, многопластов вътрешен живот. По мои наблюдения дори е за предпочитане пред акцентиран 6 дом, там е "злата съдба".

Има Сатурн в кулминация, много близо до МС, но картата е дневна. А и смятам, че в мъжка карта Марс и Сатурн на видно място дават по-устойчив и борбен нрав. В случая Юпитер е слабичък и домовата му позиция не е особено подкрепяща. Но пуска тригон към планетите в 12 дом. Сатурн е в терма на Юпитер, МС също – това е смекчаващо влияние.

Влиянието на Сатурн би трябвало да е по-изявено в съдбата на това човече, той е само на градус от МС. И е хубаво, че няма негативни аспекти. Сатурн в кулминация дава житейски фокус, задава посока, донякъде и той компенсира слабите домови позиции на повечето планети. В случая може да се каже, че Сатурн "държи" и "дисциплинира" цялата карта – това е единствената ъглова планета от септенера, а съвпадите с МС слагат много силен отпечатък и върху съдбата, и върху личността. Особено когато няма планети близо до Асцендента или поне в изгряващия знак.

Марс аспектира Асцендента, при това по терма. И е силен при това, в сидеричния Скорпион. Проверих – меркуриева терма. Аспектът е тригон, така че марсовите качества може по-скоро да помагат на личността да си постига целите, отколкото да създават конфликти с обкръжението. Но Марс отправя квадратура към стелиума в 12 дом. Е, няма идеален хороскоп. Но от друга страна този 12-домен стелиум нали нещо трябва да го раздвижи, да го изкара от летаргия? Марс играе тази роля, Сатурн на МС също. Така че смятам, че в хороскопа всичко е в баланс и всичко си е по местата.

Нищо не се знае, детето може да е дошло и с някакъв специфичен талант. Музика, изкуство, лечителство, да помага на други хора, да служи на обществото.

Раждането със секцио ли е било, предизвикано/стимулирано ли е по някакъв начин?

Последна редакция: нд, 18 фев 2018, 15:16 от Sotis

# 68
  • Мнения: 9 152

~Mystic~, помня те идеално. Simple Smile
да е честито идването на сина ти на Земята! Бъдете благословени! Flowers Rose


П.П.
Скрит текст:
погледнах какво излиза при мен, странно.........
ако съм въвела правилно в програмата данните: 17.02.2018, 9:03, София, картата излиза със стелиум в 1 дом, а в 12 е само Кету.
Може би пак нещо греша при въвеждането и настройките Blush

Последна редакция: нд, 18 фев 2018, 15:46 от Катерица

# 69
  • Мнения: 3 255
Катеричке, пак ли нещо си объркала в програмата?  Simple Smile
Корекция 2 часа, зимно време. Лагна в първа пада на Ревати, 17 гр. и 13 мин.

Иначе термите не ги гледам с прецесия на Лахири, това е друга система, нека не се смесват. Лахири е за ведическите карти.

А що се отнася до пълния 12 дом, при детето там нали има добри планети. Особено щом има и съвпад Луна-Венера. Това може да показва, че е много желано и чакано дете от майката, с огромна обич го е износвала. И толкова хубаво му е било в утробата, че може дори да не е искал да я напуска – квадратура на Марс към стелиума. Затова питах дали е роден със секцио – имало ли е "насилствено" изтръгване от корема на майката?

Това е прочит според астропсихологията. И аз я ползвам, но съм наясно, че има ограничени възможности. За гледане на детски карти обаче е препоръчителна.

# 70
  • Мнения: 9 152
Катеричке, пак ли нещо си объркала в програмата?  Simple Smile
Корекция 2 часа, зимно време. Лагна в първа пада на Ревати, 17 гр. и 13 мин.

Скрит текст:
Иначе термите не ги гледам с прецесия на Лахири, това е друга система, нека не се смесват. Лахири е за ведическите карти.

А що се отнася до пълния 12 дом, при детето там нали има добри планети. Особено щом има и съвпад Луна-Венера. Това може да показва, че е много желано и чакано дете от майката, с огромна обич го е износвала. И толкова хубаво му е било в утробата, че може дори да не е искал да я напуска – квадратура на Марс към стелиума. Затова питах дали е роден със секцио – имало ли е "насилствено" изтръгване от корема на майката?

Това е прочит според астропсихологията. И аз я ползвам, но съм наясно, че има ограничени възможности. За гледане на детски карти обаче е препоръчителна.

да, а уж внимавам и напрягам всичките си мозъчни клетки.
Ами сложила съм лятно часово време (3), та затова. Blush Disappointed
Сега, след коригирането, всичко си дойде по местата.Simple Smile

# 71
  • София
  • Мнения: 3 752
Можете ли да ми обясните защо в Астрото като задам whole signs, sideral, Hindy/Lahiri... тоест ведически хороскоп... и транзитите ми излизат на съвсем други градуси от реалните? Ето например не отчита последното новолуние на 28*Водолей...

# 72
  • Мнения: 3 255
Не мога да ти кажа, такива сайтове не ползвам отдавна. Сигурно е нещо от настройките.
Откакто се занимавам с астрология, само програми използвам.

# 73
  • Мнения: 2 121
Можете ли да ми обясните защо в Астрото като задам whole signs, sideral, Hindy/Lahiri... тоест ведически хороскоп... и транзитите ми излизат на съвсем други градуси от реалните? Ето например не отчита последното новолуние на 28*Водолей...
Защото са по сидерал. Новолунието е на около 3* във Водолей. Не направих точна карта на самото събитие, но можеш да пробваш.

# 74
  • София
  • Мнения: 102
Чеатита рожба, Mystic! Радвай се на предстоящите безценни моменти и се възстановявай, не бих се мъчила да гледам картата толкова  рано ... поне докато дойде време за захранването Wink

Аз съм със светла и още една лична планета в 12 дом и нищо от традиционните заплахи не ме е сполетяло, в болница не съм влизала, камо ли други насилствени изолации. Вярно по интровертни сме, но това не е страшно Simple Smile

В тази връзка балгодаря на Сотис за коментрите, полезни са ми и на мен!
 Каква разлика дава дали планетите са в знака на AC (луната ми е, другите не, тропически) или в предходния знак, или ако може някакъв линк да зачета?

Последна редакция: нд, 18 фев 2018, 20:17 от Sycamore

Общи условия

Активация на акаунт