Астрология - 12 тема

  • 65 217
  • 744
  •   2
Отговори
# 660
  • Мнения: 3 307
Астрология и Религия нямат нищо общо, не е желателно да се смесват. Същото бих казала за астрологията и дъновизма или някое друго езотерично направление с религиозен/верски оттенък. Тя затова понастоящем е станала такъв миш-маш, жива да я оплачеш. Simple Smile)

# 661
  • Мнения: 9 152
Странно, за сега не виждам нещата през такава призма. Освен ако не знам какво се разбира под думата 'религия".
Та нали всички накшатри са групирани....всяка накшатра има нисша (демонична), висша (божествена) и обща (човешка) характеристика. Нали обстойно се обрисуват как работят тези енергии...


# 662
  • Мнения: 3 307
Според мен не е желателно да се смесват понятията от религията и астрологията в едно. Джйотиш е цяла философия, която включва митология, космогония, астрономия, астрология, препоръки за един по-чист и осъзнат живот. Има връзка и с астромедицина – Аюрведа. Астрологията и християнството /в най-конвенционалната му форма/ ми се струват по-несъвместими, но съм виждала толкова противоречия вече. Особено при силно набожни и фанатично вярващи хора. Нерядко се случва постъпките, ценностите и начинът на мислене да влизат в противоречие с вярата, която изповядват, и с божиите заповеди. Една привидна и показна вяра, за пред другите, пък си гонят интересите до дупка... Не смятам, че астрологията може да бъде нещо, което да е в конфликт с човешката вяра, ако последната идва от дълбините на сърцето, когато не е сбор от някакви клишета.

# 663
  • Мнения: 15 619
Религията, по своята същност, е подробно напътствие как човек да живее. За който умее да отсее зърното от плявата. Според мен астрология и религия могат да бъдат свързани, но не и на повърхностно ниво, както повечето хора са склонни да обясняват всичко.Ние сме склонни твърде лесно да наречем нещо с етикета "лошо", а то в своята същност да ни води към израстване и прогрес. Ние лесно поставяме първични оценки и искаме лесни решения, а не сме склонни да ги виждаме. Простото усложняваме, а сложното опростяваме. Постоянно търсим отговори навън, а те всъщност са в нас. Който не търси, обикновено лесно намира. Аз мога да ги свържа.

П.П. И онова, което ни плаши или не разбираме, просто отричаме, слагаме го в графа "ненужно", "вредно", неефективно" и тям подобни. Астролозите - религията, религиозните - астрологията, прагматиците - мистицизма, мистиците -материализма.../просто примери/. Пък то, всичкото, върви ръка за ръка. Като двете страни на монета.

Последна редакция: нд, 01 юли 2018, 07:39 от luna

# 664
  • Мнения: 9 152
А, мисля, че те разбрах, Sotis.
Наблюдавала си фанатици и подобни. Ами да.....преследват си хората....намират си мощен духовен инструмент и си действат...за задоволяване на его.
Някои дори и не се усещат, а други, съвсем преднамерено. Неотдавна бях чела за някакъв индийски Гуру, който така изнасилвал разни жени, дето са му се вързали на духовните му възвишености,  т.е. беседи.
За Дънов съм чела същото, че се възползвал от свои последователки за задоволяване на някои негови не особено чисти енергии, така да го наречем .Не знам дали е вярно, но когато исках да разбера защо Църквата го е отлъчила (т.е. учението му) , имаше подробни описания за заблудите на ереста му.

luna, написаното от теб го прочетох десет пъти. Хареса ми. Flowers Rose

Последна редакция: сб, 30 юни 2018, 23:06 от Катерица

# 665
  • Мнения: 3 307
При дъновистите също съм го забелязвала. И това не е само мое мнение. Започват да проектират вярата си при тълкуване на един хороскоп, смесват нещата. И така конкретиката се изплъзва. Иначе духовният прочит на хороскопа също изглежда интересен, не споря.

# 666
  • Мнения: 15 619
На този свят духовното се изживява чрез плътското.   Във взаимодействие с останалите няма как да е по друг начин. И всяко взаимодействие го бележим с някакъв знак. Няма как иначе. Не мога да не направя свръзка аз лично. Така или иначе не съм склонна да си правя идоли и да следвам доктрини. Господ е турнал във всеки необходимото за неговия път.
Под "религия" аз не слагам някоя определена. Всички са от един първоизточник, според мен. Както и астрологията... Много обичаме да роим и да раздребняваме, белким се почувстваме големи...

# 667
  • Мнения: 15 619
Между другото... Сотис, покрай напътствията ти в другата тема, за които попитах, четох и търсих. Да кажа. Сега се сетих. В махадашата на атмакараката си съм - малефик/меркурий в 8Д, поопърлен/. Такива уроци никога през живота си не съм получавала. Такова пречистване на душата и оттам на погледа досега не се е случвало при мен.  Не мога да го определя като трансформация, защото не е, с каквото съм си родена, си го нося отдавна, но определено боли на материалистичния фронт и чисти на духовния и дава осъзнаване на какво си, какво са, какво се случва, какво предстои, но не и на въпроса, как ти самият ще го посрещнеш... Човещинка!

Последна редакция: нд, 01 юли 2018, 07:34 от luna

# 668
  • Мнения: 3 307
Виждала съм как се тълкува натална карта в 3Д формат, сидерична астрология. Звучи много възвишено, увлекателно, но намесят ли христовата вяра в астрологията, започва да се размива някак. Някои астролози пък изцяло отричат кармата, причинно-следствените връзки. За тях това е нещо абсолютно недоказуемо и поради това не трябва да се намесва и да се споменава. Особено във форум по традиционна астрология ако го кажеш, направо ще ти изтръгнат езика или ще станеш за смях. За мен това е вид ментална закостенялост. Разбира се, другата страна на монетата е, че с карма и кармичност напоследък се злоупотребява с повод и без повод, без самият астролог да е наясно.

# 669
  • Мнения: 15 619
Да, много по-добре е да е избистрен погледът. Лишен от илюзии. Лишен от разни мъгли. Чисти се. Радвам се, че откривам същото, споделено от теб, Сотис. Мисля, че и Сатурн в моята карта се прояви и просто съвпаднаха двете влияния, но разтърсванията определено си заслужават. Първо, открих си, досега само сещаната, тъмна страна, и второ, открих, че Марс наистина ми дава криле и пет, шест меча най-малко и наведнъж. За пореден път установих, че онова, с което съм родена, е моят път. Нищо друго. Интересно ми е, като деца знаели ли сте какво ви чака?

# 670
  • Мнения: 3 307
Интересно ми е, като деца знаели ли сте какво ви чака?

Като дете не, но след 20-годишна възраст, когато започнах да изучавам астрология, си направих едно самосбъднало се пророчество. Първият път, когато ме осени, просто казах, че това ми е "дадено" да изживея /ранна загуба на близък/. Вторият път, при интересни обстоятелства, изрекох годината на едно разтърсващо събитие. Тогава още не знаех какво ще бъде. През въпросната година животът ми се обърна на 180 градуса. Не беше предсказано по хороскоп, а чрез физически и вербален контакт, чрез досег с енергията на жена, която също се интересуваше от езотерика. Беше ми хванала ръката и искаше нещо специално да ми каже, но вместо нея аз получих "факс". Просто енергията й послужи като някакъв тласък, като токов удар, не мога да го опиша с думи. В нейно присъствие сама си направих предсказание - "през еди коя си година ще изживея много разтърсваща криза". И го изрекох пред човека, с който дойде кризата, с неговата смърт. Информацията за смъртта ми беше спестена. Само знаех, че ще бъде голям удар, който трябва да приема. Смърт на майка. Броени месеци преди нейната смърт /когато още нищо не се знаеше, почина внезапно/ имах натрапчиво видение – есен, падащи листа и някакъв парк с големи дървета... Чудех се какво е. Оказа се гробищният парк, по време на листопад почина.

# 671
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 451
Ох, направо настръхнах, докато четях ....

# 672
  • тук-там
  • Мнения: 5 870
Страхотна история, Мистик!

Моята дъщеря трябваше да се роди на 26.11 и да е моят слънчев знак. Но избърза и е Скорпи, с асцендент Стерелец. Аз съм с асц слънчевия знак на баща ми. А баба, бог да я прости, беше Скорпион.

# 673
  • Мнения: 740
Здравейте! Не знам доколко ще е полезно, но го пускам за феновете на  съвременната астрология. Конференцията на МАА. Мисля, че има някой интересни видеа.
https://www.youtube.com/channel/UCQaIKsxLB7Qu5OqtmC27PpQ/videos
ПП. Типично по български, конференцията беше оплюта от част от българските астролози, но се съмнявам г-н Левин де се трогне от това.

# 674
  • Мнения: 3 307
И защо плюят? Защото тук нищо в подобен формат не се случва? Има една популярна басня на Крилов – за слон и пинчер. Слонът си върви, пинчерът се скъсва да лае. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт