Паническо разстройство - 31

  • 78 693
  • 731
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 232
Али явно просто е спрял да ти действа.Това,че с Дончев така се е получило не значи,че и с теб ще е същото.Всеки организъм е различен,едни са по податливи на привикване ,други не и така.Определено дозата ти е малка.Ако когато го спреш,нямаш странични ефекти значи всичко си е ок при теб.С твоя лекар ще намерите друго което да ти действа сигурна съм.

# 376
  • Мнения: 229
Всичко е строго индивидуално както Renatta казва, въпроса е че научиш ли си организма да ги взима и да му е добре после кои иска да му е зле че умножено. Ето аз го спрях имал съм всякакви видове състояния ама такова чудо не бях изживявал и изживявам все още, сега съм по добре във фаза старец със ревматизъм стоенето прав ме уморява защото мускулатурата е свикнала да е отпусната от тях, а сега и е трудно, дори трудно е слабо да се каже та да се справи с натоварването не говоря за спорт а да си стоиш прав на краката и да се движиш, целия съм в спазми, правя гимнастика по няколко пъти на ден спра ли да я правя хоп пак се сковават, до такава степен са били упоивани, че сега най малкото натоварване ги блокира. И знаете ли една от причините да ги спра беше че точно вече 0,5 не ми действаше трябваше да вдигам дозата и викам е не, а почнеш ли да вдигаш не се знае докъде ще му иде края  а обратното пък вземеш да ги оставяш не се търпи и става един омагьосан кръг от които няма излизане!
А повярвайте ми преди 2 години някои да ми беше казал да ги спирам никакъв шанс така добре се чувствах, така добре ми действаха че дума неможеше да става. Мен не ми пука че съм станал зависим ако съм добре, работата е там че малката доза спира да действа и следва по голяма и така незнам докъде а ето дори при спирането на най- малката доза ми се разката играта а ако бях на 2мг на ден или нагоре как се спира това чудо! А познавам хора дето са на по 2 3 4 мг на ден редовно от години правили са опити да намалят и спират и като им стане зле и хоп обратно на старата доза ами тя като спре да действа кво праим хайде пак нагоре щото надолу се отваря кошмара! Да не говоря че дори Гп-тата ги пишат за щяло и не щяло, при психиатрите съм виждал хора направо деца на по 17 18 19 20г. възраст дето им ги изписват защото се стреснали или им било напрегнато, хайде старите хора нека да изживяват годините спокойно ама на младите и никои не им го обяснява това за какво иде реч после. В Италия докторите се видяха в чудо с мен хиляда пъти ме питаха, защо съм го взимал, колко съм го взимал как може, и там ги беше страх освен антидепресант нищо не ми изписваха защото имаш право да ги съдиш и никои не си залага кариерата! А в София ми се смеят всички невролози и психиатри бил съм на "Детска Доза"  е то като е така да мина на кокаин или хероин та да не е детско.
Това е моята история досега просто внимайвате в България сигурно има компетентни доктори но шанса да уцелиш е минимален и своеволията които си позволяват без да им се носи никаква отговорност могат да ви доведат до големи последствия и аз затова като видя зора бягам навън за второ мнение ама не трябва да е така и не всеки може да си го позволи аз самия вече кретам финансово! Просто исках да обясня на всички подробно тук на всички които ще попаднат на изписаното от мен да бъдат изключително внимателни! Надявам се да съм бил полезен! Поздрави

Последна редакция: ср, 07 мар 2018, 18:30 от Donchev12

# 377
  • Пловдив
  • Мнения: 412
Аз вече живея ден за ден. Знам, че всеки ден ще е гаден и това ще си остане константа. Вече нищо не очаквам и нищо не искам.
Драко, недей така - млад човек си. Не че е лошо да живееш ден за ден, и такива периоди има в живота, но... "Знам, че всеки ден ще е гаден..." докато мислиш така, то наистина всеки ден ще е така - сам си затваряш вратата. Никаква константа не е, животът е на периоди и докато не очакваш поне спокойствие или дори радост, няма и да я откриеш, нито в живота, нито в хората, нито в природата. Когато имаш очи само за черното в живота, еми... черен ще виждаш света, когато допуснеш поне за миг в съзнанието си мисълта, че може да има и други цветове, малко по малко ще почнеш да ги откриваш. Не се отказвай преди да опиташ и недей да спираш да опитваш. "Успехът е несигурен, провалът е неизбежен, самото продължаване напред е победа." - перефразирам Чърчил.

О, гледал съм много от позитивната страна. Чакал съм, искал съм, търсил съм нещо позитивно, но това само ме смачква повече, когато нищо не се случва. Опитите вече ми действат много зле, и след всеки опит ми се живее все по-малко.

# 378
  • Мнения: 1 488
Драко, тук доста хора се опитаха да ти дадат съвет, след като ти прочетоха излиянията. Извинявай, но ти ни казваш директно, че нещеш да слушаш съветите ни и нещеш да четеш книгите. По рано беше по мил, благодареше ни. Какво всъщност очакваш от нас? Изредихме ти какво можеш да направиш. Избора го правиш ти обаче.

# 379
  • Мнения: 229
Драко, тук доста хора се опитаха да ти дадат съвет, след като ти прочетоха излиянията. Извинявай, но ти ни казваш директно, че нещеш да слушаш съветите ни и нещеш да четеш книгите. По рано беше по мил, благодареше ни. Какво всъщност очакваш от нас? Изредихме ти какво можеш да направиш. Избора го правиш ти обаче.
Darcey Разбирам го Drako, всеки може би тук може би е стигал до такива моменти и е изпадал в пълна дупка където му е писнало до такава степен че незнае нищо и няма сила за нищо. Аз многократно съм бил така и от болка и от мъка и от симптоми и от страх и всякакви видове настроения и ядове и нерви за какво ли не, и накрая просто си смазан по всякакъв начин, предавал съм се милион пъти. Но минава време идват добри периоди да малко са и изключително кратки бил съм на дъното изправял съм се пак съм падал на дъното пак съм ставал, допреди три месеца бях прикован на легло в болница на майна си райна, сега се възстановявам от всичко наново. Просто той трябва да си го изживее а това само времето го лекува, аз предполагам че просто споделя състоянието си тук, защото само ние които сме го изживявали можем да го разберем.(Мое мнение може и да греша)

# 380
  • София
  • Мнения: 1 550
Драко, а какво стана с интервюто ?

# 381
  • Мнения: 229
За да завърша тук пиша последния си коментар относно темата "Вълшебните Хапчета от рода бензодиазепини" най-вече Ривортрила и Ксанакса които са масови явно, понеже откакто описах историята си пощата ми тук в сайта се напълни с писма изумен съм колко много хора го ползват, до колкото можах мисля че отговорих на всички ви, НО !!!!

Хора аз не съм лекар и незнам как се спира тоя медикамент след като сте го взимали години наред, макар че и аз го взимах 4 години просто реших и го спрях сам и на моя отговорност като стигнах за кратко дори до болница и то не в България, немога да ви давам съвети защото всичко е строго индивидуално, незнам как сте го приемали, по колко милиграми, и как ще ви се отрази ако го спрете, това е ваш личен избор и всичко е на ваша отговорност и отговорност на лекаря които ви го е предписал, това което се случи на мен незначи че ще случи и на вас и същото важи обратното че може да изживеете и нещо по страшно от това което изживях аз и все още изживявам, всичко което съм описал е с цел да дам яснота до какво може да доведе приема на тези медикаменти, нищо повече!

# 382
  • Мнения: 232
И аз до някъде разбирам Дарко,била съм на негово място,толкова ми е било трудно,че ми се е искало да изчезна на мига.Но пък и човек не се ли изправи сам,не си ли помогне за да излезе от дупката никой не може да му помогне.Дарко ти се луташ и отчайваш,противоречиш си и оставам с впечатление,че сам не си наясно какво всъщност искаш да се промени при теб.Виж Алина шапка и свалям,че усети ,че не е добре и сама реши да влезе в болница.И тя е зле и тя има суицидни мисли,но се опитва бори се,прави каквото трябва,търси изход.Щом с един лекар си нямал успех,тук ти препоръчаха и друг,психолог също ще ти е от полза,явно имаш огромна болка събрана в теб,той ще ти помогне да я преживееш и продължиш.Ако не си добре финансово,сам казваш ,че имаш имоти ,вместо да ги отстъпваш на родата погрижи се за себе си.С най добри чуства просто трябва да направиш нещо,не можеш така да продължаваш.Дончев аз лично се учудвам,че толкова хора са ти писали.Действието и зарибяването с успокойтелни е толкова разпространено,и толкова много информация има за това,че се учудвам че за някой това е новост.Както каза Дарси това са факти .

# 383
  • Мнения: 229
Renatta Права си това не е новост, но хората не смятат че това може да се случи и на тях, пишат ми искат да спрат приема на тези медикаменти но ги е страх и немогат, и не получават помощ и подкрепа и не знаят какво да правят, лутат се в омагьосан кръг! Като мен от доктор на доктор на нови АД на успокоителни и в един момент става мазало разбираш ли незнаеш кое е от твоето състояние кое е от страничните ефекти, всеки лекар ти изказва мнение но реално няма си на идея какво се случва с твоя организъм. И след като обиколиш всички лекари и пак си зле и хапчета взимаш и вече става както със Драко и Алина изпадаш в пълна дупка. И аз когато спрях ривотрила и всичко ме връхлетя ревах от болка с думите "Боже до къде я докарах как стигнах до тук, в мен ли е вината или лекарите ме докараха до тук с техните убеждения и лекарства" и това това за мен беше най-страшното от всичко!

# 384
  • Мнения: 232
Добре де,аз друго не разбирам.Не съм просветена толкова по темата с лекарствата.Но някой доктори изписват бензодиазепамите за по месец,два ,три и се спират.Защо други ги пият с години.Та нали те са за да намалят страничните действия на АД докъто свикне организма.Аз ли нещо бъркам,или има друго обяснение.

# 385
  • Мнения: 229
Добре де,аз друго не разбирам.Не съм просветена толкова по темата с лекарствата.Но някой доктори изписват бензодиазепамите за по месец,два ,три и се спират.Защо други ги пият с години.Та нали те са за да намалят страничните действия на АД докъто свикне организма.Аз ли нещо бъркам,или има друго обяснение.
При мен стана така от лекар на лекар изписва ми АД не действат пил съм ги по години по месеци ефект 0 а всеки лекар ми изписваше я ривотрил я ксанакс като добавка за по 1 2 3 месеца, но когато се почувстваш добре кои ти иска да е зле и си въобразяваш че се лекуваш пък то само тушира, а трябва да работиш неможеш да си позволиш да лежиш по цял ден и особено с ПР и ПА, страдал си достатъчно знаеш че тези лекарства помагат, доктора ти ги спира ти ги спираш ставаш зле не искаш да си зле пиеш си ги пак и така стават част от живота ти! Колкото лекарите са виновни толкова сме си виновни и ние! И най вече начина ни на живот и банановата република като тази в която живеем!

# 386
  • Мнения: 991
А също така у нас бензотата са ограничени. Не е като у братята сърби - с бяла рецепта си купуваш 6 опаковки ривотрил. Тук ако имаш 30 дни по 1 хапче ти дават 30 хапчета и точка. Отчитат се в ЗК, един и същи лекар ако ти дава месец след месец рецепта носи отговорност, а за повече от месец не може. Освен ако дозата ти не е значително увеличена на рецептата, и ти дадат спрямо нея. Както аз трябваше да пия половин лексотан, но на рецептата пишеше цял, та така си имах. Но в БГ не е толкова лесно. Освен лекарите, се следи и на кого са изписани. Как става години наред?

# 387
  • Мнения: 232
Да за вината ясно,и ние и лекарите сме си виновни.Аз точно това имах в предвид в предните постове,да се внимава.Бързо се свиква да ти е добре и да не ти пука от нищо,и щом усетиш леко притеснение хоп посягаш към хапчето.Масово е .Стана ми ясно как е станало при теб.Сигурно о при другите,който ги пият от години е така,иначе да си с един АД и да пиеш ривотрил 3-4г.ми се вижда напълно съзнателно заробване.На теб какво ти казаха лекарите,при това положение опасно ли е да пиеш друг бензодиазепам.

# 388
  • Мнения: 1 488
Renatta, наистина АД не действат на всеки, това е доказано. Така че, аз си го обяснявам, че като не им действат Ад минават главно на бензота. И така се закачат за тях с години.

Преди 2 дни имаше статия в ББСи точно за ксанакса,колко много хора го взимат, ей така, за кеф,по партита и как си го комбинират за по-голям ефект с някакво много силно обезболяващо. Яко дрогиране пада. Пишеше и за някакъв певец починал от голяма доза в комбинация. Много хора се друсат,дааа. Други им го изпишат за месец, но от незнание и невежество се закачат и те и после, какво стана тука?

# 389
  • Мнения: 232
А също така у нас бензотата са ограничени. Не е като у братята сърби - с бяла рецепта си купуваш 6 опаковки ривотрил. Тук ако имаш 30 дни по 1 хапче ти дават 30 хапчета и точка. Отчитат се в ЗК, един и същи лекар ако ти дава месец след месец рецепта носи отговорност, а за повече от месец не може. Освен ако дозата ти не е значително увеличена на рецептата, и ти дадат спрямо нея. Както аз трябваше да пия половин лексотан, но на рецептата пишеше цял, та така си имах. Но в БГ не е толкова лесно. Освен лекарите, се следи и на кого са изписани. Как става години наред?
О това с рецептите хич не го мисли,става и то безпроблемно.В Бг няма нещо,което да не може да стане.Дори да нямаш познат,аз на момента се сетих за варянт в който ще и.ам две рецепти за месец.А колкото до отговорноста ,която носи лекаря,пфф това изобщо не ги бърка.Наскоро даваха по ТВ,точно как се изписват такива лекарства срещу 10лв.на рецепта.

Общи условия

Активация на акаунт